Korkut Bey - 1001 Roman Türk Kahramanlar Dizisi 2 - Ömer MUZ

Başlatan hanac, 25 Eylül, 2010, 10:37:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ömer Muz 30 Ekim de Kitap Fuarinda Korkut Bey adli eserini imzaliyor.

Bu konuda biraz bilgi alabilir miyiz ?

Tek sayi mi olacak ? Kaç sayfa olacak ? vs.

hanac

Fuara 1 hafta kaldi.

Ögrendigimiz tek sey eserin 120 sayfa ve 12 TL olacagi.

Tamer baskiya girdiniz herhalde, kapak falan belli olmadi mi ?

tamerozcan

Türkiye'nin en basarili ressamlarindan, kapak çizerlerinden ve çizgi romancilarindan bir olan
Ömer MUZ tarafindan 1990 yilinda çizilmis olan
bir çizgi roman...

Macar topraklarinda kralin ölümü üzerine ortalik karisir.
Tahtin varisi olan kardesler arasindaki mücadele
sonunda olay Osmanli'ya da siçrar ve akincilar adaleti
saglamak için Macar topraklarina yürürler....

120 Sayfa, 19,5x26 cm. ebatlarinda...
Etiket fiyati 12 TL...

s.b

Tamer Bey mükemmel bir sekilde ilerliyorsunuz. Kutluyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Sevgili arkadaslar.
  Korkut Bey'i okumayi yeni tamamladim. Daha önceden adini hiç duymadigim bu kahramani okurken diger Türk kahramanlarinin tadini yakaladigimi söyleyebilirim. Çizimler de eski okudugumuz çizig romanlarin düzeyinde idi, sadece 48. sayfadan sonra çinileme biraz degismis gibi geldi.
  Senaryo da kalsik Türk kahramanlik film ya da kitaplarini andiriyordu. Diyaloglarda çok fazla "agam" ve "bey" kelimeleri geçmekte idi. Osmanli döneminde bu sifatlarin kullanildigi bir gerçek ama 17. sayfada 5 panelde 4 kez, 18. sayfada 6 panelde 4 kez aga kelimesi kullaniliyor ve bu kitabin aksiyon disi sayfalarinda tekrarlaniyor. Bu biraz "kulagimi" rahatsiz etti diyebilirim.
  Bunun disinda yeni biri ile tanismanin verdigi mutluluk ile bir baska yeni dostla Arslan Bey ile tanismaya yelken açtim.
  Sevgiler

yalcinerol345

Korkut Bey'i az önce bitirdim,Özellikle savas sahneleri  güzeldi.Zaten Ömer MUZ'a Conan kapaklarindan hayrandim,çizgiroman  yazar ve çizeri olarak da hayran kaldim.

V

Kitapta Fuat Bey,Ömer Muz'un çizdigi kapaklari kitap halinde yayinlayacaklarini belirtmisti.Acaba bu kitapta
Muz'un Conan ve Milliyet Çocuk için çizdigi mükemmel kapaklar yeralacak mi acaba?
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Korkut Bey'i yeni okuyabildim. Gerçekten güzeldi.

İlk çıktığında 12 TL ile satılan kitap şu anda 1001 Roman'ın satış sayfasında 4 TL ye satılıyor.

http://www.ikmalistasyonu.com/product.php?id_product=24

Gerçekten ilginç bir durum  ???

Ayrıca kitabın arkasında reklamı yapılan Ömer Muz'un başka bir eseri olan "Son Av" ın yayınlanmacağını duydum.

s.b

Umarım bu haber Türk Kahramanları Dizisinin sonu demek değildir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

İnşallah Hızır Bey'in sonu da bunlar gibi olmaz. Bu arada İkmal İstasyonunda fiyatlar çok uygum. Arslan ve Korkut Bey birlikte 7 TL. Yürüyen Ölüler'in her sayısı 8,5 TL.

kültürelgüncel

Ömer Muz, Facebook sayfasında aşağıdaki yazıyı ve resmi paylaşmış:
"Ve yıllar sonra 2012'de KORKUT BEY'i yeni maceralarıyla yeniden ve renkli olarak çizmeye başlıyorum"

yalcinerol345

Sn.Ömer Muz zamanında Conan gibi  bir kahramanın kapaklarını çizerdi.O zamanlar yayınlanan orijinal Conan kapaklarının yanında hiç de sırıtmazdı.Gayet güzel kapaklardı.Neden şimdi kimse kendisine  çizgiroman kapağı  çizdirmez anlamıyorum.

Gambit

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 28 Aralık, 2011, 18:16:53
Sn.Ömer Muz zamanında Conan gibi  bir kahramanın kapaklarını çizerdi.O zamanlar yayınlanan orijinal Conan kapaklarının yanında hiç de sırıtmazdı.Gayet güzel kapaklardı.Neden şimdi kimse kendisine  çizgiroman kapağı  çizdirmez anlamıyorum.

benim koleksiyonumda 6 adet Conan cizimi mevcut ve dediginiz gibi bazi kapaklari, yabanci cizerlerin yaninda hic siritmaz, hatta daha da iyidir. Ben aslinda Ilke ye onerdim Omer Muz a cizim yaptiralim, parasini ben vereyim, siz Conan ciltlerinde kullanin diye ama Ilke telif hakki sorunu olabilir, bir arastiralim demis ve konu orda kapanmisti.

Ilke ya da Marmara Cizgi sicak bakarsa, ben hala teklifimi yineliyorum, kapagi Omer Muz a cizdirelim, Turk cizerler kazansin, Turk cizgiromani kazansin, parasini ben vermeye hazirim.

Korkut bey cizimleri olaganustu bu arada Omer Muz un; yurtdisinda olsa ulasilmaz bir ressam olabilecekken, Turkiye gibi kucuk bir piyasa da hakettigi yeri bulamamis sanatcilarimizdandir kendisi 

Mister NO

Ömer Muz bu ülkenin değeri bilinmeyen sanatçılarındandır.2010 Ocak ayında "Denizden Babam Çıktı"isimli sergisini gezmiştim.İstanbul,balıkçılar,vapurlar ustanın elinde bir başka güzelleşmişti...

Ressam  Ömer Muz 43 üncü kişisel sergisini  "İSTANBUL'DAN SESLER VE İZLER"başlığıyla 28 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Teşvikiye'de NİŞART Sanat Galerisi'nde açmıştı.

nacho_grande

Bence çizim kalitesi çok üst seviyede. Hızır Bey' den sonra bana Mercedes' e binmişim gibi geldi. :) Tamamen kişisel görüşüm elbette.