Örümcek Adam Sohbet Odası

Başlatan rumar80, 28 Eylül, 2010, 10:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Ultimate serileri konsept olarak iyi düşünceydi.Ben şahsen Arka Bahçe'nin bıraktığı yerden Ultimate X-Men ve Spider Man serilerinin devam etmesini isterim.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Sevgili arkadaşlar,
   Ultimate evreni Marvel tarafından genç okuyucuları kazanmak için herşeye sıfırdan başlanılan bir evrendir. Açıkçası Engin'in aksine ben çok sevmem. Bir noktaya da dikkat çekmek istiyorum: Ölen örümcek adam değil Peter Parker! Marvel daha önce açıklamıştı başka biri (her kimse) Ultimate evreninde örümcek adam olarak kahramanlıklara devam edecek (ya da başlayacak)
   Kısaca Marvel altın yumurtlayan tavuğu kesmiyor sadece horozu değiştiriyor.

Saint2

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Haziran, 2011, 16:27:26
   Sevgili arkadaşlar,
   Ultimate evreni Marvel tarafından genç okuyucuları kazanmak için erşeye sıfırdan başlanılan bir evrendir. Açıkçası Engin'in aksine ben çok sevmem. Bir noktaya da dikkat çekmek istiyorum: Ölen örümcek adam değil Peter Parker! Marvel daha önce açıklamıştı başka biri (her kimse) Ultimate evreninde örümcek adam olarak kahramanlıklara devam edecek (ya da başlayacak)
   Kısaca Maravel altın yumurtlayan tavuğu kesmiyor sadece horozu değiştiriyor.

Bence Marvel yanlış yapıyor... Örümcek Adam'ın sevilmesinin en büyük nedeni Peter Parker'la kendimizle arasında empati kurabilmemiz değil mi ?

alan ford

Kesinlikle katılıyorum. American dünyasının onca kıl tüy adamının içerisinde Örümcek'in yeri ayrıysa , bu kuşkusuz Peter Parker sayesinde. Hem daha geçenlerde Marvel Örümcek'te Peter Parker'ı tekrar ön plana çıkarmak gerektiğinden bahsetmemiş miydi?

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 07 Haziran, 2011, 14:37:51
Brand New Day'i bitirdim, daha önce ki 6/10 notumu 6.5 yapip ordan da 7'ye cekiyorum :)
Buna sebep de cildin sonunda Marvel Editöru Tom Breevort'un Brand New Day yazilir cizilirken tum ekibe yolladigi bir yazi.

Burada editör samimi bir sekilde son 10-20 yilda Spider Man'de yapilan hatalardan bahsetmis, kendi kafasina göre izlemeleri gereken yollari belirtmis. Ancak bu yaziyi okuduktan sonra bu yavan hikaye biraz daha kabullenebilir hale geldi benim icin.

Özet gecmek gerekirse de dedikleri sey su, Spider Man Peter Parker degildir, Peter Parker Spider-Man'dir. Yani asil odak noktasi Peter Parker uzerine olmali, karakterin bu kadar sevilmesinin sebebi aramizdan biri olmasiydi, okul, kira, is vs gibi sorunlarla ugrasmasiydi. Son yillarda ise Marvel isin Örumcek Adam yönune abandi. Uzaylilarla savastir, klonlarla savastir vs derken Peter Parker unutuldu, bu da insanlarin dergiden kopmasina sebep oldu.

Brand New Day bildigim kadariyla Turkiye'de yayinlanacak, eger mumkunse editörun bu makalesinin de kitaba eklenmesi taraftariyim. (Marmara Cizgi ve Ilke'ye buradan selam ederim :) )

Böyleyken bir seride Peter Parker'in öldülmesi bu ne perhiz , bu ne lahana turşusu dedirtiyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Bu ölüm haberini gazetede okuyan bir arkadaşım bana başsağlığı diledi  :D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Ölene ne yapılır biliyorsunuz değil mi? Gömülür. Gömün gitsin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Peter Parker'sız bir Örümcek Adam  ??? Severmiydim? Sevmezdim herhalde. Bizim asıl sevdiğimiz örümcek maskeli kahraman değil, maskenin içindeki bizlerle aynı duyguları yaşayan, seven, sevilen, ailesi ve arkadaşları olan, hayatın zorlukları ile mücadele eden, ekmek parası için çalışmak zorunda olan asıl kahraman Peter'dır. Yazarlarını şöhret olacam, gündemde kalacam diye zavallı Peter'ın başına olmadık işler getirmesinden dolayı şiddetle kınıyorum.  ;D

rumar80

Mevlit okutmayı da unutmamak gerek. Unutmayalım ki Süleyman Çakır için bile mevlit okunmuştu.

Berkdinho

Örümcek Adam'ın en büyük düşmanı Green Goblin/Norman Osborn hakkında her şeyi barındıran bir site.Ben de şans eseri rastladım ve içeriğine baktığımda muhteşem bir şekilde hazırlandığını gördüm.Norman Osborn'un aile ağacı, yediği her halt bölüm bölüm incelenmiş ve maceralardan pek çok kare ile desteklenmiş.İhtiyaç halinde başvurulabilecek bir kaynak olmuş.
   www.thegreengoblinshideout.com
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

İlginç bir site ve güzel bir Norman Osborn özeti. Bulduğun ve paylaştığın için sağol

HacıGeraltEmmi

Güzel bir siteymiş, keşke Türkçe olsaymış :-\ Google translete ile biraz inceledim ;D Paylaştığın için teşekkürler.

pearl jam

bir tane hispanik bir tane de uzak doğulu örümcek adam yaptılarmı tamamdır. hitap etmedikleri kitle kalmaz amerikada. müthiş bir ticari zeka!

s.b

Sonunda Örümceğide düdüklettirdiler yani. Rezalet!!! Bu Amerika iyice bitmiş demekki.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Ultimate serisi Örümcek Adam'ın ölümünden sonra böyle devam edecek demekki. Bence sırada ılıman Arap-Amerikan müslüman Örümcek Adam var ;)

Crom! Ölüleri Say...