Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Kağan,
   Eleştirilerine tamamen katılıyorum. Zaten Fuat Bey de bunlarıdikkate alacaktır. Kendisi Julia'daki hatasını herkesten önce itiraf etti.
   Yaratıcı olan her eleştiriye herkes saygı duymalıdır. Bir öğretmen olarak senin de dikkatini saygı ile karşılıyorum. Açık söyleyeyim en okurken dikkat etmemiştim. Sağol. İstanbul'a dönünce mutlaka kontrol edeceğim.

darkwood

Gördüğüm kadarı ile Fuat bey, bu konularda çok titiz. Zamanla bu imla hatalarınında düzeleceğine inanıyorum.  8)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Saat 23:05 hataları yazmaya başlıyorum.Parantez içinde olanlar, olması gereken kelimelerdir
SAYFA 58 1. KARE: ONLAR ÖLDÜRÜLMEMİŞ (ÖLDÜRMEMİŞ)
SAYFA 99 1. KARE: YENİ İNGİLTER'NİN (İNGİLTERE'NİN)
SAYFA 107 3. KARE: YÜZ RENGİNA (REGİNA) PARA
SAYFA 108 3. KARE: MAĞRALARDA (MAĞARALARDA)
SAYFA 122 3.KARE: CANAVARIN KURBANINI GÖRMEK (GÖMMEK) İSTEDİ
SAYFA 127 4.KARE: BİE (BİR) AY ÖNCE
SAYFA 129 1.KARE: NE ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLARI (ÇALIŞIYORLARDI)
SAYFA 134 5.KARE: HATRI (HATIRI) SAYILIR
SAYFA 134 6.KARE: SERİ (SENİ) ŞARLATANLIKLA SUÇLAYIP
SAYFA 137 5.KARE: ONU İHBAR EDECEK OLURSA (OLURSAN) BİZİ ÖLDÜRÜR
SAYFA 138 6.KARE: ANEN (ANNEN) TAVERNANIN
SAYFA 140 5.KARE: İÇİMDEKİ ÖFEKEYİ (ÖFKEYİ)
SAYFA 141 1.KARE: BİRLAÇ (BİRKAÇ) YIL
SAYFA 142 4.KARE: MUTLULUĞA (MUTLULUĞU) ONA TATTIRMAK
SAYFA 147 5.KARE: İZİN VERİRİMİ (VERİR Mİ) BİLMEM
SAYFA 162 3.KARE: ONU ALMAMA BOZULURMAMIŞSINDIR (BOZULMAMIŞSINDIR)
SAYFA 166 2.KARE: MASUMİŞYETİN (MASUMİYETİN)
SAYFA 169 4.KARE: BEN DE TAN (TAM) ANLAMAMIŞTIM
SAYFA 170 1.KARE: LABORARUARLARINA (LABORATUARLARINA)
SAYFA 175 6.KARE: SEN DE YER,N (YERİN)
SAYFA 178 3.KARE: SATACAĞIN SIRALRI (SIRLARI)
SAYFA 178 4.KARE: ONU DA ÖLDÜRTTÜM (ÖLDÜRTTÜN)
SAYFA 180 5.KARE: ÇOK SARILMIŞTA (SARSILMIŞTA) OLSA
SAYFA 180 6.KARE: DAYANILMAZ BİR HAL ALMI (ALMIŞ)
SAYFA 183 6.KARE: KORKUDAN VE ÖLÜMDEN ÇOK (UZAK) YERLERE GİDEBİLİRİZ
SAYFA 209 2.KARE: BİR ORAKLA ÖLDÜRÜLECEK (ÖLDÜRÜLDÜ)
SAYFA 216 6.KARE: AKINTIDAN KURULMAK (KURTULMAK)
SAYFA 219 2.KARE: ARA (KARA) YILAN
SAYFA 227 2.KARE: ZEHRİYLE TAYI ÖLDÜRDÜ (ÖLDÜREBİLİRDİ)
SAYFA 233 1.KARE: KOŞUŞTURURDUKLARINI (KOŞUŞTURDUKLARINI)
SAYFA 234 1.KARE: ŞAYLERİ (ŞEYLERİ)
SAYFA 279 2.KARE: MSEAJ (MESAJ)
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Bu kadar hata gerçekten inanılmaz. Hiç mi bakmıyorlar ???
Crom! Ölüleri Say...

aa

Sami beye dikkatli çalışması için teşekkür ederim. Gerçekten de okurken birçoğunu farketmemişim!. Biraz daha dikkat lütfen....
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Dün akşam evde Brendon'u tekrar hızlı hızlı okuyarak bu hataları not ettim. Yazdıklarımdan daha fazlası da olabilir.
Kağan'ın belirttiği gibi, anlam bakımından eksik veya bozuk bırakılmış cümleler var.
Her zaman söylediğim gibi, bizim amacımız yayıncıyı kötülemek değildir. Tek bir amacımız var o da çizgiromanlarımızı keyifle okumak ve yayıncının da hatalarını bildirerek bunların tekerrür etmesine mani olmak.
Konuya ilgi gösteren Fuat Beye de teşekkür ediyorum.

BRENDON CİLT - 1
                                3. MACERA - KARA AY

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

1001roman

Tüm işlerini dışarıdan yaptıran,grafiker çalıştırmayan,bırakın onu doğru düzgün bir ofis'leri olmadan yayıncılık yapanlar varken biz,üç grafiker arkadaş çalıştırıyoruz ve kendimize göre bir ofisimiz var ve hesapta hassas davranıyoruz...ama insan faktörünü sürekli unutuyoruz.Sen en iyi edisyonlu kitabı bas sonra içine bir bak...kepazelik.Sizlere söz veriyorum bir başka 1001roman kitabında artık hata görmeyeceksiniz.Şimdi bu son olayı anlatayım sizlere;
Brendon 3 tercümeden geldikten sonra tarafımdan düzeltilmiş,hatta üç sayının dili aynı olsun diye bir kez daha edit edilmiştir." buraya kadar nasıl "
Ama sonra Mert kardeşim " mutlaka tüm kitaplarımızda bir sorun olmalı " diye düşünmüş olmalı ki,kitabı dizerken düzeltileni değil direkt tercümeden geleni kullanıyor.Ben yine de bir numune baskı alalım diyorum,gelen numuneyi de Erdem
" Marmara Çizgi" alıyor ve "tabii ki" getirmiyor.Ve biz de numuneyi kontrol edemeden  baskıya geçiyoruz.
Süper değilmi :)
Özür dilemekten helak oldum ama en azından artık nasıl davranmam gerektiğini biliyorum.
Fuat AKTÜRE

tommikser

Oabilir Fuat abi işin içinde insan varsa herşey olur.Gene de beni sabah sabah gülümseten mesajın için sağol.Allah iyiliğini versin.Allah uzun bir yayıncılık hayatı versin sana.Bir daha olmayacağına inanıyorum.

Ama Fuat abi alt alta yazınca amma çok görünüyor değil mi? ;D

labirent

Ben her türlü hatasına rağmen son çıkan kitapları çok beğendim. Fuat beyin yayıncılık tahtına oturacağına ve uzun sürede 1 numarada kalacağına inanıyorum.

Sony Ringo ve Karaoğlan albümlerini de heyacanla bekliyorum...

hanac

*** SPOILER - İPCUCU İÇEREBİLİR *** SPOILER - İPUCU İÇEREBİLİR *** SPOILER - İPUCU İÇEREBİLİR ***

Brendon'u ilk defa okudum, daha önce Strip dergisinde okumamıştım.

Ve.. Çok beğendim, favori çr lerimden biri oldu diyebilirim.

Zaten post-apokaliptik (kıyamet sonrası) hikayelere bayılırım.

Bu tip hikayelerde yazarın eli serbesttir, kıyamet olmuştur (burada meteorların dünyaya çarpması ile) ve yeni bir dünya kurulmuştur.

Bu durumda yazar istediğini yapabilir, bakalım burada neler yapmış

* Büyücülük, tarikatlar, simyacılık bol miktarda yeralıyor.

* Erkekler ve kadınlar aşırı makyajlı

* Yamyam çöl göçebeleri var

* Christopher adlı ev işleri yapan bir robot bie hikayeye dahil edilmiş

* Yeni türler var, özellikle araknoidler çok ilginç

* Amazonlar (Nympha Ordusu) da karşımıza çıkıyor

İlk 3 sayıda karşımıza çıkan özellikler bunlar, bakalım önümüzdeki sayılar ne gösterecek ?

darkwood

Brendon'un tamamını  dün akşam bitirdim. Maceralar, çizimler ve baskısını çok beğendim..
Kitaba kendimi öyle bir kaptırmışımki bu yazdığınız imla hatalarının çoğunu fark etmedim.
Arayı fazla uzatmadan ve daha az imla hatası ile yeni sayısının bir an önce çıkması için günleri saymaya başladım bile..   :)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Brendon ikinci ciltte yeralacak maceralar,

Sayı 4 (Gecenin Kanatları)- Sayı 5 (Animah) - Sayı 6 (Suikastçinin Şarkısı)

kalidor

Diğerlerine göre çizimleri pek iyi olmamasına rağmen 2. öyküyü oldukça başarılı buldum. Açıkçası sürpriz oldu tahmin edememiştim. İlk hikaye de fena değildi. 3. hikaye aslında Brendon'un geçmişini anlatmasına rağmen biraz basit geldi. Sanırım bu hikaye ileriki bölümlerde tekrar işlenecek.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

*** SPOILER - İPUCU İÇEREBİLİR

Brendon un geçmişinden gelen bu düşman tarikatı ile, zaman zaman maceralar arasında bir bağlantı kuruluyor.  Araya konulan farklı maceralar konuyu dağıtmadan, hikayelere esrarengizlik ve heyecan katıyor.  Bu tarikat ile ilgili daha çok maceralar karşımıza olacak gibi görünüyor.
Bu arada 2.sayının kapaklarıda güzelmiş, özellikle ikinci kapaktaki Amerikan Comics tarzı çizimdeki soytarı kılıklı çok baş ağrıtacak gibi görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Fuat bey'den aldığımız habere göre, bir aksilik çıkmazsa Haziran ayında Brendon'un 2. sayısı ve 1001 roman'ın birkaç çizgiromanı daha çıkıyor.  :D
Darkwood Sakinleri..