Asterios Polyp - Pantheon Books (Random House)

Başlatan emre ozdamarlar, 20 Eylül, 2010, 23:29:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Batman Year One ve City of Glass'in cizeri David Mazzucchelli'nin gecen sene cikardigi kitabi.

Mimarlik fakultesinde profesörluk yapan Asterios Polyp adli ilginc bir karakterin öykusunu okuyoruz. Kitap Asterios'un yasadigi binaya yildirim carpmasi ile basliyor. Yasadigi ev yaninca Asterios kendini yollara veriyor, kucuk bir kasabada yasamaya basliyor, yeni insanlarla tanisiyor. Bu olaylar olurken de surekli flashbackler ile bosanmis oldugu karisi ile iliskileri, okulda yasadiklari, ailesi ve hayati hakkinda bir ton detayi ögreniyoruz. Kitabin hikayesi kendisini okutuyor, yer yer dili agirlasiyor, bazen hayata dair felsefik tartismalara giriyor (Woody Allen filmlerini hatirlatti bana).

Isin görsel kismina gelirsek tek kelimeyle muhtesem. En iyi grafik roman ödulunu de hem Harwey hem de Eisner'den kapmis zaten. Kitabin acilis sekansini ve aradan bir baska öykuyu de burada paylasiyorum. Scan eden kisi oldukca soluk birakmis sayfalari, kitabin kendisinde bu renkler cok daha canlı.

hanac

Çok degisik bir çizgi roman.

Ama bizim piyasaya hitap edecegini zannetmiyorum.

BAHADIR

Murat abi'nin (Mersan0) kizi Maus'u Art Spiegelman daha bi güzel çiziyodu...Eminim oglu da (Batuhan) Asterios'u Mazzucchelli'den daha güzel çizer...(Valla ben Murat abi'nin yalancisiyim...)

Emre farkli çizgiromanlari tanitmada üstüne yok...Bu kisa gönderme esprinin ardindan sana da  tanitimlarin için ayrica tesekkürler...Devam...

Alıntı YapAma bizim piyasaya hitap edecegini zannetmiyorum.

Sevgili Hanac
Bu piyasaya ne hitap eder ne etmez açikçasi bilmiyorum, dogru klasik çizgiroman okuru ve bana hitap etmiyor ama inan bu kitabin belki bu piyasada bizim klasik diye tabir ettigimiz çizgiromanlardan daha çok is yapma ihtimali var...Mesela Otisabi,açikçasi bana hiç hitap etmedi.Ne çizgisel anlamda ne konu olarak ama kaç sayi çiktigini göz önüne alirsak (Kaç sayi çikti bilen varmi... ) çizgiromanlardan daha çok sattigini farzedebiliriz...Etmezsek bile bir okuyucusu oldugu gerçegini görmezden gelemeyiz...Ayrica normal bir çizgiroman okuru profilinden ziyade karikatür ve kültür dergisi okuyucularinin bu ülkede daha çok oldugunu varsayarsak ve hedef kitlesini ona göre belirlersek bu tip çizgiromanlarin satma ihtimalini göz ardi edemeyiz...Hem de yüksek bir satis orani ile...

Sevgi ile kalin...

Hayal Kahvem

Alıntı YapAma bizim piyasaya hitap edecegini zannetmiyorum.

Hanac, ben bayıldım bu çizgi romana.
Hem de bu acemi, cahil çizgi roman okuru ruhumla. :-[
Bu köy yerinde asla bulamam.
Du bakalım, sanal köyde aranacağım ve bulacağım inşallah.
Çizimler ne hoş! Çok güzel! Nefis! Şahane valla.  ;)

kalidor

Sanal köyde www.13gezegen.com üzerinden bulabilme ihtimaliniz yüksek. Yoksa da özel siparişle getirtebilirsiniz.
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Bu tanıtımı atlamışım. Bayıldım ben de. Telifi dc nin değilse flaneur bir gün yayımlar belki :)