Tex Almanak Serisi - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 18 Ekim, 2010, 16:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Facebook'da kontrol ettim varmış. Pınar kitabın grubuna yazmış. İsteyen, üye olan varsa bakabilir

pearl jam

Pınar kitap demişken, bugün oradaydım Ceyhan abiden öğrendiğime göre 1001 romanın yeni kitapları oldukça iyi satıyormuş. En çok da Brendon satılmış İzmir' de.

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 20 Mayıs, 2011, 21:26:37
Tex Almanak'dan epeydir ses yoktu.

Son bilgilere göre Fuat Bey 3 macerayı içeren bir cilt yayınlayacakmış.

Yani Almanak 1995,1996,1997 deki Teks macerası aynı ciltte olacak.

Ama editoryal yazılardan sadece 1 tanesi yer alacakmış.

Tex Almanak ile ilgili benim duyumlarımda bu şekilde, ilk sayıda olan çeviri problemlerinden dolayı, yeni çıkacak olan sayıda editör yazıları az çizgiromanları ise bol olacakmış.
Darkwood Sakinleri..

s.b

1.Almanak yayınlandığında, önce editoryal yazılarını okuyup ardından da Teks macerasını okurum diye düşünmüştüm. İnanmayacaksınız ama tam bir ay Teks'imi okuyamadım. Birkaç sayfa ileride Teks beni beklerken, o yazıları okumak işkenceye dönüştü benim için. Ben de bu işkenceye son vermek için yazıları atlayıp Teks macerasını okumuştum. Hala daha o yazıları okumuş değilim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

alan ford

Alıntı yapılan: s.b - 20 Mayıs, 2011, 23:47:40
1.Almanak yayınlandığında, önce editoryal yazılarını okuyup ardından da Teks macerasını okurum diye düşünmüştüm. İnanmayacaksınız ama tam bir ay Teks'imi okuyamadım. Birkaç sayfa ileride Teks beni beklerken, o yazıları okumak işkenceye dönüştü benim için. Ben de bu işkenceye son vermek için yazıları atlayıp Teks macerasını okumuştum. Hala daha o yazıları okumuş değilim.

Al benden de o kadar Sami abi. O çevirdiklerini çevirmenin kendisi anlayabilir mi. Çevirdikten sonra hiç okumuş mudur ayrıca merak ediyorum. Yinede buradaki en büyük sorumluluk genel yayın yönetmeni sıfatı ile Fuat Aktüre'ye ait. Kitap fuarına yetiştirmeye çalışırken biraz aceleye biraz da acemiliğe gelmiş bu kitabın yayını. Ama yinede Fuat Aktüre gereken dersleri çıkarmış,  şimdi daha iyi çevirilerle devam ediyor.

Gönül isterdiki düzgün çevirilerle ve orijinaline sadık bir şekilde yayını devam etsin Almanakların. 1001 Roman bu konuda diğer yayınevlerine , özellikle de Lal'e, örnek olsun.  Lal'de 1001 Roman'ı örnek alıp Mister No almanakları orijinaline uygun yayınlasın.

Bu arada Julia almanak'larda da bu sistem mi uygulanacak. Bilen var mı?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Cantürk

Almanaklardaki çeviriler, maliyetleri artırıyor.

Bizim yayınevleri bu nedenle sıcak bakmıyor orijinal formata.

Dokümenter bilgiler güzel ama, kitap iyi satmadıktan sonra pek bir şey ifade etmiyor malesef.

Piyasada bu kadar kitap varken ve bu durum pasta bölündüğünden satışları sürekli düşürürken, risk almak çok zor.

darkwood

Alıntı yapılan: Cantürk - 23 Mayıs, 2011, 22:03:53
Almanaklardaki çeviriler, maliyetleri artırıyor.

Bizim yayınevleri bu nedenle sıcak bakmıyor orijinal formata.

Dokümenter bilgiler güzel ama, kitap iyi satmadıktan sonra pek bir şey ifade etmiyor malesef.

Piyasada bu kadar kitap varken ve bu durum pasta bölündüğünden satışları sürekli düşürürken, risk almak çok zor.

Evet sayılan bu sebepler ile, 3 çizgiroman bir arada ve editor yazısı daha az olarak yeni Tex Almanak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Bence doğrusuda bu, az yazı, hesaplı fiyat ve çok çizgiroman.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Batuhan abi çok güzel bir noktaya değinmiş. Bunun yanında bence bir sorun daha var. Belki sadece ilk almanak için geçerlidir ama yayın tarihi ne kadar eski olursa yeni bilgi açığı da oluyor. Örneğin Western filmlerinin update'i eksik.
   Bu nedenle biraz daha düzenli bir basımla üç almanak daha iyi olabilir.
   Son olarak Julia almanakları hakkında bir bilgi var mı?

a5555

Dostlar,farkındamısınız kimse bahsetmiyor?,dün Altana gittim,tezgahta nefis bir kapak..!,Texin almanak sayılarının çizgiromanları 3 er sayı olarak çıkmış,niyetim yoktu ama elime alınca ,çok güzel bir özenle basılmış,içinde orjinal kapakların ön ve arka resimlerle (ön kapak resmin devamı ,arka kapakdada devam ediyor) her sayıya konmuş,niyetim yoktu ama hemen kaptım,zevkle kütüphanenize koyabileceğiniz  bir kitap olmuş,,1001 roman ın bunları çıkarması ile tam bir tex külliyatı oluyor.görüpde sıkıysa alma! :o,20tl  fiatı ,ama güzelliği size aldırtıyor.
Fuat usta !, bastığınız tüm kitaplar ,özenle  hazırlanmış,basılmış , nefis ciltler,tebrikler.Yalnız iyi hoş da,hepsi kapkara,bazılarında renk değiştirsen,kütüphanelerin 1001 roman kısımları kapkara olacak,diğer renklerde güzel olur,bazılarını diğer renklerde de , ana kapak yapabilirsiniz.
Tebrikler.bir çizgiroman bu kadar güzel basılır..

hanac

Bu hafta sonu kadıköye gidip görelim.

Ayrı renk kapak fikri fena değil, şöyle mavi kapak güzel gider diye düşündüm.

s.b

Yeni Teks Almanak 1. cildi bugün oğlum alıp getirdi. İçinde daha önce yayınlanmış olan Zeke Colter'in Hikayesi de var. İnsanın "yahu bu macerayı niye tekrarladınız" diyesi geliyor ama diyemiyorsunuz. İyiki tekrarlamışlar. Bu kitapta 3 almanak birarada olduğu için en uygunu da bu bence. Kitabın içinde ara kapaklar önlü arkalı olarak mevcut. Fakat bu ara kapaklardaki resimler, aslından biraz büyültülerek basıldığı için bulanık görünüyor. Umarım 2. ciltte bu hata tekrarlanmaz.
Teşekkürler 1001 Roman.

a5555

Gördüğünüz gibi tex almanac nefis olmuş,bilhassa içinde o sayının önlü arkalı kapaklı olması resmin devamıda konması harika bir fikirdi.
Dün Fuat beyi gördüm,size müjdeli bir haber,Tex almanac yani,97,98,99 almanacların tercümesine başlanmış,üşenmeyin Bonellinin sitesine girin orada, 97,98,99 almanacların kapakları nefis,onlarında devamı olan,arka kapaklarda olacak..zevkle ve heyacanla bekliyoruz,geç kalmasın Fuat bey..

hanac

Alıntı yapılan: a5555 - 06 Temmuz, 2011, 16:43:13
Üşenmeyin Bonellinin sitesine girin orada, 97,98,99 almanacların kapakları nefis

Üşenenlere yardımcı olalım.

a5555

hanac dostumuz kapakları koymuş ,teşekkürler,çok güzel kapaklar,Fuat bey teşekkürler böle önlü arkalı kapaklı nefis almanacları çıkardığınız için,umarım bir an evvel tercüme biter..

s.b

Ama lütfen kapak resimleri 1. citteki gibi bulanıklaşmış olmasın.