Renkli Conan Serisi - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 08 Ekim, 2010, 19:33:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Marmara Çizgi fuara kadar Kimmeryali Conan'i yetistirmeye çalisiyor.

Muhabbete burada devam ederiz.

kafkaesk

bugünün sartlarinda fasikül olarak yayinlanmasi zor gözüküyor (yayinci-çevirmen-dagitim-satis-okur kitlesi düsünüldügünde)
cilt olarak yayinlanacak.

s.b

Artik bütün çizgiromanlarin kalin cilt olarak yayinlanmasi gerekiyor. Çünkü okur öyle istiyor. Hem doyurucu hem de ekonomik oluyor. Sanirim bu durumu anlayamayan yayinevi kalmamistir artik.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 08 Ekim, 2010, 21:05:28
Artik bütün çizgiromanlarin kalin cilt olarak yayinlanmasi gerekiyor. Çünkü okur öyle istiyor. Hem doyurucu hem de ekonomik oluyor. Sanirim bu durumu anlayamayan yayinevi kalmamistir artik.

TB yayincilik Kizilmakeyi fasikül olarak denedi ve olmadi.

Simdi onlar da cilt çikaracaklardi.

Huma

rumar80

Conan the barbarian`in da sonunda yayinlanacak olmasi super. Darisi Conan the king`in basina
Bu arada Italyada klavyede turkce karakter yok gelince duzeltirim.
Sevgiler

Tarkan Kurt

Yine sevindirici bir haber ama mutlaka düzgün bir yayin periyodu olmali. Marmara çizgi'nin Red Sonja, Barbar Conan'in Vahsi Kilici, ve Kimmeryali Conan'i düzenli bir periyotta yayinlamasi gerekir. Bence okuyucu için en önemli nokta düzenli yayin ve kaliteli baskinin uygun fiyata sunulmasi. Aylik yada iki aylik yayin periyodu uygun olur diye düsünüyorum. Bir de LAL'in 10 cilt yayinlayip yarim biraktigi klasik maceralar dizisine el atsalar aslinda iyi olur.  ;)

cengiz ertem

Merhaba,
Bilenler mutlaka haberdardir ama ben yine de Conan The  Cimmerian ile ilgili bir hatirlatma yapmak istiyorum;
Dark Horse yeni Conan Maceralari fasikül olarak 50 sayi, cilt olarak da 0-6 arasi olmak üzere toplam 7 cilt olarak yayinladi.
Her iki yayin formati da LAL kitap tarafindan Türk okurlarina sunuldu. Cilt yayini Dark Horse'dan biraz farkli mantikla yayinlandigi için Türkiye de toplam 6 cilt olarak yayinlanmistir.
DH, Conan'in maceralarini yasam evreleri halinde ayirip yayinlama politikasi dogrultusunda ,51. sayidan itibaren adini Conan The Cimmerian olarak degistirip yeniden 1. sayidan baslatmistir ( ama fasikül içinde genel sayiyi takip etmeyi ihmal etmemisler).
CTC serisi bu ay Amerika'da 24. sayiya ulasti. Bu serinin cilt olarak yayini ise, yukaridaki cilt yayinin devami olarak düsünülmüs ve 7. ve 8. sayi olarak su ana kadar toplam 2 cilt çikmistir.
9. cilt Kasim ayinda yayinlanacaktir.
Yukaridaki bilgiler isiginda su ana kadar Amerikada sadece iki cildi çikmis CTC'nin cilt olarak periyodik bir düzende yayinlanmasi kolay olmayacaktir. Bu serinin Amerika'da yayinlandikça, Türkiyede de düzensiz bir sekilde yayinlanmasi kaçinilmazdir.
Boslugu doldurmak için, hem LAL'in 10. sayida biraktigi Conan The Barbarian külliyatini devam ettirmek (Amerikada 19. sayiya ulasti), hem de Savage Sord of Conan serisini  3 aylik bir yayin periyoduna oturtmak daha dogru olacaktir.
DH Tek sayilik (one shot) Conan yayinlari da aralara serpistirilebilir.
Davul'un sesinin uzaktan hos geldigini elbette ben de biliyorum ama okuyucu istekleri asla bitmez:)
SSS
Cengiz

kalidor

Kaan comics'ten aldığım bilgilere göre Conan the Cimmerian yakında çıkacakmış(!) Lal'ın çıkardığı 50 (+1)'lik özel seride olduğu gibi eski maceraların yeni çizimlerle adaptasyonu ve birkaç yeni macera şeklinde. Yeni öyküler içinse ABD'de yeni çıkan ve bu sıralar 5. sayısı yayımlanan Conan'ın korsanlık zamanlarını anlatan Conan: Road of Kings serisini takip etmek gerekecek. Burada heyecan verici olay ise Roy Thomas'ın Conan'a geri dönmesi.

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Sevgili Fatih, Marmara Çizgiden, bu serinin çıkacağını 10 gün kadar önce bizzat kendilerinden bende duymuştum.
Bakalım yayın tarihi ne zaman olacak.
Red Sonja 3 nolu cildi ise Şubat sonu veya Mart başı gibi piyasaya sürmeye hazırlandıklarınıda ayrıca öğrendim.  ;)
Darkwood Sakinleri..

V

Dark Horse'ın Conan serileri almış başını gidiyor.İşte

4 sayılık bir King Conan serisi:The Scarlet Citadel

"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Peki acaba Engin abi Conan Amerika'da eskisi kadar olmasada popülerliğini DarkHorse tarafından geri alabilmiş mi?

V

Bence Conan'ı vareden adam kesinlikle Roy Thomas.Sade ama şiirsel bir dil
ile mükemmel Conan öyküleri  yazmıştır.Howard'ın öykülerinde yer alan
Conan ile Roy Thomas'ın bize sevdirdiği Conan'ın aynı olduğunu söylemek
zor.
Conan 70'li yılların kahramanı.(her ne kadar 90'lı yılların başına kadar popülaritesini
korumuş olsa da)Çalkantılı bir dönemin,bu ayakları yere basan kahramanından
tekrardan eski performansını beklemek zor.Ne Thomas gibi kaliteli
öyküler yazan bir yazarı ne de bu öyküleri resimleyecek Buscema,Ernie Chan ve Gary Kpawisz gibi ustaları da artık birarada görebilme ihtimalimiz var.Zamanında bir ton tutturulmuş,uygun bileşenlerle doğru iksir okuyucuya sunulmuş.Şimdi
kim ne iş çıkarırsa çıkarsın bu ustalarla karşılaştırılacak doğal olarak.
Zor,gerçekten zor..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Roy Thomas konusunda sana %100 katılıyorum Engin. 70'li yıllarda başlamak üzere sadece Conan'a değil bir çok marvel dizisine (FF, avengers vs) senaryoları ile damgasını vurmuştur. Ancak yıllar sonra tekrar döndüğünde bence hem Conan'da hem de west coast avengers'da o ruhu tutturamadı.

rumar80

Biraz evvel facebook sayfama marmara çizgiden mesaj geldi: Kimmeryalı Conan ile Enki Bilal raflardaki yerlerini almıştır. İyi okumalar.