'Marvel Universe vs. The Punisher' ve Parlov...

Başlatan pizagor, 18 Eylül, 2010, 00:21:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kurbanlarini seytani, yamyam, vahsi idlerine dönüstüren bir virüs tüm dünyayi sarmistir... Dönüsmüs bu ilkel, insanligini yitirmis yaratiklar yollarina çikan herseyi yoketmekte ve hastaligi yaymaktadir...

Süper kahramanlar ise bu enfeksiyonu engellemeye çalismalarina ragmen hastaliga yenik düsmüstür...

Enfeksiyona dogal bagisikligi olan Frank Castle ise yillardir artik canavarlasmis olan bir zamanlarin süper kahramanlarini avlamaktadir...

Hastaliga ilk yakalanan kisi olan Sifirinci Hasta ise Punisher'i uzun süredir atlatmaktadir...

Sifirinci Hasta ise bir zamanlar Örümcek Adam olarak bilinen kahramandir...

Bu seri neden ilgimi çekti derseniz sebebi Parlov...

Büyülü Rüzgar'in en keyif veren çizimlerinin sahibi Goran Parlov'un Marvel için resimledigi Marvel Universe vs. The Punisher mini-serisinin kapaklari...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Konu orjinal degil, klasik zombi mitinin bir uyarlamasi.

Punisher'i "avci", süper kahramanlari da "av" olarak kullanmak ise fena fikir degil  ama Hulk'a ya da Thor'a karsi Punisher ne denli inandirici olur acaba ?

Kapaklar gerçekten hos duruyor. Okumak lazim vesselam..
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Daha 1 saat olmamisti alakasiz bir sitede Goran Parlov'un bir cizimini (Marvel) görmustum, hosuma gitmisti, fumetti gecmisi olabilecegi aklima gelmisti.
Uzerine bu cizgi roman tanitimi geldi, bir de Parlov'un Buyulu Ruzgar'da cizerlik yaptigini ögrendim, bu kadar sans olmaz, direk indirmeye basladim Marvel Universe Vs Punisher'i : )
Sagolasin Pizagor tanitim icin.

ferzan

Büyülü Rüzgar'da ilk boy gösterdigi islerini baslarda fazla yalin bulsam da git gide kaniksadigim birkaç çizerden biri haline geldi...Tex büyük albümlerden birini,''Yillar Sonra'' isimli 224 sayfalik macerayi da bizzat kendisi çizmis Bonelli'nin teklifi üzerine...Büyülü Rüzgar'dan önceki ilk ciddi western çalismasi olan bu albümdeki ana karakterlerden birinde rahatlikla Büyülü Rüzgar'in bir nevi ön hazirligini görebilirsiniz...Yanlis bilmiyorsam eger,bir festivalde Berardi ve Milazzo'yla tanismis ve hemen ertesi yil,okulu biter bitmez solugu onlarin yaninda almis...2 yila yakin bir zaman süresince araliklarla Milazzo'nun stüdyosunda Corrado Mastantuono gibi çizerlerle beraber çalismalarini yürütüp Ken Parker Magazine için de birseyler çizmis...2 yil sonra memleketi olan Hirvatistan'a elinde 96 sayfalik bir Nick Raider senaryosuyla dönmüs...Sonrasinda da Tex ve Büyülü Rüzgar,bildiginiz üzere...
    En son Volto Nascosto'nun 1.sayisini resimledi diye biliyorum...Sanirim Bonelliyle olan son çalismasiydi...Marvel evreni eskisi kadar ilgimi çekmese de,rahat çizgilerini,görsel anlatimini ve klasige sapka çikardigini düsündügüm hos çinisiyle bu seriye apayri bir lezzet kattigini düsünüyorum...Ispanya'da davetli oldugu bir festivale giderken kaybolmasi,çocuklugunun ve gençligin ustasi kabul ettigi Alfonso Font isimli sanatçidan,profesyonel oldugu halde tevazudan ödün vermeyip okur heyecaniyla imza almasi,ya da dünyanin öbür ucundaki bir okurunun sabirsizligi üzerine henüz çizdigi bir çalismasini internet üzerinden göstermekte bir sakinca görmemesi gibi ufak ayrintilar dolayisiyla kendisine sempati duymama neden olmustur ayni zamanda...Facebook sayfasinda diger çalismalarindan örnekler bulabilirsiniz...Ayrica söyleyecek birseyiniz oldugunda da cevapsiz birakmiyor,nezaketle karsilik veriyor...
    Baslik için gerçekten tesekkürler...Bonelli'nin alt alta dizilmis 3 banttan olusan klasik sayfa formatinda bazi çizgiler ve dolayisiyla çizerler gözden kaçabiliyor ya da çok alelade gelebiliyor fakat daha farkli ekol ve alanlarda bu çizerleri daha iyi taniyip degerlendirme firsati bulabiliyoruz...Darisi,daldan dala ustalikla konan diger çizerler için açilacak nice basliklarin basina:)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Alperen

Ilginc gozukuyor. Okumak isterim. Arkadaslar bir de "Punisher kills marvel universe" diye seneler once basilmi 48 sayfalik bi what if hikayesi vardi. Burada ailesi super kahramanlarin ihmali  tarafindan  oldurulen Frank Castle superkahramanlara savas aciyordu. Aklini ve stratejik bilgisini kullanarak cok sayida super kahramanlarin canina okuyordu. Onu da tavsiye ederim.

http://en.wikipedia.org/wiki/Punisher_Kills_the_Marvel_Universe

BAHADIR

Avrupali çizince comics bile insanin gözüne daha bir güzel ,daha bir baska ve daha bir gerçekçi olmasinin yaninda galiba daha bir Avrupai gözüküyor...Ama bu söylediklerimi Villa'da nedense yasamamistim...Villa tam bir Comics gibi comcs çizmisdi...Belki de bütün dergiyi incelemedigim için bana öyle geldi ama Parlov'un çizgileri gerçekten harika ve farkli...

hanac

Arkadaslar,

Parlov Punisher'in ust bolgesini fazla kalin cizmiyor mu ?

Bu arada Punisher kills the Marvel Universe fikri guzelmis, okumak isterdim.

kalidor

4 sayılık bu seriyi geçen hafta okudum. Gayet hoş post-apokaliptik tat bırakan hikaye ve çizimleri var. Yine de sonu biraz aceleye gelmiş gibi.  Konusuna gelirsek bir mafya alışverişi sırasında pusuda bekleyen Castle adamların ne yaptığını anlamadan dinlemeden direkt mermileri yağdırıp ortalığı kan gölüne çevirince laboratuvar yapımı virüslü tüpler kırılıyor ve hastalık etrafa yayılıyor. Salgın ilk önce Örümcek Adam'ı vuruyor(!) Daha sonra yavaş yavaş tüm dünyaya yayılıyor ki buna süper kahramanlar da dahil.  Punisher ve bazı insanların ise bilinmeyen bir sebeple bağışıklığı var. Tabi artık bu insanlar av durumunda. Çünkü virüsü kapan zombileşiyor. Yine de tam olarak insan özelliklerini kaybetmiyorlar. Bazıları konuşabiliyor ve aşk :o bile yaşayabiliyorlar mesela. Bu arada ---spoiler-- Mary Jane hamile ve bilin bakalım babası kim :D? Neyse milyarlarca insanın ölümünden sorumlu olan Frank Castle da Marvel super heroları bir bir yakalayıp harcıyor ve kellelerini kazığa oturtup koleksiyon yapıyor. Volverine'i haklayıp elini kolye niyetine boynuna asan koca Hulk'u Punisher'in yakın mesafeden bir tanecik okla beyninden şişlemesi biraz basit kaçmış. Sonu belirttiğim gibi biraz aceleye gelmiş ama sürpriz bitiyor.  Yani her konuya da sıkıştırıyoruz :) ama bunun dışında Aziz Parlov'un 4. kapak çizimi  bana şu efsanevi duruşu hatırlattı ;)

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Punisher'ın tüm taytlıları ve kostümlüleri tek tek harcadığı bu macera 13gezegen'e geçtiğimiz ay gelmişti. İlgilenenlere duyurulur.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Punisher'i daha önce hiç okumadım.ama play station 2 deki punisher oyunundan az çok punisheri tanıyorum.çizgi romanıda oyunda olduğu gibiyse güzel olmalı diye düşünüyorum...... :D ;)