Old Man Logan - İhtiyar Logan / Gerekli Şeyler

Başlatan rumar80, 30 Eylül, 2010, 00:12:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Arkadaslar son zamanlarda okudugum en ilginç wolverine macerasi bu.
  Iç savasi yaratan ekibin (Mark Millar ve Steve McNiven) yazdigi bu macera Mad Max'i andiran bir post apokalitik bir gelecekte geçiyor. Bütün kahramanlar öldürülmüs, ABD süper kötülerce paylasilmis ve ABD baskani Red Skull!!!
  Logan elini bu islerden çekmis karisi ve çocuklari ile yasayip çiftlikte yasamakta, ama borcunu ödemekte zorlaniyor. Borçlu oldugu kisiler ise Hulk ailesi. Onlardan dayak yiyor, kilini kipirdatmiyor. Bir gün kör olmus Hawkeye gelip ona is teklifinde bulunuyor ve Washington'a dogru bir tolculuk basliyor.
Logan'in bu hale nasil geldigi, neler yapacagi çok iyi anlatilmis.
  Son zamanlarda okudugum en iyi öykülerden
  Mutlaka öneririm
  Sevgiler

emre ozdamarlar

Tavsiyen uzerine okudum, harbiden sahane hikayeydi. Tesekkurlerimi sunuyorum tanitim icin.
Yapsin Marvel böyle alternatif hikayeler. Biraksin 20 dergide birden devam eden CrossOver ayaklarini artik.

1-2 örnek sayfa koyalim, herkes gaza gelsin okusun. :)

rumar80

Sevgili emre begendigine sevindim. Gerçekten müthis bir hikaye. Hele Logan'in bu isleri birakma nedeni?
  Umarim baska dostlar da okur ve bu güzel hikayeyi paylasabiliriz.
   Sevgiler

gamlıbaykuş

Hiç adetim olmayan birsey yapmis ve birkaç ay önce bu mini seriyi online olarak okumustum. Malum ingilizcem olmadigi için orjinalini okuyamam; ama harika bir macera. Keske tek cilt halinde bir babayigit el atip da yayinlasa ne güzel olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Dün akşam benim de bu 8 sayılık mini seriyi okuma şansım oldu...Gerçekten de alınan haz tarifsiz,müthiş hoşuma gitti diyebilirim...Post apokaliptik tatlar bir yana,girişi sizlere de Clint Eastwood'un ''Unforgiven''ını hatırlatmadı mı?Hatta Logan'ın ihtiyarlığı da hafiften Eastwood olmamış mı?
    Her sayıyı ayrı bir zevk ve heyecanla okudum,istisnalar dışında uzun zamandır comicslerden uzak durmaya çalışan şahsım için harika bir deneyimdi...Tadı damağımda kaldı diyebilirim...Adeta kısa soluklu bir alternatif seri harikası...Çok mu abarttım? :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Bence abartmadın. Güzel bir çalışma her türlü övgüyü hakeder

V

Alıntı yapılan: ferzan - 19 Mart, 2011, 12:12:43
    Dün akşam benim de bu 8 sayılık mini seriyi okuma şansım oldu...Gerçekten de alınan haz tarifsiz,müthiş hoşuma gitti diyebilirim...Post apokaliptik tatlar bir yana,girişi sizlere de Clint Eastwood'un ''Unforgiven''ını hatırlatmadı mı?Hatta Logan'ın ihtiyarlığı da hafiften Eastwood olmamış mı?
    Her sayıyı ayrı bir zevk ve heyecanla okudum,istisnalar dışında uzun zamandır comicslerden uzak durmaya çalışan şahsım için harika bir deneyimdi...Tadı damağımda kaldı diyebilirim...Adeta kısa soluklu bir alternatif seri harikası...Çok mu abarttım? :)

Ferzan değindiğin Unforgiven göndermesinde baştan sona haklısın.Ha bir de
Hulk ile mücadelesinin sonunda "Kırmızı Başlıklı Kız" masalına yapılan gönderme var ki ;)
Gerçekten tadından yenmez bir öykü olmuş.Biri bu macerayı türkçe olarak basmalı kesinlikle. ::)
"İstemem,eksik olsun.."

Carnage

Biraz önce bir solukta okuyup bitirdim. Okuduğum en iyi çizgi roman olmasa da sürükleyicilik bakımından en başarılı bulduğum çizgi roman diyebilirim. Aslında Mark Millar müthiş bir ana konu kurgulamamış fakat Morry Hollowell renklendirme konusunda resmen döktürmüş. Spider-Buggy hızlandığında oluşan motion blur efekti bile hoşuma gitmesi için yeterli. Hatta bana biraz Mad Max tadı bile verdi diyebilirim. Onu bunu bilmem ama post-apokaliptik senaryolar genelde okurun ilgisini çekiyor. Burada da Millar süper bir senaryo yazmamış hatta zaman zaman saçmalamış,şöyle ki;

[spoiler]1/Mysterio X-men'i süper kötü kılığına sokup Wolvie'nin karşısına çıkardığında Wolverine dostlarını kokularından tanıyamıyor.
2/Sonunda Wolverine'in yutulduktan sonra Hulk'ın karnından çıkması ekstem derecede fantastik olmuş. Yani çarpıcı sahneler çizdireceğim diye Millar'ın bu kadar saçmalamasına gerek yoktu.
[/spoiler]

Fakat harika görsellik için bile okunması gereken hoş bir çizgi roman.

Darkopal

Bahsettiğiniz durumlar için mantıklı bazı açıklamalar mevcut zaten, tabii ne kadar mantıklı olduğu kişiye göre değişir.

[spoiler]Logan, Hawkeye ile konuşurken "Mysterio görünüşlerini değiştirmişti, hatta kokuları bile farklıydı" şeklinde bir cümle kullanıyor. Yani bir şekilde koku olayıyla durumun farkına varmasını engelliyor.

Bir diğer meselede, karından çıkma meselesi. Wolverine'e dair pek çok sıradışı durum söz konusudur. Bazı serilerde neredeyse ölümsüz olduğu öne sürülürken, başka bir seride ölebiliyor. Bu seride normal yayın akışından ayrı olarak, 8 sayılık bir seri şeklinde tasarlanmış ve alternatif bir gelecek ele alınmış. Yine de Logan'ın asıl mutant gücü olan vücut hücrelerini yenileme özelliğini bu seride ve o sahnede sonuna kadar kullanmışlar diyorum ben.
[/spoiler]

V

Tam filmlik bir öykü olmuş bence.Bazı ayrıntılar bizi tatmin etmese de.

[spolier]
Tek başına Wolwi'nin bütün X-Men takımını harcaması da buna dahil.
[/spoiler]
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Kes yapistir yönemiyle guzel bir fragman hazirlamislar bu cizgi romana.
http://www.youtube.com/watch?v=nRxxI67mOaA

hennessy

son zamanlarda gördüğüm en güzel çizimlere sahip bu sekiz kitaplık hikayeyi dün okuma şansım oldu hakketten konusu ile özellikle resimleri ve çizimleri ile beni büyülemiştir. Logan'ın neden bu işleri bıraktığını anlattığı sahne içimi burktu ve hele dönüp alilesinin katledildiği sahnede wolvarinin gözleri muhteşem çizilmiştir.Resimlere bakarken içimden çizgi roman okumak buınun için keyif verici birşey dedim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Temmuz, 2011, 19:37:19

Old man Logan için "tercih" edilen kişi de süper: CLINT EASTWOOD

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Temmuz, 2011, 20:01:48
Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Temmuz, 2011, 19:37:19

Old man Logan için "tercih" edilen kişi de süper: CLINT EASTWOOD

abi inanırmısın dün akşam bende okurken aynı hisse kapıldım tam clint in oynayacağı bir film düşünsene hele dayak yediği sahnede clint içinden ulen ben efsanevi kovboy dayak yiyiorum der herhalde :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Clint abimizi bozar böyle şeyler. Ona daha taş fırın bir rol gerek.  :D
Darkwood Sakinleri..