Fantastik Dörtlü'de Son Durum...

Başlatan pizagor, 27 Ağustos, 2010, 18:50:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Allah rahmet eylesin, ölenle ölünmez.  :'(

rumar80

Human torch aramızdan ayrıldı. (Ne kadar sürecekse) Dörtlünün gençlik ateşi, dinamizmi, örümceğin yakın kankası genç kahraman ölen kişi oldu.

Açıkçası Sue olmadığı için sevindim, Reed olmadığı için üzüldüm. Johnny için nötrüm.

Bence birgün mutlaka geri döner.

hanac

587. sayının kapağı ve rahmetlinin son görüntüleri ve son sözleri.  :'(

Tarkan Kurt

Aslında buna fazla takılmamak lazım, bir yıl böyle idare edin, bir yıl sonra bir geri dönüş hikayesi yazılır, Human Torch ya paralel evrene geçmiştir, ya da bir zaman diliminde hapsolmuştur. Bu sene Fantastik Üçlü, seneye tekrar Fantasti Dörtlü.  ;)

rumar80

Klonlamayı da unutmayalım, hele kayın biraderiniz Reed Richards ise....

V

Süper kahramanlar ölünce neden cennete gitmezler ?
Sen git dünyaları kurtar,dünyalar dolusu insanı kurtar sonra cehenneme.
Ölen süper kahramanlara bakıyoruz cehennem veya benzeri bir yerlere gidiyorlar.
Eee nerde kaldı bu işin cazibesi ?

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Ne bu şimdi, bütün o iddialı açıklamalar, marvel evrenini değiştirecek ölüm, şaşırtan kayıp vs. bu muymuş?

Şu başlığı okuyan kişilerin ilk kolay tahmini ya Johny'dir ya da Ben'dir, hatta Ben'in kendine göre bir taraftar topluluğu olduğu için hayatta kalma şansı diğerine göre daha fazladır...

Gidip de dörtlünün en antipatik üyesini öldürmek kolayın da en kolayına kaçmak olmuş...

Hickman beni hayal kırıklığına uğrattı...

Ayrıca umuyorum ki Johny de hep ölü kalır :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Ben hep Reed'i sevimsiz bulmuşumdur. Her şeyi bilen, herkese yüksekten bakan, son dönem Marvel evreninde her pisliğin altından çıkan kişi o.

Ama bilimsellik, sorunlara çözüm bulmak gibi "yetenekleri" nedeniyle hep takımda kalıyor.

Oysa Sue Reed zamanda kaybolduğunda takımı yönetebileceğini de göstermişti. Yazık oldu bence Johnny tercihine.

Yine de Johnny'nin de birgün döneceğine (ne kadar yakın bilemem, ama çok uzun olmaz diye düşünüyorum) inanıyorum.

Marvel evreninde (tabii DC'de de) kolay kolay ölünmüyor. Bir kere kötüler asla ölmüyor. Captain America öldü dediler geri döndü.

En uzun süre ölü kalan Bucky bile döndü (ki bence iyi oldu). Daha da rezili Wolverine'in oğlu tarafından filetoya dönen punisher bile geri döndü.

Bu nedenle birgün döner diyorum. En azından Hickman ayrılınca.

İlhan Yılmaz

Ben bu tür hikayeleri ardık ciddiye almıyorum. Süper kahraman hikayeleri basan yayınevleri artık işin cılkını çıkardı. Abuk subuk bahanelerle karakterin geri döneceğini(diriltileceğini) bilmek heyecan vermiyor. Ya, zaman geri alınacak, ya vatandaşın klonu ölecek, ya da paralel evrenden çıkıp dönecek. Olmadı her şey kötü bir kabustan ibaret olacak. Peki bunları bilen , tahmin eden, olasılıktan uzak görmeyen bizler ölüm hikayelerinden nasıl bir heyecan alabiliriz ki?

pizagor

Fantastik Dörtlü'nün şubatta yayınlanacak son sayısının kapağı :

dean

Fantastik Dörtlüye Spider-man katılıcak.

Underfined

Evet üstteki resimlerden de anlaşılacağı gibi yeni üye Bizim Örümcek Adam..Bana sorarsanız biraz saçma olmuş ama bakalım...

pizagor

Beyaz kostüm çabuk kirlenir, şişman gösterir :)

Fantastik Üçlü'ye neyse de Örümceğimize yakıştıramadım pek...

rumar80

Ben örümcek adamın fantastik dörtlüye katılacağını düşünmüyorum ve düşünmek te istemiyorum. Hepimizin bildiği gibi örümcek adam ile human torch arasında yakın bir arkadaşlık mevcuttu. Aralıklarıla özgürlük heykelinde buluşup sohbet ettikleri hep çizgi romanlarda anlatılır. Bence örümcek Franklin'i teselli etmek ve amcası hakkında konuşmak için orada.
   Ama örümceği gerçekten üye yapacaklarsa örümceğin durumu da wolverine'e benzer (zaten yakın) İkisinin de olmadığı marvel dergisi yok gibi. Utanmasalar diğer solo kahramanların yanına da koyacaklar. Bu kadar dergi sattırma projesi de işin suyunu çıkarmak olur. Belki bir iki sayı konuk olabilir ama takımın yeni üyesi olmamalı.

V

Spider Man,Hulk gibi takım ruhu saçmalığına sığmayacak
karakter yapısına sahip kahramanların ısrarla gurup elemanlığına yakıştırılması manasız denemeler bence.Çok sürmez sevgili duvar sürüngenimiz Red ya da Ben'le takışır,yoluna özgürce devam eder.
"İstemem,eksik olsun.."