Martin Mystere & Nathan Never - Gelecek Mahkumu - Başka Yerin Sırrı

Başlatan tamerozcan, 30 Eylül, 2010, 16:32:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

Benim ki de yolda,geliyor. Arşivime eklenmesine az kaldı...

s.b

Eh mevzunun üzerinden epeyce bir zaman geçmiş.  Ama forumun geri dönmesi sebebiyle zevkten dört köşe olduğum için MM-NN 2- Başka Yer'in Sırrı hakkında biraz laflamak istiyorum...

MARTİN MYSTERE - NATHAN NEVER - 2 BAŞKA YER'İN SIRRI
YAZAN: VİNCENZO BERETTA - ANTONİO SERRA - ALFREDO CASTELLİ
ÇİZEN: GİNO VERCELLİ

Şubat 2001. Başka Yer üssünün komutanı Cris Tower'in odasındayız. İki gazeteci evli ve iki kız çocuk babası olan Cris Tower ile roportaj yapmaktadır. Tabi bu roportaj fazla uzun sürmez ve Tower iki basın mensubunu kovarak rahatlar.

Gazetecilerin şutlanmasından sonra Cris, Martin'e Başka Yer'in bazı bölümlerini gösterir.

Martin, Java ve Diana ile birlikte mezarlığa giderler. Martin kendisi için lüks bir anıt mezar satın almak istemektedir.
Yıllar geçer ve sene 2099 olur. Denizin dibine doğru bir araç ilerlemektedir
.

Deniz aracı hedefine ulaşır. Martin'in mezarı meçhul kişilerce açılır. Acaba bunlar kimdir ve amaçları nedir?

Sene 2099. Bir-Al Halit Çölü. Gondwana. Biraz sonra bu kalabalık devasa bir yaratık tarafından yok edilecektir.

Bu olaydan bir sene sonrası, 2100. Alfa Ajansının karargah binası. Legs ve ultra sofistike bir robot, Link.

Nathan Never henüz uykusunu alamamıştır. Ancak gelen misafirini görünce uykusu muykusu kalmaz.
Martin geliş sebebini anlatmaya başlar:
_Biliyorum eski dostlar aradan uzun zaman geçince birbirlerini sadece yardıma ihtiyacı olduğunda aramamalı.
Ama korkarım kötü şeyler oluyor. Kötü ve çirkin şeyler.

Martin'in anlattıklarından sonra neler olduğunu araştırmak üzere birlikte araştırmalara başlarlar ve Başka Yer'in kalıntılarını bulmak için yola çıkarlar.

Başka Yer'in içinde 3 güzel kalıntı bulurlar. Hemde Martin'in zamanına ait kalıntılar.

Konuyu fazla açık etmemeye çalışarak bir kaç satır ve birkaç resimle sizlerde biraz merak uyandırmaya çalıştım. Ben bu kitabı bugün okudum ve çok beğendim. Başından sonuna kadar zevkle okuduğumu belirtmek isterim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ahmet Oktay

2 muhteşem macera, müsait bi' zamanda yeniden okumak lazım :)

alan ford

aslında öncesinde Dorian Gray Operasyonunu da okumak lazım. Çok şahane maceradır
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Bu macerada şöyle bir muamma da var. Buradaki martin hangi martin acaba. Yani, zamanda yolculuk yapıp geleceğe giden gerçek Martin mi, Klon Martin mi, yoksa Martin'in beynine sahip bir robot mu?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN