Başlatan rumar80, 06 Eylül, 2010, 16:32:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Ahmet Oktay

Legend of Korra'nın 2. sezonunu izlemeye başladım bugün, en son 3. sezonun 3. bölümü yayınlandı bu arada.

Ahmet Oktay

2. sezon 7 ve 8. bölümleri izledim az önce, ilk avatarı ve nasıl avatar olduğunu görmüş olduk böylelikle. Güzeldi bu bölümlerde.

Ahmet Oktay

2. sezonu bitirdim, 1. sezon daha iyiydi bence.

Ahmet Oktay

The Legend Of Korra'nın 4. sezonu başladı, ilk bölüm yayınlandı.
3. sezon biteli çok olmamıştı, fazla ara vermediler bu sefer.

Ahmet Oktay

3. sezonu izlemeye başladım, ilk 5 bölümü izledim. Eski dostlardan Zuko'yu görmek güzeldi, Katara'yı zaten daha önce görmüştük, Toph ve Sokka'nın da bahsi geçti. Toph seyahatteymiş, ancak Sokka yaşıyor mu, yaşıyorsa nerede ne yapıyor şimdiye kadar bunla ilgili birşey öğrenemedik.

Dizi bu sezonda da önceki sezonlarda olduğu gibi karşımıza yeni düşmanlar çıkarıyor. The Last Airbander'da temelde Ateş Kralı Ozai ve onun yönettiği ateş Ulusuydu düşman. Ancak The Legend Of Korra'da her sezon farklı bir/birkaç temel düşman oluyor. The Last Airbander'da Aang'in gelişimini görmüştük, bu seride ise Korra neredeyse tamamen gelişmiş olarak çıktı karşımıza, bundan dolayı yapımcıların kısa sürede karşısına daha çok düşman ve daha çok sorun çıkardığını düşünüyorum.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 30 Ekim, 2014, 00:20:02
3. sezonu izlemeye başladım, ilk 5 bölümü izledim. Eski dostlardan Zuko'yu görmek güzeldi, Katara'yı zaten daha önce görmüştük, Toph ve Sokka'nın da bahsi geçti. Toph seyahatteymiş, ancak Sokka yaşıyor mu, yaşıyorsa nerede ne yapıyor şimdiye kadar bunla ilgili birşey öğrenemedik.

Dizi bu sezonda da önceki sezonlarda olduğu gibi karşımıza yeni düşmanlar çıkarıyor. The Last Airbander'da temelde Ateş Kralı Ozai ve onun yönettiği ateş Ulusuydu düşman. Ancak The Legend Of Korra'da her sezon farklı bir/birkaç temel düşman oluyor. The Last Airbander'da Aang'in gelişimini görmüştük, bu seride ise Korra neredeyse tamamen gelişmiş olarak çıktı karşımıza, bundan dolayı yapımcıların kısa sürede karşısına daha çok düşman ve daha çok sorun çıkardığını düşünüyorum.

Sokka yaşamıyor. İlk sezonda bir yerde katara söylüyordu.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 30 Ekim, 2014, 00:39:12
Sokka yaşamıyor. İlk sezonda bir yerde katara söylüyordu.

Oraya dikkat etmemişim demek ki, teşekkürler.

Ahmet Oktay

The Legend Of Korra'nın 3. sezonunu da bitirerek 5 günlük dizi maratonumun sonuna geldim.
Yazımın bundan sonraki kısmı 3. sezonu henüz izlememiş olanlar için ufak spoiler'lar içerebilir.

Şerif Bei Fong'un ailesi ve geçmişiyle ilgili yeni şeyler öğrendik. Yeni hava bükücüler bulundu, ve hava ulusu yeniden kuruluyor. Korra'nın bu sezondaki baş düşmanı Zaheer ve arkadaşlarının Red Lotus adlı bir oluşumun üyesi olduklarını, ve bu oluşumun Kral ve Kraliçe gibi kavramları, kısaca yönetimleri ortadan kaldırarak Dünyayı kaosa sürüklemeyi (kendilerince kaos değil olması gereken düzen tabi) planladıklarını öğrendik.

4. sezonu hafta içi birer bölüm olarak mı izlerim yoksa vizelerden sonraya mı bırakırım emin değilim, ama vizeler bitene kadar bir daha dizi maratonu yok :D

Ahmet Oktay

4. sezon 11. bölümle birlikte The Legend Of Korra'da sona iyice yaklaştık artık. Önümüzdeki Cuma 12. ve 13. bölümler yayınlanacak ve seri final yapacak.

4. sezondaki düşman Kuvira. Önce toprak krallığını kontrolü altına alıyor sonrasında hedefi cumhuriyet şehri oluyor. Malum bu seride teknoloji de bayağı gelişti, Kuvira'nın çok güçlü bir silahı var, dağları dahi yıkabilir. Bakalım Korra ve diğerleri Kuvira'ya karşı ne yapacak ?

Ahmet Oktay

Ve The Legend Of Korra çok iyi bir finalle birlikte yayın hayatını bitirdi. Notum: 8.5/10

kerter

fakat son sahne çok inceydi..  ;D