Çizgiromana aylık ne kadar bütçe ayırıyorsunuz?

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2010, 14:14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kredi karti ekstreme baktigimda 200TL'nin üzerinde bir rakamin çizgiromana gittigini görünce merak ettim, bu durum normal mi yoksa asiri tüketim çilginligina mi kapildim diye... Bu ay durum daha da beter, hem bolca yabanci yayin aldim, hem de kitap fuarinin etkisi malum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ramzy

Kitap fuari ne zaman basliyordu yahu, Ferri'ler ne zaman geliyordu?

Benim 50 TL'nin altindadir. Bir yildir roman ve öykülere daha çok para harcamaya basladim.

kafkaesk

benim de aylik minimum harcamam 150-200. arttigi oluyo ama düstügü görülmemistir :)

Tarkan Kurt

V

Benim için baslibasina bir bütçe konusu oldugu için,alinan ve satilanlarin toplam cirosu aylik ortalama 2000-3000 Tl. civarinda...
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: judas2099 - 10 Ekim, 2010, 15:03:18
Benim için baslibasina bir bütçe konusu oldugu için,alinan ve satilanlarin toplam cirosu aylik ortalama 2000-3000 Tl. civarinda...

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

V

Son 6 ayda,eski-yeni alimlarimin toplami 9000 Tl. kadar.5000 Tl. kadar da sattiklarim var.Toplam 14000 Tl. ciro yapar ki,aylik 2000 Tl. nin üzerinde bir ortalama yapar.Son 1 yilda tek yatirim yaptigim sey çizgi roman açikcasi...
"İstemem,eksik olsun.."

NIC

Her memur gibi 250-300 arasi...Ek dersler yatinca astigida olmuyor degil

tommikser

Benim 150-200 arasi oluyor.Eksigim o kadar çok ki anlatamam.Hepsini tamamlamam sanirim 1 yildan fazla sürecek.Su an tekse basladim.Hiç almamistim.Sagolsun sevdigim bi abim sayilari bana istanbuldan bulup yolluyor.Sanirim 130 oldu Teks bende daha hiç yok durumumu siz anlayin artik :D

pizagor

Bir yerlerde Hasan (hanac) da konuyu çitlatmisti, bu forum benim halihazirda istahli olan çizgiroman satinalma egilimimi daha da costuruyor. Mevzu çizgiroman degilse sadece ihtiyacini belirleyip onu satinalan ben, bu hususta açikçasi sizin gaziniza da :) geliyorum arkadaslar... Ilk gördügümde elimin gitmedigi bir çizgiroman hakkinda olur da güzel birseyler okursam, bir sonraki çizgiromanevi ziyaretimde bir bakiyorum ki o çizgiroman alisveris posetimin içerisine girmis, mesela uzun zamandir okumayi birakmis oldugum Dylan Dog... Bir kismini da zihinime kaziyorum buldum mu almak üzere, mesela Old Man Logan... Henüz bütçe açigi vermeye baslamadim ama böyle böyle sayenizde stok fazlasina hatta stok tasmasina, heryerden stok fiskirmasina dayandim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

guantanamo

yahu arkadaslar masaallahiniz var
hani bizde daha çok alabilsek
ev kirasi çocugun okulmasraflari
elk su vesaire derken
çr kitaplarina sadece 75lira ayirabiliyoruz

nacho_grande

Aranizda maliyeci var mi?, ona göre cevap verecegim. :D

Her ay belli bir bütçe ayirmiyorum, ama zaman zaman toplu alimlar yapiyorum. Bu alimin içinde sadece ÇR degil, portfolyo, sketchbook ve çizim teknikleri kitaplari da yer aliyor. Sanirim aylik ortalama 150-200 civari diyebiliriz.

kahramanlarsinemada

Çizgi roman satin almaya seneler sonra geçen sene yeniden basladim. Son 2-3 aya kadar ayda 350 TL'ye yakin harcadim ama suan ara vermis durumdayim. Durumu biraz toparlar toparlamaz yeniden çizgi roman almaya devam edecegim.