Çizgiromana aylık ne kadar bütçe ayırıyorsunuz?

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2010, 14:14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahderikoltuk

Bende seneler sonra depresen koleksiyonculuk ruhuyla son 2 ayda 1000 tl'ye yakin harcadim.. Su an düzenli olarak çikan ne kadar 'comics' varsa almaya çalisiyorum, ayrica gittigidiyorda gözümü diktigim oldukça fazla eski çizgiromanda beni bekliyor...

gamlıbaykuş

Benim aylik 150-200 arasi aslinda çogu zaman 300'ü de buluyor ve daha tamamlamam gereken çok sayida eksigim var. Off off...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Gambit

benim ortalama 150 civari oluyor saniyorum, 100-150 arasi dedim

Gandalf

arkadaslar gerçekten çizgi roman isi  hastalik gibi bir sey, su sira zagorun 350 lik serisini biriktiriyorum.  300 tanesini aldim. su an ilk sayilari toplamaya çalisiyorum. ama bu serinin ilk sayilari, tanesi 250 - 300 tl arasi oynadigi düsünülürse varin siz düsünün halimi. yine de büyük mutluluk.

altay1944

Çizgiromanin her türlüsünü aliyorum...Yurt içi-disi ...Dolayisiyla bütce oraya gidiyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pizagor

Alıntı yapılan: altay1944 - 13 Ekim, 2010, 11:47:24
Çizgiromanin her türlüsünü aliyorum...Yurt içi-disi ...Dolayisiyla bütce oraya gidiyor.

Oraya derken 500TL üzerini mi kastediyorsunuz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Açikçasi 500TL üzeri en fazla bir oy bekliyordum ancak simdiden 4 oy (kullanilan oya göre %10'a karsilik geliyor) çikti. Dolayisiyla bu seçenegi bir miktar daha genisletmeye karar verdim.

Oy kullanan 4 arkadasimiz 500 - 750TL araliginda gözükecekler, isterlerse oylarini geri çekip yeniden kullanabilirler...

pizagor

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 12 Ekim, 2010, 22:50:28
Bende seneler sonra depresen koleksiyonculuk ruhuyla son 2 ayda 1000 tl'ye yakin harcadim...

Konunun 'Altin Madalyon Itkisi'yle bir baglantisi var mi acaba :)

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1995.0.html

rumar80

Yurt disini da sayiyorsaniz. 500TL üzerine bir oy daha çikti demektir.  :D

siyahderikoltuk

Valla az önce ise yarar birsey varmi diye G.G sayfalarinda dolasiyordum, birde ne göreyim? 1963 basimi Kinowa-Tex 310TL, 1965 basimi baska bir ciltse 315 TLyi görmüs.. Degermi bilemem ama , bizim bütçemizi misliyle asan çizgiroman delilerini görmek açikçasi çok hos. Malum, ülkede yasam standartlarimiz belli,asgari ücret sanirim 700 tl'yi görmedi, ama tüm bunlara gögüs gerip  -yeni bir Tex sayisi buldum, sadece 350tl- diyebilecek adamlar oldugunu düsünmek.... Hos iste :)

V

Anket yeniden düzenlenince bizim oylar 500-750 Tl. araliginda kalmis sevgili Kagan.Kesemizi
senin bizi düsündügün kadar düsünebilsek keske  :D ,mali islemlerimi sana devretsem,alim-satim arasindaki
açigi kapatirdim herhalde :). Bu halimle halen "yok artik" gurununa dahilim bilesin :(

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: judas2099 - 18 Ekim, 2010, 00:23:04
...Bu halimle halen "yok artik" gurununa dahilim bilesin :(

Arkadaslar oyunuzu geri alip yeniden kullanma hakkiniz var... Dinamigiz, degisime açigiz, bunu bilesiniz :)

Sevgili Engin bu arada düzenli olarak 'yok artik' grubunda misin, yoksa dönemsel mi bu durum?

V

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Ekim, 2010, 09:01:17

Sevgili Engin bu arada düzenli olarak 'yok artik' grubunda misin, yoksa dönemsel mi bu durum?

1 yil öncesine kadar 750-1000 arasina tabiydim ama forumun bereketimi desem,bu yayin bollugu,eski aradigim serileri
bulmam falan derken,ipin ucu kaçti.Daha önce Çizgi roman odasi/dolabi fotolarinda yer alan kütüphanemin sekli-semali hayli degisti.
Yigilmadan,katogori yapmaya bile firsatim olmadi...Hakkimizda hayirlisi..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: Kagan - 18 Ekim, 2010, 12:39:11

Dostum düzeltmeyi ben yapmadim... Haberim yoktu... Ama Pizagor'un dedigi gibi oyu geri çekip yeniden kullanabilirsin...

Estagfurullah dostum,ben sen senin yaptigini düsünmüstüm sadece,oyumu yeniden kullandim.(Bu arada fail kimse çiksin
ortaya ;D ,Özgür, süpheler senin üzerinde yogunlasiyor :)  )

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Arkadaslar, faili bulmak için 8 - 9 mesaj öncesine bakmaniz yeterli :)