Tex Almanak Serisi - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 18 Ekim, 2010, 16:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Almanak 1997

Bad River - Kötü Nehir
Yazar: Mauro Boselli
Çizim: Aldo Capitanio
Kapak: Claudio Villa

Almanak 1998

Glorieta Pass - Glorieta Geçidi
Yazar: Mauro Boselli
Çizim: Alarico Gattia ve Maurizio Dotti

Almanak 1999

La montagna del mistero - Gizemli Dağ
Yazar: Claudio Nizzi
Çizim: Miguel Angel Repetto

1001roman

Hepinize günaydın,
Öncelikle Tex'i beğendiğiniz için teşekkür ederim.
Kapaklar hakkındaki yorumlarınız da doğru.Ancak orijinal kapaktaki resim küçük olduğundan " üst tarafı kesmek zorundasınız " tam sayfa yapmak için büyütüldü ve sonuç ortada.İkinci sayıda ya büyük resim koymayız ve deforme görünmez ya da aynı devam ederiz.Başka seçenek yok gibi görünüyor.
Fuat AKTÜRE

a5555

Tahmin etmiştim ondan yazmadım,almanak yazısı çıkınca normaldir,kesmeyin o kadar belli değil,almanocco yazısıyla yada keserek koyarsanız tüm tılsımı güzelliği gider,bunada razıyız,çok dikkatli bakınca veya  kafaya takarsan görürsün,normal bakışda farketmiyor,o kadarı kadı kızındada olur!
Devam !,Fuat bey !,ve tekrar teşekkürler,yeni sayıyı zevkle bekliyoruz.

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 30 Haziran, 2011, 16:18:19
Bu hafta sonu kadıköye gidip görelim.

Ayrı renk kapak fikri fena değil, şöyle mavi kapak güzel gider diye düşündüm.

Mavi ve tonları da olabilir. Şöyle turkuaz olsa mesela. Her şeyi karartmayalım. Kabul ediyorum, siyah çok asil duruyor ama, bazıları da mavi olsa çok ferah görünür doğrusu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Özgün hali neyse o şekilde basabilirsiniz. Kapaktaki yazıları aslında olduğu gibi de basabilirsiniz. Ama kesinlikle resmi büyültüp bulanıklaştırmayın, hiç iyi durmuyor. Unutmayın siz okunup atmalık çr yayınlamıyorsunuz. Bu çr ler kitaplığımızın en güzel eserleri olarak duracak.

darkwood

Orjinal şekli ile basılması daha güzel olur diye düşünüyorum..
Darkwood Sakinleri..

a5555

Arkadaşlar orjinal kapakları gördünüzmü?,o güzel resimlerin hiç bir anlamı kalmazdı ,koskocaman almanocca yazıyor sonra koskocaman west,ve resim üzerine yazılmamış resim bizdeki gibi tam sayfa değil yarım sayfa,yarım sayfa resim harici almanocco.
hem bir şey söyliyeyim,dikkatle inceledim,asla sizin bu kadar büyüttüğünüz gibi bulanık değil,bir şey dicektim ama demiyeyim,size texin  almanaclarını  kapakları özenerek düzeltmelerden geçirerek çıkartıyorlar,bence bu arkadaşlar iş olsun diye yazıyorlar,lütfen iyice inceleyin,almadıysanız ,ç.roman satan dir dükkana gidin.inceleyin,birde bonelli sitesindeki sayılara bakın,bence bu kişiler art niyetli,lütfen bakın bu arkadaşların dediği gibi abartılımı,normal gözle baksanız farketmezsiniz..
ayıp olacak,berbat çizimlerle yapılmış ,özensiz mandrake,kızıl maske ye laf yok,25 lira bayıl,texe laf at,zevkler tartışılmaz derler ama bu zevk değil bence art niyet..
Alma kardeşim alma!...sen kusur değil,bahane arıyorsun,alma!..Neymiş 18 sene evvel ki modası geçmiş,bonellinin bile ne yazdığını unuttuğu ,boş lafları 20 sene evvelki yazıları,flimleri , çok okumaya hevesliysen italyanca öğren,satmadı,
Neden satmadı,çünkü hiç kimse 20 sene evvelki boş lafları okumak için o parayı vermez,Kimseninde hevesini kırmayın,yazı yazmak için bahaneler..

hanac

Alıntı yapılan: a5555 - 08 Temmuz, 2011, 15:40:52
Hala mırın mırın,bence bu arkadaşlar iş olsun diye yazıyorlar,
Yetti ya,mırın mırın ,yazı yazmak için bahaneler..

Bu forumda hakaret olmadığı sürece eleştiri serbesttir.

Lütfen eleştiri getiren arkadaşları bu şekilde tanımlamayın.

Hep olumlu yazılar olacak değil.

Fuat Bey zaten gereken cevapları veriyor.

a5555

Ne zamandan beri mırın mırın hakaret sayılıyor,amacım bahanelerle almıyacakların illaki bişe yazması,fuat beyin yazıp yazması kendi bileceği iş.
Ben bir çizgiroman sever olarak yazdım.
ben öyle zannedildiği gibi bulanık olmadığını,büyüteçle bakılarak ,bulanığın sebebini yazdım,illaki yermek için bahaneler bulmamızın gerek olmadığını yazmak istedim,Fuat beyin avukatıda değilim,dergiyi hazırlıyanda...yukarda arkadaş bonelliden çıkarıp copylemiş,birde dergiye bakın haklımı haksızmı olduğum belli olur.Amaç kimseye hakaret değil,iş olsun  bir bahane yaratıp yazalım demek de değil.
BOL ÇİZGİ ROMANLAR.

s.b

a5555 arkadaşımız eminimki kimseye hakaret etmek için bunları yazmamıştır. Üslup biraz sert olmakla beraber, niyetinin hakaret olmadığını kendisi de ifade ettiğine göre sorun yok diyorum.
Yalnız, bir Tex okuru olarak bulanık kapak resimlerini farketmek için büyüteçle bakmadığımın bilinmesini isterim. Bu şekildeki kapak resmi düzeltilemeyecek bir şey değildir. 2. ciltte aslında olduğu gibi resimleri görmek dileğiyle...

HacıGeraltEmmi

a5555 arkadaş niyeyse forumda "kendisinden başka herkesin bir art niyetle yorum yazdığından" ısrarla! şikayetçi. Ama bu forumda doğru işlerin yere göğe sığdırlmayacak şekilde övüldüğünü unutuyor galiba. Orjinal halini isteyen arkadaşların (aralarında ben de varım) kitabı almamak için bahane aradığından olumsuz mesajlar yazdıklarını iddia ediyor. Kimsenin öyle bir bahaneye ihtiyacı yok, beğeni ve beklentilerini karşılayan bir yayınsa alır, değilse almaz. Ben de kendisinin kimseye hakaret etmek için yazmadığının farkındayım ama "insanların beğenilerini ifade etmelerine" de saygı duyması gerektiğini düşünüyorum.

a5555

Dostlar burada ben asla almıyacağım kitaplar için almıcam deyip olumsuz yazmadım almadıysam kendime saklarım,sen biliyormusun burdakilerin sadece amatör çizgiroman sever olduğu? Dün swing için yerli ler berbat çıkarmayın,swing korkunç olmuş,bırakın essegesse çiziminin güzelliği ile kalsın yazdım,çıkarsa sırf haşim beyin ç.roman'a verdiği hizmet için alıcam,olumsuz görüşte olduğum halde.aldığım halde durangonun sırt hatasını yazdım,almıcaksam neden yazayım.
hala iddia ediyorum tex almanacı inceleyin,evet siz belki yarım sayfa resim yarım sayfa almanocco ve west yazısını isteyebilirsiniz,eğer o cilt almanac olarak çıksaydı haklısın,ve kaç kişi Almanac olarak çıktığında ,aldı biliyormusun?,o arkadaş büyüteçle ve illaki kusur bulacam derse bulursun, neden art niyet dedim biliyormusunuz?Eğer çizgiroman severse ,almak isteği olsaydı orjinal kapakları görmüş olurdu,ç.roman sever olarak bakar merak eder,ben tahmin ettim hatta yeminle o arkadaş yazdıkdan sonra bir daha baktım ve güldüm,inceleyin bakın,zaten orjinal kapağı bilseydi anlar yazmazdı,ve 2 misliye yakın büyütülmüş olduğu halde çok güzel ayarlanmış belli bile olmıyor,gerisi mubala.
Bu kadar ince işi bilen mutlaka orjinalı bilip öle yazardı,bunu bildiği bilip ,bilerek  yazsaydı,sen haklısın.
sağlıcakla kalın.

labirent

Ben de kitabı alıp beğenenlerdenim. Teşekkürler Fuat Bey. Teks 'in yanında Karaoğlan ve Sony Ringo 'yu da aldım. Tek ricam bundan sonraki albümlerde kapaklarda siyah fon yerine başka renklerin de kullanılması.

s.b

1.cildin 3. kitabı olan Yerli Katili adlı macera konu ve özellikle çizimiyle olağanüstüydü. Okurken aklıma Kinova geldi.

rumar80

Sonunda kitabı okudum. Öncelikle üç macera da klasik western macerası kabul edilebilir, ancak fark ettim ki Nizzi'den bana gına gelmiş durumda. Sürekli kendini yanileyen bir. Sadece konu değil mekanlar ve karakterler de bile bşir tekrar var.
   Bu kitap için artı olarak söylenebilecek olan ikinci macerada Tex ve Carson'un bir kişi bile öldür(e)memeleri ve konuya bizim gibi seyirci olmalarıdır