Fumetti Büstler

Başlatan tommikser, 29 Eylül, 2010, 14:07:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Zagor

Boyut:30 cm
Fiyat:129.90 Avro

Martin Mystere

Boyut:31 cm
Fiyat:119.90 Avro

Ken Parker

Boyut:28 cm
Fiyat:109.90 Avro

Dylan Dog

Boyut:33 cm
Fiyat:144.90 Avro

rumar80

Sevgili altan'in dükkaninda bunlardan birkaçi vardi. Yakindan görmek isteyen dostlara duyurulur.

Tarkan Kurt

Yazilan fiyatlar çok yüksek beni asar, bu yüzden görmesekte olur. :))

tommikser

Fiyatlar gerçekten çok yüksek adamin içi gidiyor ama ;D

hanac

Zagor'u ben de gördüm kadiköyde.

Ama fiyatlar daha da yüksek idi.

rumar80

Büstler yurt disinda da böyle yüksek. Comicslerdeki reklamlara bakin hero büstleri ne kadar.
  Ben zaten görün dedim alin demedim. Ben sadece bakmakla yetiniyorum. ;)

rumar80

Kagan ona verecegin parayla alacagin çizgi romanlari düsün!!!! DURRRRRRR!!! :) ;)

Lami Tiryaki

Dünyanin her tarafinda nedense çizgi roman yan sanayisi müthis pahali. Fransa ve Almanya'da çesitli hobi magazalarini gezdigimde fiyatlarin oralarda da abartili oldugunu görmüstüm. Alçidan yapilmis yarim metrelik bir Hopdediks heykelcigi 1400 küsur Euro fiyata sahipti. Çerçeveli kartlarin 100Euro gibi fiyatlari vardi vs. Star Trek reyonunda 15-20cm'lik bir Enterprice D modelini pek begenmistim. En makul fiyatli olan da o idi:75Euro. Yine de degmez diye düsündüm almadim.

Bu arada bu tür figürler benim pek hosuma gitmiyor. Resimleri posterleri filan güzel ama o heykelciklerde pek bir çekicilik yok. Çizgi romanlardakinin aksine bir yapaylik bir ruhsuzluk var gibi. Sevenlere sonsuz saygim oldugunu belirterek söylüyorum ama bu biblo isi zaten bana pek sicak gelmiyor. O nedenle uykaridaki arkadaslarin da dedigi gibi o paralarla kitap almak bana daha mantikli geliyor.

Selamlar
Lami   

rumar80

Bu her zaman yasanan bir durum. Insanlar seyrettigin filmden, okudugun kitap ya da dergiye ne olursa olsun kendilerine ters geliyorsa begenmeme hatta asagilamaya bile kalkisiyorlar. Önemli olan azimle zevklerine sahip çikabilmen.
  Zevklerimiz, tercihlerimiz bizi biz yapan sey degil mi?
  Geçen gün Altan'dan kizima oyuncak alirken kendime de küçük bir daredevil ve Han Solo oyuncagi aldim. Beni yillardir bilen (tabii bu konuda ters düstügümüz) annem hemen sende mi çocuk oldun. Koca doktor dedi.
  Ama cevabi benden önce babam verdi: O Han Solo!!
  Seni anlayan birisi mutlaka vardir.
  Sevgiler

tommikser

Sanirim çocuklugumu yasayabilme özgürlünü veren çizgiromanalari o yüzden seviyorum.Içimdeki çocuk beni mutlu ediyor.

srvtsnr

Benim gözüm de figürler grup halinde durduklarinda bir anlam ifade eder tek basina bir figür konusu eksiktir
benimde o serinin diger figürlerine para vermeyecim için
hiç bir zaman konuyu eksik birakmamak ve
figür almamam gerek
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.

Gambit

Maalesef cok basarili degil bu statueler. ama yine de fumetti den bu tur statue ler cikmasini ben olumlu buluyorum.

Burda yazilan fiyatlar zaten Avrupa cikis fiyati, bizde almak isterseniz daha fazla parayi gozden cikarmaniz gerekiyor

ben bir tek ken parker i aldim bu seriden cunku en cok o hosuma gitti. Burda tanitilmamis ama ikinci cok basarili olan bir de corto maltese var, o yoktu ben alirken, belki ilerde alirim

Eger statueler guzel yontulursa, cizgiromandakine sadik kalinirsa, koleksiyon odaniza cok buyuk renk ve hareketlilik katiyor. Ben de yaklasik 30-40 heykelcik ve 6 adet life size bust var. Resimleri bir ara eklerim vakit buldukca. Ornek olmasi icin Conan, Belit ve Zula uclusunun bir fotografini ekleyeyim hemen.

Gercek goz ile cok daha guzel gozukuyorlar ve dedigim gibi odaya farkli bir hava katiyorlar. Tabii ki statue ve bustlere ciddi miktarda paralar ayirmak gerekiyor, eger butce limitliyse cizgiroman dan yana kullanmak anlasilabilir bir sey.

hanac

Dostum 1001 Roman'in magazasinda gördüm bunu.

Ama fiyat çok yüksek sana öm atarim.

info@1001roman.com

Tel.0 216 330 3836

Altan da (Kaan Comic) bir aralar vardi ama satmiyordu.

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1347.0.html

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Kagan - 17 Ekim, 2010, 22:53:08
Bu Zagor figürünü bulabilecegim bir yer bilen var mi? Kafaya koydum alacagim...  ;D

Yalniz nerede bulabilirim bilmiyorum... Acaba Kaan Comics de var midir? Eger öyleyse nasil iletisim kurabilirim?

Sanirim Ilyas Erkul'da yoktur...  :-\

Ilyas Abi'de figür ve Büst tarzi seyler yok... Kaan Comics'de Zagor'u yanlis hatirlamiyorsam görmüstüm; ama su anda var mi bilmiyorum. Yine de Altan Abi, yardimci olabilir bence...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Bu Çarsamba Altan'a gittigimde büstü görmedim. Sadece Zagor ve Phantom'un oyunaklari vardi. Çok güzel degildi. Ama bir Yoda vs Count Dooku büstü vardi ki...   Beni ufak bir Yoda oyuncagi almaya zorladi. Bu arada yarin Altan ile görüsecegim istersen sorarim.