LAL Kitap

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 12:56:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Ya yukarıda yorumumu yazmıştım ama bu zammı normal gören arkadaşlar var. Eğer çamur gibi baskılı adeta Güllüoğlu'nun arkasını gösteren baklava hamurları gibi incecik kağıda basılan Lal kitaplarının fiyatı bu olursa, birinci kalite kuşe baskı yapan kaliteli çizgiromanlar kaç liraya satılacak?

HacıGeraltEmmi

Büyülü Rüzgar / Fiyatı : 8,00 TL / 128 sayfa
Martin Mystere / Fiyatı : 12,00 TL / 160 sayfa
Aylık Tex  / Fiyatı : 14,00 TL / 112 sayfa
Mister No Klasik Maceralar / Fiyatı : 32,00 TL / 384 sayfa
Julia / Fiyatı : 30,00 TL / 384 sayfa
Kit Taylor / Fiyatı : 30,00 TL / Sayfa: 340
Judas / Fiyatı : 24,00 TL / 290 sayfa

Bu fiyatları neden koydum? Hepimiz zaten biliyoruz. Eleştirelim, ama yerden yere de vurmayalım. Emsallerinden çok farklı değil çünkü.

Tarkan Kurt

Tex Süper Cilt / Fiyatı : 25,00 TL / 448 Sayfa

En azından Süper Cilt gibi daha ekonomik bir seçenek var. Daha kaliteli baskı ve kağıtta cabası.

Julia / Fiyatı : 30,00 TL / 384 sayfa
Kit Taylor / Fiyatı : 30,00 TL / Sayfa: 340

Kit Taylor ve Julia'nın baskı ve kağıt kalitesini Lal ile karşılaştırmaya bile gerek yok.

Bu durumda bence insafsız bir eleştiri söz konusu değil.

pizagor

Lal kaliteli kağıt kullansın, kaliteli baskı yapsın, helal olsun deyip veririm bu rakamları... Şu anda ise alternatifsizlikten alıyorum... Ama ne Zagor'da ne Martin'de ne de Mister No'da eski maceraların tadı olmadığından en azından yeni maceralar serileri elenmeye yakın duruyorlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Ocak, 2012, 10:44:38
Ya yukarıda yorumumu yazmıştım ama bu zammı normal gören arkadaşlar var. Eğer çamur gibi baskılı adeta Güllüoğlu'nun arkasını gösteren baklava hamurları gibi incecik kağıda basılan Lal kitaplarının fiyatı bu olursa, birinci kalite kuşe baskı yapan kaliteli çizgiromanlar kaç liraya satılacak?

Tarkan kurt sanırım benden bahsediyorsun .Ben zammı normal görmüyorum yanlış anlama.Sadece dediğim bu işi aldığı Kredi ile sürdüren yayınevlerinin.bir yerde tıkanması normal diyorum.ama kötü kağıda basılmasınıda anlamıyorum.böyle giderse bir çok okurunu kaybedecek.bir an önce Lal Kitap kendine çeki düzen vermeli yoksa tüm güvenilirliğini kaybedecek.bu durum Lal Kitaba hiç yakışmıyor...... :'( :-[

HacıGeraltEmmi

Tex süper ciltleri normal seri ile aynı anda basıp sadece piyasaya geç sürerek değerlendirme yoluna gidiyor olabilir. Üstelik klasik ciltlerdeki gibi ara kapaklar yok. Kağıt kalitesi tek başına fiyatı belirleyen unsur da değil zaten.  Değerlendirme yaparken telif vs. gibi etkenlerin de etkili olduğunu düşünmemiz gerekir. Julia, Judas, Kit Taylor ile Zagor ve Mister No teliflerinin aynı olmadığı kanısındayım. Belki yanılıyorumdur ama Zagor ve Mister No telifleri daha pahalıdır diye düşünüyorum.

Lal klasiklerden ara kapakları çıkarıp, Tex süper ciltleri gibi yayınlasa bu kez de ara kapaklar niye yok diye eleştirmeyecekmiydik?

Ha, genel olarak "çizgi romanlar pahalıdır" görüşüne de tamamen katıldığımı belirtmeliyim.

drfuhrer

fiyatlar fazla...biz ne dersek diyelim yine de adamlar indirmeyecektir.yani havanda su dövmüş olacaz!!!
kaldı ki tek bir yayını takip etmiyoruz ki.alacak kitap sayısı fazla olunca etkilenecez tabii.yok mu bunun bir yolu,yordamı?

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 27 Ocak, 2012, 18:17:57
Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Ocak, 2012, 10:44:38

Tarkan kurt sanırım benden bahsediyorsun .Ben zammı normal görmüyorum yanlış anlama.Sadece dediğim bu işi aldığı Kredi ile sürdüren yayınevlerinin.bir yerde tıkanması normal diyorum.ama kötü kağıda basılmasınıda anlamıyorum.böyle giderse bir çok okurunu kaybedecek.bir an önce Lal Kitap kendine çeki düzen vermeli yoksa tüm güvenilirliğini kaybedecek.bu durum Lal Kitaba hiç yakışmıyor...... :'( :-[

Dostum ben seni ya da başkasını kastederek söylemedim. Genel yorum yapıyorum.  ;)

alpi

martin ve büyülü'nün yeni sayıları yeni fiyatlarıyla idefix ön satışta..martin 13,5 büyülü 10 TL...ilaveten mr no almanak var..o da 38 TL...ceplere kuvvet...

hennessy

Mister No yu sevmeme rağmen almanac ı alamayacağım demektir.İkinci ele düşünce bu kadar para veremem almanak'a ks bile 22 tl beni yorarken bu nerden bakarsanız 28 tl den aşağı olmaz bize indirimli satışı çok para tabi bu benim fikrim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Büyülü Rüzgar

muratım m.no almanakda 4 degıl 5 tane sayı var yani 1994-95-96-99-2000 yıllarının almanagı 504 sayfa sanırım ondan farketti

s.b

Tex Efsanevi 10. cilt 664 sayfa ve 35 tl. Lal, Oğlak yayıncılığı bile solladı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 08 Şubat, 2012, 11:32:14

Lal'e de bu yakışır :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Cantürk

Yalnız dikkate almadığınız bir konu var: Kapaklar

İç kapaklar , maliyeti, sayfa sayısından daha fazla arttıyor.

Ayrıca her sayının telifi ayrı ayrı alınıyor. İçinde 5 sayı var.

Telif fiyatlarının da geçen seneye göre arttığını belirtmek isterim.

Gambit

Alıntı yapılan: s.b - 08 Şubat, 2012, 11:32:14

Acayip pahali bir fiyat diyorum.

800 sayfalik taht oyunlari kitabini 25 TL ya aldim ben, ki cok guncel ve pouler bir kitap su anda.
5-10 yillik tex maceralarini daha az telifle alip da daha az sayfa kitabi, cok cok cok cok daha az tercume icin para harcanan kitabi 35 TL ya satmak fahis fiyat derim

bir suredir almayi kestim zaten bu efsanevi maceralari (ne kadar efsanevi oldugu da ayrica tartisilir), fiyatlar bu seviye de oldukca da almam