Heavy Metal Türkiye

Başlatan V, 04 Ekim, 2010, 07:39:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Arka Bahçe'nin Heavy Metal dergisini yayinlamaya baslayacagi söyleniyor.Heavy Metal hakkinda bilgisi olmayanlar
için Wikipedia'dan derlenen bilgiler asagidadir..

Heavy Metal ilk kez 1977 yilinin Nisan ayinda yayinlanmaya baslamis bir Amerikan bilim kurgu ve fantezi çizgi roman dergisidir.

Bu dergi aslinda 1974 yilinda yayin hayatina baslamis Fransiz Métal Hurlant dergisinin Amerikan versiyonudur. Yayinci Leonard Mogel National Lampoon dergisinin Fransizca baskisini baslatmak üzere Paris'te iken Fransiz bilim kurgu-fantezi dergisi Métal Hurlant dergisini kesfetmis ve hemen bu derginin Amerikadaki lisans haklarini satin almisti. Métal Hurlant Fransizca'da "Metal Çiglik" gibi bir anlama geliyordu, Mogel ise bu ismi "Heavy Metal" olarak degistirdi. ABD'de ilk sayisi Nisan 1977'de çikan bu aylik dergi kuse kagida ve renkli olarak basiliyordu (Yillardan beri ABD'de çizgi romanlar genellikle 3.cü hamur kagida renkli olarak basilmaktaydi). Baslangiçta dergi daha önce Fransizca versiyonunda yayinlanmis olan çalismalari basiyordu, bunlarin da renkli kliseleri önceden Fransa'da çikartilmis oldugu için büyük ölçüde tasarruf saglaniyordu. Bu orijinal çizer ve yazarlarin arasinda Enki Bilal, Jean Giraud (daha çok bilinen adi ile Moebius), Phillippe Druillet, Milo Manara ve Philippe Caza yer almaktaydi. Heavy metal bunlara Stefano Tamburini ve Tanino Liberatore (RanXerox'un yaraticisi) 'yi da ekledi. 1977 yilindan 1986'a kadar yilda 12 sayi çikmaktaydi. 1986-1988 yillari arasinda yilda 4 kez çikti. 1989-1998 arasinda iki ayda bir yayinlandi. 1999'dan bugüne kadar da yilda 9 kez çikmaktadir. Standart sayilarin disinda özel albümler ve anime çizgi filmler de üretilmistir. Ilk anime film 1981'de yapilan Heavy Metal 'dir. Heavy Metal dergisinin orijinal Fransiz versiyonu olan Métal Hurlant ise 2006 yilina kadar yayinini sürdürebilmis, bu yilda 146.ci sayisi ile kapanmistir

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Fuarda Gerekli Seyler standindaki arkadastan ögrendigim kadariyla Heavy Metal orijinal formatinda yani dergi seklinde basilacakmis...

Hem Arka Bahçe ve Gerekli Seyler arasinda baglanti yok deniyor, hem de Gerekli Seyler standinda Heavy Metal ile ilgili afis dagitiliyor, bilgiyi de buradan aliyorum... Garip degil mi bu durum?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

michel

Ticaretde sirketler arasi is iliskisi olmasi çok mu garip?

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: michel - 09 Kasım, 2010, 13:38:20
Burasi yeri degil biliyorum ama, hazir sizi yakalamisken 1602'nin akibetini sorsak??

pizagor

Alıntı yapılan: michel - 09 Kasım, 2010, 13:38:20

Iliski olmasi tabi ki normal ama bu platformda bizzat Gerekli Seyler kaynakli 'bizi Arka Bahçe ile ayriyiz, bizi karistirmayin' seklinde mesaj yazildigini hatirliyorum... Açikçasi bahsedilen bu ayni sirket algisi okurlar arasinda var. Bir de üstüne fuarda ayni standi kullanma (veya paylasma) girince iyiden iyiye birliktelik algisi artiyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Yeni bir haber yok mu ?

Michel Bey bize bilgi verirse sevinirim.

yalcinerol345

Ahmet KOCAOĞLU Face'teki sayfasında,yayının çıktığını  iki adet 48 sayfa tam macera ve iki adet de kısa yerli çizgiroman olacağını açıklamış.Kapak ve örnek sayfalarını da eklemiş.Kapak Muhteşem.
130 gr iç sayfa,350 gr.kuşe kapak ve fiyatı da 18,00TL.
(Kapağı buraya koymaya çalıştım,beceremedim)

gamlıbaykuş

Kapak falan olsaymış iyi olurdu. Açıkçası merak ettiğim bir yayındı bekleyelim artık...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Ocak, 2011, 21:20:46
İki adet de kısa yerli çizgiroman

Bunların ne olduğu hakkında fikri olan var mı ?

Büyülü Rüzgar

Arkadaslar gerci cumartesi beklıyorduk ama cok sukur geldi.
HEAVY METAL dukkanımızda satısa cıkmıstır.
İnş cok satar AHMET KOCAOGLU da bu basarılı eserin devamını bolca cıkarır.

s.b

İlyas abi bana göre bir şey mi bu?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Alıntı yapılan: s.b - 17 Ocak, 2011, 19:55:54
İlyas abi bana göre bir şey mi bu?

Saygılar
Sami Bayrak

Okuduktan sonra eğer hacıysan, tekrardan hacca gitmen gerekir Sami abi.. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: hanac - 15 Ocak, 2011, 23:12:22
Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Ocak, 2011, 21:20:46
İki adet de kısa yerli çizgiroman

Bunların ne olduğu hakkında fikri olan var mı ?

Ahmet Bey'den cevap geldi: Kerim Sakızlı& Doncho Donchev ve Tayfun Sezer&Ezgi Aksoy ortak çalışmaları olan çizgi romanlar.
"İstemem,eksik olsun.."