Örümcek Adam Sohbet Odası

Başlatan rumar80, 28 Eylül, 2010, 10:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bilindigi üzere yesil cin olarak örümcek adamin hayatini zehir eden. Sevgilisi Gwen'i öldüren (hatta ondan çocuklari olan) Norman Osborn bir dönem thunderbolts grubunu yönetmek üzere görevlendirilmisti. Kisa bir süre sonra dünyanin skrull'lar tarafindan gizlice istila edildigi, bazi kahramanlarin kaçirilip yerlerine skrull ajanlarin geçirildigi ortaya çikti (Secret invasion serisi) En sonunda tüm kahramanlar ve kötüler skrullara karsi birlikte mücadele etti. Tabii thunderbolts'lar da. Skrull kraliçesini öldürüp istilaya son noktayi koyan kisi de Norman Osborn idi.
   Bunun üzerine ABD halki ve yönetimi Tony Stark'i yetersiz yönetimi nedeni ile istiladan sorumlu ilan edip. SHIELD'i dagitti. SHIELD ve Tony Stark'a ait mallara el konup yönetimi Osborn'a birakildi. Osborn da kendi gücü olan HAMMER'i kurdu.
   Avengers üyelerinin Osborn emrinde çalismayi reddetip yer altina inmeleri üzerine Osborn kendi intikamcilarini kurdu, hem de bilinen kahramanlari taklit ettirerek:
   Sentry ve Ares disinda Moonstone Ms marvel, Daken Wolverine (ki kendisi wolverine'in ogludur), Bullseye Hawkeye, Venom Spider Man ve Osborn da Iron Patriot olarak Dark avengers'i kurdu. (Dark reign serisi)
   Osborn ayrica Loki, Namor, Emma Frost, Hood ve Dr Doom ile anlasarak gizli bir devlet olusturdu. Zamanla gücün etkisinde kalan Osborn Loki'nin de gaz vermesi ile Asgard'a savas ilan etti. (bilmeyenler için Asgard artik Oklahoma semalarinda bulunmakta).(Siege serisi) Savas sirasinda taraf degistiren Ares Sentry tarafindan öldürüldü. Hood ve emrindeki kötüler de Osborn'un intikamcilari ve HAMMER ajanlarina destek verdi. Gerçek avengers, asgardlilar ile birleserek karsi koymaya çalisti. Bu ardaa Steve Rogers da dönerek dostlarina yardim etti. Savasin sonunda Osborn yenildi ancak sentry kontrolden çikarak Asgard'in yikimina sebep oldu ve ardindan Thor tarafindan öldürüldü.
  Savasi kaybeden Osborn da tutuklandi, yetkileri de baskan tarafindan Steve Rogers'a verildi.

Umarim  bu kisa özetle bazi arkadaslari rahatsiz etmemisimdir. Ama yine de okumak çok farkli olabilir.
  Sevgiler

pizagor

Tesekkürler Umar, böyle hap bilgiler çok faydali oluyor...

Dark Avengers olusumu ve Asgard'a açilan savas çok ilgimi çekti...

Düsecegiz herhalde comics satan çizgiromanevleri yollarina bu haftasonu :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

secret invasion ve dark reign'i bulmak mümkün ama siege serisi daha tam olarak türkiyeye trade olarak gelmedi. Ben aylik seriden okumustum. Belki fasiküller hala kalmistir.

pizagor

Osborn'un hikayesi, Kasim itibariyle yazarligini Kelly Sue De Connick'in, çizerligini Emma Rios'un yaptigi 5 sayilik bir mini seriyle devam edecek. Benzersiz yükselisinin ardindan Osborn'u en son süper suçlularin hapsedildigi 'The Raft'te birakmistik... Bu mini seri de Marvel tarafindan Siradaki Büyük Olay (Next Big Thing) kapsaminda tanitildi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Underfined

Evet sevgili abilerim..Benim 1-2 gündür kafam allak bullak oldu.Simdi Hoz Amazing Spiderman 525-526 dan basliyor ve güncele kadar devam edecek gibi.Ancak benim anlamadigim sey Arkabahçe Örümcek Adam a nerden basladi nerde birakti.Bir sürü serisi yayinlanmis ama ne yazikki bende hiç biri yok.Eger okumak istesem hangi sayidan alip baslamam gerek?
Bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim.Tesekkürler

rumar80

Sevgili arkadasim,
  Arkabahçe birkaç kez degisik yerlerden alip kisa süreli örümcek adam yayinlari yapti. Bu nedenle yayin bütünlügü açisindan çok sey kazanamayabilirsin. Ancak son çikardigi seri ki bunu Kadiköy'de rahatlikla bulursun. HOZ'un yayina basladigi döneme en yakin seridir. Bu seride ilk defa Morlunla karsilasir, Avengers'a katilir vs.
  Ama illa da eskileri okuyacagim diyorsan Bilkanin örümceklerini oku.
  Bir de Ingilizce okuyabilirim diyorsan öncelikle Essential serisini oku. Arkabahça ve HOZ'un çikardiklarinda bulamadigin eksik sayilari da Ingilizce çizgi roman satis yerlerinde bulabilirsin.
  Sevgiler

Underfined

Ahh keske istanbulda olabilseydim :) O avengers a falan katildigi seri tam olarak hangisi oluyor,Mary Jane ile evlenmesi vs olaylarini okusam benim için yeterli...

rumar80

Mary Jane ile evlenmesini okumak istiyorsan MUTLAKA  B yayinlari serisini okumalisin!!!
  Avengers'a ilk katilmasi New Avengers cilt 1'de oluyor. Sanirim Arka bahçe yayinlayacak. Ayrica Amazing Spider Man cilt 10 da New Avengers adi ile yayinlanmakta ve Peter ve ailesinin Avengers Malikanesine tasinmalarini anlatiyor. Saniyorum bu sayi Türkiye'de yayinlanmadi

Carnage

Bir tek yeni Venom'umuz eksikti. Mac Gargan sağlığına zarar veren kostümü bıraktı. Kostümün yeni sahibi (ya da kostümün yeni tutsağı mı desek?)açıklanmadı fakat Venom hükümet için çalışan bir ajan olacakmış. Yorumu size bırakıyorum. Venom #1 Martta çıkıyor. Eğer olabilecekse hayırlısı olsun ne diyeyim. Bu arada çizer de Frankencastle canavarının yaratıcısı Tony Moore.

Black Opvari bir hava seziyorum Venom'da

rumar80

Fatih bu ilginç. Daha önce duymamıştım. Peki Mac Gargan nasıl kıyafetten kurtuldu. Tekrar Scorpion mu oluyor?

Carnage

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Ocak, 2011, 23:43:53
   Fatih bu ilginç. Daha önce duymamıştım. Peki Mac Gargan nasıl kıyafetten kurtuldu. Tekrar Scorpion mu oluyor?

İlgili sayıyı okumadım fakat büyük ihtimalle tekrar Scorpion olacaktır. Eddie Brock kanser olduğu için kostüme ihtiyaç duyuyordu. Simbiyotlar adrenalin ile beslenen canlılar. Brock kostümü besleyemeyince kostüm onu terketmek istedi. Daha sonra  Dan Fortunato'ya satıldı en son olarak Mac Gargan Venom oldu. Eddie Brock ise Brand New Day'de ilginç bir şekilde kanserden kurtuldu ve daha sonra.....

Daha fazla spoil edip birkaç ay sonra Türkçe çıkacak olan maceraların keyfini kaçırmak istemiyorum :) :) :)

Carnage

Emma Frost neden Osborn ile anlaşarak devlet kurdu? İyilerden değil miydi ;D

tommikser

Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan 'Örümcek Adam' (Spider Man) karakteri dün öldü.

ABD'de dün yayımlanan Brian Michael Bendis imzalı 'Örümcek Adam'ın Ölümü' isimli 160'ıncı çizgi romanda, 'Örümcek Adam' karakteri Peter Parker, başdüşmanı Green Goblin'in kollarında ölüyor. Amerikan AP ajansına konuşan yazar Bendis, "Kahramanca veda edecek, ölümü boşa olmayacak. Bunu söylemesi utanç verici, ama size yalan söylemeyeceğim. Yazarken çok duygulandım, gözlerimden yaşlar aktı" dedi. Örümcek Adam hayranlarının ise endişelenmesine gerek yok. Çizgi romanın haklarına sahip Marvel Comic şirketi, ölen Örümcek Adam'ın 'Ultimate Spider Man' serisine ait olduğunu, 'Amazing Spider Man' serisinin ise devam edeceğini açıkladı.

hennessy

Bence onlarda artık eski kahramanların yavaş yavaş toprağa gömülmesi gerektiğini anladı üzücü ama artık yeni karakterlerin baş göstermesi lazım.Ayrıca bu çizgi romanı amerikadan getiren olur ise bir ad.bende sipariş vermek isterim hatıra olarak saklamak lazım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

cankazmaci

Fantastik dörtlünün birinin öleceği konusunda bir üyemiz "çizgi romanlarda ölüm yoktur, o biryerden çıkar gelir" gibi birşey yazmıştı. :) Sanırım bu ona biraz uzak, amazing spiderman'e devam o zaman. :)

C.