The Dark Tower - Kara Kule

Başlatan tommikser, 16 Eylül, 2010, 13:54:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Filmin yönetmenine de bir bakalım.

Yıllar önce Ron Howard'ın adı geçiyordu ama yönetmen danimarkalı Nikolaj Arcel oldu.

http://www.imdb.com/name/nm1064048/?ref_=tt_ov_dr

dean

Film 2017 yazının belirsiz bir tarihine ertelendi.

hanac

11 Ağustos 2017 de sinemalarda

dean

dean

hanac

Tamam güzel film olacak gibi.

Ama Detta-Odetta nerede ? Ed nerede ?

Kartet'miydi onlar ? Demek ki kartet olmayacak.

dean

İkinci filmde gelirler muhtemelen. Bu film ilk ve üçüncü kitaba benziyor. Hem zaten The Dark Tower filmleri kitapların uyarlaması olmadığı için belki de hiç olmazlar.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 04 Mayıs, 2017, 12:47:31
  İkinci filmde gelirler muhtemelen.

İkinci film olacak mı gerçekten ? Bu filmin başarısına mı endeksli ?

Yoksa bu filmin ardından hemen dizisi mi gelecek ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 04 Mayıs, 2017, 13:32:36
İkinci film olacak mı gerçekten ? Bu filmin başarısına mı endeksli ?

Yoksa bu filmin ardından hemen dizisi mi gelecek ?

İlk filmin başarısına endeksli. İlk etapta açıkladıkları 3 film 1 dizi formülü halen geçerli. Bu film vizyona girsin. Dizi projesinden ses gelir. Dizi olarak Wizard and Glass romanını uyarlayacaklarını düşünüyorum. Idris Elba'nın dizide görüneceği de söylenmişti.

dean

Film olabilecek en kötü The Dark Tower uyarlaması. Ben zamanında şöyle demiştim;

Alıntı yapılan: dean - 19 Şubat, 2016, 18:44:08
  Idris Elba'nın Roland olarak seçilmesi ile birlikte açıkçası filme ait hiç bir merakım kalmadı. Çünkü şunu gördüm ve eminim ki bu filmin arkasındaki isimler The Dark Tower'ın hikayesini pek anlayamamış isimler. Bu kişiler fanların yarısı kadar hikayeye saygı duymuyor belli ki. Filmin başrol seçiminde böylesine bir hata yapan insanların bütün serinin ruhuna yakalayabileceklerini kesinlikle düşünmüyorum.

Bu filmimsi şey izlendiğinde gerçekten filmin mutfağındaki insanların The Dark Tower'ın ne anlattığını ve nasıl anlattığını bilmeyen isimler olduğu net şekilde görünüyor. Ben hep The Dark Tower'ın hakkıyla yapıldığı taktirde The Lord of the Rings ile yarışabilecek potansiyele sahip olduğuna inandım. Ama bunu yapmak herkesin harcı değil. Hele ki sadece fanlara küfür etmesini bilen Akiva Goldsman gibi insanların hiç değil. Filmi izlerken üzüldüm. Ben son kitabı gözlerinden yaş akarak okumuş bir insanım. Biz bunu hakketmemiştik.

haysal

Neden 1 saat 35 dakikaya sığdırmaya çalışmışlar anlam veremedim.
Bonelli hikayelerindeki gibi güzel başla ayrıntılı işle ama sayfa kalmayınca ne olduğunu anlamadan şak diye bitir.
Tamamen hayal kırıklığı başka bir şey değil.