LAL Kitap

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 12:56:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 25 Ocak, 2012, 19:25:07
Galiba eski fiyatları 24 TL ve 6 TL idi.
Bu durumda % 33 zam var.   >:(

Arkadaşlar kusura bakmayın yanlış hatırlamışım

Eski fiyatlar 28 TL ve 7 TL imiş.

Yani Güneş haklı, zam oranı % 14 olmuş.

s.b

%14 az değil arkadaşlar. Lal Kitap her zaman fiyat olarak en iyi yayıncıydı. Artık o da diğerleri gibi fiyatını yüksek tutmaya başladı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: hanac - 25 Ocak, 2012, 19:25:07
Alıntı yapılan: alpi - 25 Ocak, 2012, 19:19:11
klasikler 32,aylıklar 8 TL...zagor ve mr.no şubat sayıları hayırlı olsun...

Galiba eski fiyatları 24 TL ve 6 TL idi.

Bu durumda % 33 zam var.   >:(

Hasan ım klasıkler 28 tl den 32 ye m.no ve zagorlar 7 den 8 tl ye b .ruzgar lar 99 a kadar 7 den 8 tl ye 100 ve yukarısı 8 den 10 tl ye m.mystere ler 111 e kadar 7 den 8 tl ye 112 ve yukarısıda 12 den 13 tl ye cıktı.
Aslında cok yuksek bır zam degıl ama daha 1 sene olmusken yapmaları sık olmadı sanırım ana gırdılerın dovızle olması ve dovızınde son 1 yılda sıcraması bunda etken oldu .
Birde cogumuzun gozunden kactı sanırım lal gecen sene şubattakı zamdan once yaklasık 3 yıl fıyat artısına gıtmemıstı bence bunda ana etken dovizin yerınden kımıldamaması oldu.
Saygılar....

BAHADIR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 26 Ocak, 2012, 09:05:40
Lal İdefix fiyatlarına göre kitap başı (KM da dahil olmak üzere) 0,85 TL zam yapmış.Buda %14 lük bir zaman demek ki yıllık olarak bence kabul edilebilir bir zam.Sonuçta adamların kağıdına mürekkebine de aynı zam geldi.

Zaten pahallı olan çizgiroman fiyatları üzerine gelen bu zammın kabul edilebilir hiç bir yanı yok düşüncesindeyim... Yayınevleri sadece kendilerini değil piyasayı da baltalamak üzereler... Yüksek fiyat ve piyasa da ki bol çeşit den dolayı düşen çizgiroman satışları kanımca piyasanın ağır topları diye tabir edilen Lal'in bu zammından sonra bir nebze daha düşecektir...

Bu zamlar sadece okuyucuya değil...Yayınevinden parakende satıcısına kadar zarar verecektir...Allah bol kazanç versin ve işlerine karışmak gibi olmasın ama adet bazında Türkiyenin en çok çizgiroman satılan ve belkide çizgiroman piyasasının nabzının tutulduğu, fiyatların o piyasaya göre ayarlandığı Kadıköy piyasasının esnafları bu soruya en kolay ve doğru cevabı vereceklerdir...

Alıntı YapEleştirmek anlamında söylemiyorum ama ikinci ele nur yağar bu gidişle

Eğer birinci el satışları olur ve ihtiyaç fazlası doğarsa piyasa da 2. el dolaşmaya başlar...Herşeyin altın değerinde olduğu bir piyasa da ve bu kadar düşük baskı adetleri ile 2. el biraz zor bulursunuz...Bulsanız bile 1. el almanızda fayda var onlar bile ilerde iyi can yakacaktır...

rumar80

Foruma dahil olduğumdan beri çizgi roman fiyatları, Lal'in zamları üzerine kimbili kaçıncı yazışma bu. Bir yere varıyor mu? Hayır. Yazan dostlar (ben de dahil) havanda su dövmeye devam ediyoruz.
Anlamsız fiyat politikaları, bildiğini okumalar Lal'de bir gelenek. Bizim yazılar da duvar tenisi gibi bize geri dönüyor. Sonuç: YOK
Son zamanlarda yaşadığım bazı olayların da etkisi ile bazı kısıtlamalara giderken bunları da göz önüne alarak iki ay önce Lal'leri hayatımdan çıkarmıştım. Oğlak'tan da arada bir çıkan Dampyr (bir seferlik te son Tex maxi) listemde. Bir aralar üzülmüyor değildim. Zagor ve Ned'e veda ettiğime. Ama artık değilim.
  Bu konuda da bir daha bir yorum yazmamaya çalışacağım. Çünkü sonuçta bana, sinirlerime, parmaklarıma ve bilgisayarın klavyeseine yazık oluyor.
Sevgiler

aa

Bence de gereksiz ve yüksek bir zam oranı. Ama nihai kararı okuyucu verecek. Ben sahsım adına Zagoru herhalde zor bırakırım. Martin zaten okumuyorum. Olan Mister No ya olacak galiba.....
Esse Gesse Hayranı...

omega red

son bir sene içinde dolar kurunun %20 artmasından dolayı beklenen bir zam bence. yayımcılıkta her şey ithal olduğu için ekonomik dalgalanmadan etkilenmesi normal. keyfi bir zam olduğunu düşünmüyorum.

HacıGeraltEmmi

Yapılan zama rağmen hala piyasanın en ucuzları arasında. Haksızlık etmemek lazım. :-\

hanac

Dolar kurunun düştüğü günleri de biliyoruz.

Nedense o zamanlar indirime gidilmiyor.  :)

alpi

kur artışı zam için geçerli nedense kurdaki geri çekilmelerde fiyatlar aşağı inecek demektir..yılbaşı 1,90'lardaydı,bugün 1,78..

alpi

Alıntı yapılan: hanac - 26 Ocak, 2012, 15:15:19
Dolar kurunun düştüğü günleri de biliyoruz.

Nedense o zamanlar indirime gidilmiyor.  :)
kalplerimiz birmiş...

DAMPYR

Ben sorunumuz var başlığı açtığım zaman krizi Lal Kitap baskı sayısını azaltarak çözmüştü.Demekki daha fazla dayanamadılar ki zam yapıyorlar.ne diyeyim Allah bir çok çizgi roman alan kişilere yardım etsin ihtiyaçları olacak bundan sonra diyorum ben.çünkü bu yapılan zam emsal teşkil edip diğer yayınevlerinide tetikliyecektir.... :P :'( :(

emre ozdamarlar

Yok artik bu okuyucuya tam saygisizlik olmus. Dandik saman kagida siyah beyaz baski, kucuk boyutlu kitaplar, neresi 32 TL olabilir böyle bir kitabin.

Zaten almiyodum, gelecekte de hic bulasmam.

DAMPYR

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 26 Ocak, 2012, 19:35:17
Yok artik bu okuyucuya tam saygisizlik olmus. Dandik saman kagida siyah beyaz baski, kucuk boyutlu kitaplar, neresi 32 TL olabilir böyle bir kitabin.

Zaten almiyodum, gelecekte de hic bulasmam.

Lal Kitap'tan beklenmeyen şeyler oluyor.en çok güvenilen yayınevine Nazarmı değdi ne?.... :( :'(

pizagor

Öyle dandik bir baskı ki bir sayfayı okurken arkasındaki kareleri de görebiliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...