Heavy Metal Türkiye

Başlatan V, 04 Ekim, 2010, 07:39:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 17 Ocak, 2011, 21:45:23
Alıntı yapılan: s.b - 17 Ocak, 2011, 19:55:54
İlyas abi bana göre bir şey mi bu?

Saygılar
Sami Bayrak

Okuduktan sonra eğer hacıysan, tekrardan hacca gitmen gerekir Sami abi.. ;D

Engin Abi beni çok güldürdün. Allah'ta seni hem dünyada hem ahirette güldürsün inşaallah.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Büyülü Rüzgar

sami abi engin abi gereken acıklamıs ama sanatsal acıdan hakıkaten muhtesem olmus bu arada AHMET KOCAOGLU na burdan kocaman bır TESEKKUR....

tommikser

O zaman hemen sana sorayım abi.

Ahmet Bey'in aklında başka şeyler var mı ? Bundan sonra ne yapacakmış ?

Çizgiroman yayınlayacak mı ? Hadi bize güzel haberler ver artık.

rumar80

Evladım önce ellerindekileri bitir. Sonra iste.  ;) ;D

tommikser

Evet abi ama aç tavuk gibiyiz bizde yesekde doymak nedir bilmiyoruz ;D

Saint2

tommikser

tommikser

Dergiyi kısa anlatmak gerekirse bu bana düşmez diye düşünerek Heavynetalfanpace'deki tanıma bakmak gerek sanırım.Hayranların  açıkladığına göre:

Heavy Metal ilk kez 1977 yılının Nisan ayında yayınlanmaya başlamış bir Amerikan bilim kurgu ve fantezi çizgi roman dergisidir.

Bu dergi aslında 1974 yılında yayın hayatına başlamış Fransız Métal Hurlant dergisinin Amerikan versiyonudur. Yayıncı Leonard Mogel National Lampoon dergisinin Fransızca baskısını başlatmak üzere Paris'te iken Fransız bilim kurgu-fantezi dergisi Métal Hurlant dergisini keşfetmiş ve hemen bu derginin Amerikadaki lisans haklarını satın almıştı. Métal Hurlant Fransızca'da "Metal Çığlık" gibi bir anlama geliyordu, Mogel ise bu ismi "Heavy Metal" olarak değiştirdi. ABD'de ilk sayısı Nisan 1977'de çıkan bu aylık dergi kuşe kağıda ve renkli olarak basılıyordu (Yıllardan beri ABD'de çizgi romanlar genellikle 3.cü hamur kağıda renkli olarak basılmaktaydı). Başlangıçta dergi daha önce Fransızca versiyonunda yayınlanmış olan çalışmaları basıyordu, bunların da renkli klişeleri önceden Fransa'da çıkartılmış olduğu için büyük ölçüde tasarruf sağlanıyordu. Bu orijinal çizer ve yazarların arasında Enki Bilal, Jean Giraud (daha çok bilinen adı ile Moebius), Phillippe Druillet, Milo Manara ve Philippe Caza yer almaktaydı. Heavy metal bunlara Stefano Tamburini ve Tanino Liberatore (RanXerox'un yaratıcısı) 'yı da ekledi. 1977 yılından 1986'a kadar yılda 12 sayı çıkmaktaydı. 1986-1988 yılları arasında yılda 4 kez çıktı. 1989-1998 arasında iki ayda bir yayınlandı. 1999'dan bugüne kadar da yılda 9 kez çıkmaktadır. Standart sayıların dışında özel albümler ve anime çizgi filmler de üretilmiştir. İlk anime film 1981'de yapılan Heavy Metal 'dir. Heavy Metal dergisinin orijinal Fransız versiyonu olan Métal Hurlant ise 2006 yılına kadar yayınını sürdürebilmiş, bu yılda 146.cı sayısı ile kapanmıştır

Heavy Metal (dergi) dergisinin Haziran 1977 sayısının ön kapağı
(Buradaki yazılar ve resimler tanıtım amaçlı olarak alınmıştır)

emre

çıktıktan kısa bir süre sonra aldım fakat dün gece okumaya başlayabildim. sadece starlight ve ruhların evi kısmına bakabildim güzel olmuşlar. yalnız 38. sayfada ajan mandelanın konuşma balonu boş kalmış. bütün basımlarda o şekilde mi acaba.

hanac

Alıntı yapılan: emre - 19 Şubat, 2011, 16:33:26
Yalnız 38. sayfada ajan mandelanın konuşma balonu boş kalmış. bütün basımlarda o şekilde mi acaba.

Bende de boş olarak basılmış.

devrimk

Tayyar Özkan ilk işi , sunuş yazısı ve gençlik hali ile yanımızda.
Devrim Kunter ve M.Günay Ercan ile ilk tanışma.

Torkan isimli kısa çizgi romanım Heavy Metal Türkiye'nin 3. sayısında yayınlandı.

HacıGeraltEmmi

Tebrikler Devrim. Hikayeyi okudum, Conan'a yapılan göndermeler cuk oturmuş konuya. Başarılı çalışmalarının devamını görmek dileği ile. Yeri gelmişken HeavyMetal'in her sayısı bir öncekinden daha güzel oluyor sanki. Yayınlanan çizgi romanlar bu seferde harika. Okumayanlar acele etsin derim  ;)

devrimk

Teşekkürler, ben daha alıp okuyamadım.

HacıGeraltEmmi

Yanlış anlaşılma olmasın; gözleriniz memelere odaklansın diye işaretlemedim  ;D ;D Böyle bir hatanın grafikerin, editörün sonrasında matbaanın gözünden nasıl kaçtığını merak ediyorum. Hoş gerçi bende farketmemiştim, ta ki toplantıda darkopal gösterinceye kadar  ;D

[IMG]http://www.hizliupload.com/img/60366610305038488782.jpg[/img]

Darkopal

Sanırım algıda seçicilik unsuru. Grafik işleriyle haşır neşir olan insan, doğrudan onlara dikkat ediyor. Hele ki, söz konusu olan Heavy Metal gibi bir derginin kapağıysa.