Volto Nascosto - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 17 Ekim, 2010, 22:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

1001 roman fuar beklemeden yayinini çikarmis. Okuyalim, paylasalim

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Ekim, 2010, 22:59:40
1001 roman fuar beklemeden yayinini çikarmis. Okuyalim, paylasalim

Dostum haberi nereden aldin ?

Kendi sitelerinde bile yazmiyor.

rumar80

Ilk olarak bu sabah comics almak için ugradigim Gon'da Cenk söyledi (Kafkaesk)

tamerozcan

Ülkemizde bir ilk daha...Bonelli'nin bir kisa serisi ilk defa yayinlaniyor.Yakindan tanidigimiz
usta yazar Gianfranco Manfredi'nin kaleminden Volto Nascosto/Sakli Yüz...
Bu seride maceralar Afrika ve Italya'da geçiyor.Ve sizleri bu farkli cografyalarda alisik olmadiginiz
tarzda maceralar bekliyor. Iki orjinal sayiyi bir arada yayinladigimiz bu seride ilk sayinin çizeri
son yillarin en önemli çizerlerinden Goran Parlov, ikinci sayi ise ünlü bir kapak çizeri
olan Massimo Rotunda imzasi tasiyor...Ki bu serinin kapaklarini da kendisi çizmis...

192 sayfa, siyah-beyaz, 15.2x21 cm ebadlarindaki bu yayinimizin etiket fiyati 12 TL olarak
belirlenmistir. 2 ayda bir yayinlamayi planladigimiz bu serinin periyodunu gelecek tepkiye göre
daraltmayi da düsünebiliriz...Iyi okumalar dileriz...

johnyfreak

Gerçekten farkli ve kaliteli bir çizgiroman... Manfredini zaten yeterli bir sebeb bu seriyi takip etmek için.

hanac

Tebrikler, tebrikler, tebrikler

Bu kisa serilerle basarili olacaginiza inaniyorum.

Ersin Burak üstadimizi da unutmayalim, 3 sayinin çizime ona ait.

Darisi Demian ve Brad Barron'un basina.

rumar80

Gelecek sayi sayin Ersin burak'in ilk çizimlerini görecegiz.
  Bu arada arka kapakta Tex almanagin fuara yetisecegi belirtiliyor. 178 sayfa çizgi roman ve arastirma dosyalari seklinde 1994 almanagi ile basliyorlar.
  Almanagi olmasi gerektigi gibi basacak görülüyorlar.
  Insallah kalici olurlar. Hizla geliyorlar.
Ahh bir de HOZ kipirdansa..... :-[

Tarkan Kurt

1001 romani cani gönülden tebrik ediyorum. Su ana kadar gayet kaliteli isler yaptilar. "Pis Isler, Bily The Kit, Bandidos" kisacasi ne yayinlarlarsa almaya çalisiyorum. Bunda su ana kadar okuyucuya gösterdikleri saygi, yayinlari söyledikleri zamana yetistirmeleri, kaliteli baski ve uygun fiyat gibi faktörler etkili oluyor. Piyasada kalici olabilmeleri için bence bizlere is düsüyor. Maddi imkanlarim elverdigi ölçüde yayinlarini almaya çalisacagim. Insallah sonradan onlarda "yaz geldi tatil yapacagim 2 ay kitap basmiyayim, evleniyorum 3 ay çizgi roman yok, yayinevinin yeri degisiyor yayinlari erteledik" gibi mazeretlerle isi civitmazlar. Simdilik çok iyi gidiyorlar. Okuyucuyla iletisimi kesmemelerini diliyorum.

gamlıbaykuş

Bu özenli çalismalarindan ötürü 1001 Roman'i tebrik ediyorum. Kaliteli ve saglam adimlarla ilerlemeye devam, ayrica fiyatlar da çok iyi. Emeginize saglik...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

Kagan Türkçe konsunda endiselerine katilsam da Volto Nascosto özel isim olarak kabul edilebilir rahatlikla. Bu konuda çok tutucu olmamak lazim. Büyülü Rüzgar güzel bir çeviri evet, ama ayni mantikla kirk yillik Mister No'ya "Bay Hayir" demeye gönlün elverir mi :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Bu konuda Oktay Sinanoglu kesinlikle okunmali.Ben Türkçeye çevirebildigimiz herseyin çevrilmesi taraftariyim."Bay Hayir" da güzel bence.Onun siki bir adam oldugunu gösteriyor.Sakli yüzde yüzünü saklamasi için bir neden oldugunu anlatmak için oldukça güzel.Ya Büyülü Rüzgar ismi sahane valla.O yüzden Dilim benim bayragimdir...

Oguz

Sayet kendilerine "Birlesik Krallik" diyen adamlar karsisinda biz de "Republic of Turkiye" olmakta israr etseydik, bugün "hindi" degildik.

Peki sunu düsünebiliyor musunuz; kitabevine veya gazete bayisine gidip,

"Iyi günler; Volto Nascosto'nun - ki bu ismi ben de kapak resmine bakarak yaziyorum - yeni sayisi geldi mi?"

En iyi ihtimalle alacaginiz cevap sudur: "Buyur abi???"

Veya...

"Vallahi dün bitti!" - Yalan, haberi bile yok ama itiraf edemiyor.

"Çikti ama bize henüz ulasmadi" - O da ne ola ki?

"Henüz böyle bir duyum almadik."

Ayrica, "Bay Hayir" yerine "Bay Aksi" "Bay Huysuz" "Serseri Bey" gayet tabii ki olabilirdi...

Diye düsünüyorum.

tamerozcan

Bu ülkede çizgi romani bilmedigi halde çizgi roman satan kaldi mi ki?
Yani gazete bayinizden alabildiginiz kaç tane yayin kaldi.
Keske tek sorun adini söyleyebilmek olsa...

emre ozdamarlar

Öncelikle bu guzel yeni yayin icin 1001roman'a tesekkur eder, basarilarinin devamini dilerim.

Dil konusunda ise eger bu degisikligi kapakta yapmak kolay ise ben de Turkce'den yanayimdir sahsen, Gizli Yuz gayet guzel gider, ama orjinal adiyla cikarsa da almamazlik etmem :)

tommikser

Valla ismi güzel.Türk çizerimizin de güzel bi çalismasi var.Daha ne olsun.Gönül her zaman Türkçeden yana.Tam Oktay Sinanoglucuyum.O yüzden için burkuyor.Yok iron man yok spider man.Dünyanin en güzel dili bizim dersem abartmis olabilirim ama çok güzel bir dilimiz var.Su anlatima bakar  misiniz?

"Lambada titreyen alev üsüyor.Gözlerim görmüyor aklim sasiyor.Yani lamba titremesini üsümeye benzetip askin gücünü anlatmak Allahim dilimin güzelligine bazen dalip dalip aglayasim geliyor.