Billy the Kid - 1001 Roman

Başlatan tamerozcan, 21 Ağustos, 2010, 16:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tamerozcan

BILLY THE KID - ÖLMEYEN KIN

1001 Roman firmasinin ilk serisi olan "Kara Dizi" yeni bir
çizgi roman ile devam ediyor...

Yine "yeni kusak" Italyan çizgisi ve degisik bir senaryo ile
bu sefer Vahsi Bati'ya davetlisiniz.

tommikser

Dün okudum.Oldukça güzel bir kara roman .Ben çok begendim.Farkli bir zombi uyarlamasi olmus.Konu oldukça farkli.Tercümenin akisii oldukça güzel.Kagidi hos.Kapak enfes.Ben 1001 romanin baski tarzini çok sevdim.Sanirim piyasada yok böyle birsey.Siyah beyaz yayinlar için.Okurken hiç sikilmadim.Bu yüzden tavsiye ederim.

rumar80

Dün okudum.
    Gerçekten değişik bir tür oluşturulmuş. En çok ilgimi çeken de zombilerin işçi (köle) olarak kullanılması idi. Çok değişik bir düşünce, bence film ya da diger çizgi romanlarda derinleştirilebilmeli.

hanac

Benim satin aldigim baskida 17, 20, 21, 28, 29, 32. sayfalar bos cikmis.

Kadikoye gideyim de degistireyim.

V

Zombi mitine farkli yaklasimiyla gerçekten hos bir eser olmus.Fonda western,alt metinde zombi yakistirmasi

yapilan isçi -köle sinifi,meksikali göçmen zombiler!Derin,güzel senaryoya ragmen çizimler tek elden olsaymis,bence

Riccardo Burchielli'nin çizimleriyle baslayan

öykü,onun tarafindan bitirilseymis dört dörtlük bir eser olurmus.

"İstemem,eksik olsun.."

kahramanlarsinemada

Sonunda bugün okuyabildim. Çizgi romani okurken gerçekten zevk aldim. Eglenceli ve içerisinde orijinal fikir ve sahneler barindiran bir çizgi roman.

pearl jam

Billy The Kid' in ilk 20-30 sayfasını okumuştum. Okuduğum kadarıyla beğenmiştim de ama o sırada araya başka çizgi romanlar girdi ve bugüne kadar da tamamını okuyamamıştım. Şimdi okudum ve tek kelimeyle harika buldum. Western' e zombi öğesi katıp bunu ünlü vahşi batı kahramanları üzerinden yapmak çok iyi fikirmiş ve bu fikir derinlikli bir hikaye ve harika çizimlerle sunulunca ortaya gerçekten çok iyi bir iş çıkmış. Bütün hikayenin tek bir çizerden çıkmasını ben de tercih ederdim ama çizerlerin hepsi de gayet başarılı. O yüzden bu konu da pek rahatsız etmedi beni.

Bu arada keşke daha çok fumetti bu formatta ve beyaz kağıda basılı olarak yayımlansa. Beyaz kağıtta siyah beyazın etkisi daha iyi hissediliyor. Büyük format da daha ayrıntılı çizimlere olanak veriyor. 40 yıllık klasik fumetti ebadını değiştirsinler demek biraz abes biliyorum ama yine de böyle düşünüyorum  ;D

Netice olarak Billy The Kid son yıllarda okuduğum en iyi fumettilerden biri. Başlıktaki yorum sayısına bakarsak pek değeri bilinmemiş gibi gözüküyor. Sevgili Bahadır'ın da dediği gibi çıkacaklarla uğraşmaktan çıkanlara yeterince ilgi göstermiyoruz galiba. Okuyan diğer arkadaşların da yorumlarını merak ediyorum şahsen.

pearl jam

Alıntı yapılan: pearljam - 12 Mayıs, 2012, 00:16:40
Okuyan diğer arkadaşların da yorumlarını merak ediyorum şahsen.

Hala merak ediyorum  :) yok mu başka okuyan??

kalidor

Ben askerde haftasonu okumuştum, o günleri hatırlamak istemediğim için giderken orada birisine hediye etmiştim hatta:) İlginç bir hikayesi vardı, tekrardan edinmek lazım.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: pearljam - 15 Mayıs, 2012, 13:55:43
Alıntı yapılan: pearljam - 12 Mayıs, 2012, 00:16:40
Okuyan diğer arkadaşların da yorumlarını merak ediyorum şahsen.

Hala merak ediyorum  :) yok mu başka okuyan??

cildi basildimiydi bunun ? ben aldim koleksiyonda dursun diye Altan'dan ama hala okumadim, evde bir yerde duruyor, olmadi okuma planima alayim ilginc ve guzel diyorsaniz  ;D

pearl jam

Kitaba kefilim  :D Benim kadar beğenmeseniz bile zaman kaybı olarak görmeyeceğinizi garanti ederim.

pearl jam

Hem Billy The Kid' in gerçek yaşamı hem de çizgi romana dair güzel bir yazı :

http://moleskinedefter.blogspot.com/2010/12/billy-kid-olmeyen-kin.html

hanac

Ben de beğenmiştim.

Aynı anda çıkan Pis İşler'e göre daha iyi idi.

Pis İşler için bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1773.0.html

pearl jam

Pis İşler' in güzel çizimleri vardı ama tam bir pulp fiction taklidiydi, orijinalliği yoktu.  Billy The Kid - Ölmeyen Kin gerçekten orijinal bir çizgi roman. Pis İşler' e göre çok çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

memospinoz

Okudukça güzelleşir mi acaba diye diye çizgi roman bitti. Sonuç: bomboş bir çizgi roman. Çizimler desen idare eder. Zombili vahşi batı yapacağım demişler ama kurgudaki boşluklar çok sırıtmış, neyin nasıl olduğunu okurun hayal gücüne veya aralara serpiştirilen iki-üç kısa diyaloga bağlamışlar sanırım. Daha iyi bir hikaye ortaya çıkabilecekken popcorn bir iş olmuş. Yine okurken sıkmadı ama edebi bir derinliği olmayan, klişelerle donatılmış bir albüm. 
Çizgi romandan aklımda kalan şu oldu: