Büyülü Rüzgar okumalı mıyım ben?

Başlatan ümitkr, 24 Ağustos, 2010, 20:34:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

V

Alıntı yapılan: ferzan - 26 Ağustos, 2010, 19:41:59
    8. maddeyi de ben ekleyeyim...Almak istedigi halde alamayanlar...

Sevgili Ferzan'in yazisini okuyunca insan kendini kötü hissediyor.Söyle hayatimi bir gözden geçiriyorum da,
çocuklugumdan beri hem çalisip,hem okudugum için maddi olarak çizgi roman alamama gibi bir sorunla hiç karsilasmadim.
Harçlikla çizgi roman almis birisi hiç olmadim.(Hatta harçlik aldigimi bile hatirlamiyorum.Çalistim hep,param vardi.)Ilk gençlik yillarimda tarz ayirdetmeksizin ne bulursam alip okuyordum.Ve biriktiriyordum,biriktiriyodum,biriktiriyordum..Su anda kütüphanemde onlarca kez okudugum ve hiç okumadigim bir çok çizgi roman yanyana duruyorlar.Konu çizgi roman olunca gözüm hiçbir seyi görmüyor nedense.
Belki de beni hayata baglayan en büyük tutkulardan birisi,birincisi  oldugu içindir.O sebeple seni çok iyi anliyorum Ferzan kardes ve insallah gönlündeki olur diyorum.Okuyacak binlerce çizgi romanin olur ve tadini çikara çikara okursun insallah.
"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: hanac - 26 Ağustos, 2010, 10:09:57

LAL de Büyülü'nün satislari iyi gitmedigi için seriyi 100. sayida bitirmeyi düsünüyormus.

Yeni yayinlara seviniyoruz,sevdigimiz çizgi romanlar yayinlansin diye çabaliyoruz velakin elimizdeki
güzellikleri kaybediyoruz bir bir..Nathan,Dampyr ve simdi de Büyülü Rüzgar..Dogru çikmaz bu haber insallah.. :(
"İstemem,eksik olsun.."

ümitkr

Alıntı yapılan: Kagan - 26 Ağustos, 2010, 19:28:10
Sevgili Ümit Kireççi'nin 7. grup olarak ekledigi grup zaten asagi yukari 1. grupta (Satin alip kitapliginda saklayanlar, yayinlari elinden geldigince takip edenler.) belirtilmisti...

Iyi peki 1. grupta olayim madem :O)

hanac

Sevgili ferzan, içinden geçenleri açik açik yazmissin. Tesekkürler.

Sanirim hepimizde ayni sikinti var, bütün yayinlarda gözümüz var ama çogumuzun parasi yetmiyor.

Benim gibi fumetti, comics, frankofon, manga ayirt etmeyen kisilerin isi daha da zor.

Mesela Dylan Dog 22-23'ü daha yeni alabildim.

Teks'leri alamiyorum, Tom Braks'i da almadim.

Ben de sizler gibi para buldukça toptan almaya çalisiyorum.

Bu arada LAL den biri sesimizi duysa da bu BR ile ilgili belirsizligi ortadan kaldirsa.

Ne yazik ki LAL okuyucu ile iletisimi yillar önce kesti.

Demek ki 100. sayi geldiginde herseyi ögrenecegiz, belki kisa bir açikama ile neden biraktigini anlatirlar veya hepsi dedikodu çikar ve 101. sayi ile devam ederler.

Lami Tiryaki

Büyülü Rüzgar'in bu ay çikan 96. sayisinin suuns yazisinda 100. sayidan sonra Büyülü Rüzgar'in 132 sayfa olarak yayinina devam edecegini yaziyor. Yani BR devam edecek. Eger Italya'dan farkli olarak aylik yayin seklinde devam ederse, Italya'yi yakalama sansimiz da olacak.

Selamlar
Lami

hanac

Sabah sabah iyi haber verdin Lami.

Zaten seri 18 Kasim da yayinlanacak olan 131. sayi ile sona eriyor.

rumar80

Hasan bu son sayinin kapagi mi?

hanac

131. sayi 212 sayfalik bir speciale.

17 Eylül de yayinlanan 130. sayi ile normal seri bitiyor.

ümitkr

Vee geldik bir "Büyülü Rüzgar Okumali miyim ben?"in yeni bölümüne...

Öykünün orjinal adi "Ölüm Tarihi 25 Haziran"

Kastira kastira Custer'in ölecegi Little Big Horn savasina odaklanmaya çabalayan Manfredi onlarca kopukluga ragmen muhtesem bir savas vaad eden hikayelerle ilgimi hayli toplamisti kahramanin üzerine. Onlarca kabile bir araya getirildi, samanlarin durumu, savasçilarin durumu, kadinlarin durumu, çocuklarin durumu, beyazlarin durumu... Son Shoshon kabilelerinin geldigi konum. V.s. Özetle muhtesem bir savas hikayesi bekliyordum bu gelismelerden sonunda.

Peki ne oldu?

Daha okumamislar olacagini varsayarak herhangi bir ip ucu vermiyorum ama öykünün isminin yanlis oldugu kanisindayim. Bence bu hüsran sayisinin adi "iki sevisme arasi little big horn seyahati" olabilirmis.

guantanamo

lami abi gerçekten güzel haber
ferzan abi beni çoook duygulandirdin abi
yazdiklarini okuyunca insanin gözleri dolu dolu oluyor
memleketimizin açi gerçeyi bu istediyimiz birseyi
dolu dolu alamiyoruz almak istediyimiz zaman
kendimizden fedakarlik yapmak zorunda kaliyoruz

caretta

Arkadaşlar benim Teks ve western tutkunu olduğumu bilirler.Altınmadalyon'a üye olunca
Ken Parker ve Blueberry'i tanıdım.Ken Parker'i çok sevdim.Blueberry'leri daha tam okumadım Zaten 11 sayı çıkıp yarıda kalmış.Büyülü Rüzgar'ı hiç okumadım.Galiba Teks'den
tanıdığım Jose Ortiz de çizerleri arasında.Acaba Büyülü Rüzgar'da western tipi maceralar mı
içeriyor?
130 sayıda tamamlanacakmış.Ciltleri var mı?Special,almanak v.s. var mı?Sadece
Lal'in şu anda yayınladığı seri mi Türkiye'de yayınlandı.Konunun uzmanlarından bilgi lütfen...

emre ozdamarlar

Ulkemizde sadece Lal yayinladi Buyulu Ruzgar'i, Italya'da 131. sayida bitecek olan bu serinin Turkiye'de en son 114. sayisi cikti.

Buyulu Ruzgar'da maceralar 2'ye ayrilabilir okudugum kadariyla.
Birinci tip hikayeler klasik western tarzi, fazla dogaustu olaylarin olmadigi, hatta genelde gercek mekanlara/kisilere gönderme yapan hikayeler.
Ikincisi ise Zagor'u andiran dogaustu olaylarin oldugu hikayeler.

Her kitap ayri macera olsa da serinin tamaminda devam eden buyuk bir hikaye de var. Dolayisiyla en bastan okuyup, belli karakterler tanimak lazim tam anlamiyla tadina varabilmek icin.

Lal aylik ciltler halinde cikarsa da 3'er sayilik ciltleri de cikariyordu, bunlar kacinci cilde kadar geldi bilmiyorum.

Bunun disinda bildigim kadariyla en azindan Turkiye'de special veya almanagi cikmadi.

Ben fazla Western tutkunu olmayan biri olarak oldukca begendigimi söyleyebilirim Buyulu Ruzgar'i, dolayisiyla tavsiye ederim.

Gambit

Buyulu ruzgar bence lal in Cikardigi en iyi cizgi roman. İlk okuyusda begenmezseniz az zaman taniyin derim.

Nightrain

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 15 Nisan, 2012, 14:52:34
Ulkemizde sadece Lal yayinladi Buyulu Ruzgar'i, Italya'da 131. sayida bitecek olan bu serinin Turkiye'de en son 114. sayisi cikti.

Buyulu Ruzgar'da maceralar 2'ye ayrilabilir okudugum kadariyla.
Birinci tip hikayeler klasik western tarzi, fazla dogaustu olaylarin olmadigi, hatta genelde gercek mekanlara/kisilere gönderme yapan hikayeler.
Ikincisi ise Zagor'u andiran dogaustu olaylarin oldugu hikayeler.

Her kitap ayri macera olsa da serinin tamaminda devam eden buyuk bir hikaye de var. Dolayisiyla en bastan okuyup, belli karakterler tanimak lazim tam anlamiyla tadina varabilmek icin.

Lal aylik ciltler halinde cikarsa da 3'er sayilik ciltleri de cikariyordu, bunlar kacinci cilde kadar geldi bilmiyorum.

Bunun disinda bildigim kadariyla en azindan Turkiye'de special veya almanagi cikmadi.

Ben fazla Western tutkunu olmayan biri olarak oldukca begendigimi söyleyebilirim Buyulu Ruzgar'i, dolayisiyla tavsiye ederim.

Umarım bizde de tamamlandıktan sonra Lâl ciltleri kaldığı yerden çıkartmaya devam eder.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"