Kızılmaske Sohbet Odası

Başlatan V, 21 Ekim, 2010, 23:12:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

devrimk

En sevmediğim değil de çocukken okuyup bulamadığım bir hikaye var, belki gören biri yardımcı olur. Kızılmaske'nin şehirde geçen bir macerası. Üç kadın hırsız vardır, elbiseleri kızılmaskenin elbisesini andırmaktadır (ya da Catwoman). Kızılmaskeyi ilk karşılaşmada döverler sonrasını hatırlamıyorum (gerçi hatırladığım kısmı da yanlış olabilir).

kalidor

Murat Menteş'in son romanı Ruhi Mücerret'i okuyanlar bilir. Romanda 3-4 kez Kızılmaske'nin Tay yayınlarından çıkmış 22. Büyük albümüne yapılan bir atıf var. Şöyle ki 22. albümün ekinde Lovecraft'ın ünlü Necronomicon'daki Abdel Al Hazret'in yapmış olduğu ölüleri diriltme duası varmış. Romanda da bu dua 1-2 kez okunup işe yaradığı görülüyor hatta  :D Kızılmaske severlere ve elinde bu albümü bulunduranlara soruyorum, 22. büyük albümde böyle bir ek var mı yoksa Murat Menteş uydurmuş mu? Bir de varsa bunu paylaşılmasını rica ediyorum arkadaşlar.
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Kitabı bende geçen ay okudum ve merak ettim.Ankaradaki sahalarda bu sayıyı aradım ama bulamadım bende doğru mu sallama mı merak ediyorum.

Mister NO

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Mayıs, 2013, 08:58:25
Murat Menteş'in son romanı Ruhi Mücerret'i okuyanlar bilir. Romanda 3-4 kez Kızılmaske'nin Tay yayınlarından çıkmış 22. Büyük albümüne yapılan bir atıf var. Şöyle ki 22. albümün ekinde Lovecraft'ın ünlü Necronomicon'daki Abdel Al Hazret'in yapmış olduğu ölüleri diriltme duası varmış. Romanda da bu dua 1-2 kez okunup işe yaradığı görülüyor hatta  :D Kızılmaske severlere ve elinde bu albümü bulunduranlara soruyorum, 22. büyük albümde böyle bir ek var mı yoksa Murat Menteş uydurmuş mu? Bir de varsa bunu paylaşılmasını rica ediyorum arkadaşlar.

Nasıl bir ek söz konusu olan?

Tay Yayınları 22 lik Büyük Albüm serisinin son cilti 22 numaranın içinde Kızılmaske haricinde bir bölüm ya da ek yoktur.

Bu ciltte bazı maceraları doğu toplumları olarak ifade edilen (daha çok Arap ya da müslüman vb denebilir) bölgelerde geçmektedir.

tommikser

Valla orada bir duadan bahsedilmekte ama ek olarak değilde bir macerada birisi anladığım kadarıyla ölüleri canlandırmak için dua okuyor.Kahramanımızda bu duayı romanda ölüleri canlandırmak için okuyordu.Gerçekten var mı merak ettil

Mister NO

O halde bir şehir efsanesi. Büyük Albüm 22 içinde bahsi geçen konuda bir macera yok.  ;D

Örümcek Adam

Merhabalar.kızılmaskenin bu yeni çıkan 2 serilik bi ÇR si vardı.Büyülü dükkanın yayınladıgı.Her neyse ablam bana 3 gün önce 2.sayısını okumam için getirdi ve 2 günde bitirdim.okadar hoşuma gittiki.1.sinide aldıktan sonra eski sayılarından alsam diyorum çizimleri,konuları falan nasıldır görüşleriniz?

aa

Kızılmaske gerçektende güzeldir. Eski sayılar çok fazla ve karışık. Aceleniz yoksa Büyülü Çizginin çıkardığı seriyi takip etmenizi öneririm.
Esse Gesse Hayranı...

Örümcek Adam

ne yani? daha devamı çıkacakmı o serinin  :o :o

hanac

Büyülü Çizgi 1962 yılından başlayarak Kızılmaske'yi düzenli olarak yayınlayacak.

İlk 2 sayı çıktı, yakında 3. sayı da çıkacak.

Ortalama 2 ayda 1 yayınlanacak.

Örümcek Adam

ya işte buna çok sevindim bakın  :D keşke 2 ayda 1 olmasaymış :( :(

DAMPYR

3.Sayı gelecek ay Eylülde geliyor.onlara devam et pişman olmazsın... 8) 8) 8)

mandrake66

Merhaba,

Kızılmaske 3, çıkış tarihi için 10 Eylül ortaya atılmıştı.

Bir haber var mı?

hanac

Alıntı yapılan: mandrake66 - 12 Eylül, 2013, 21:57:28
Merhaba,

Kızılmaske 3, çıkış tarihi için 10 Eylül ortaya atılmıştı.

Bir haber var mı?

Bu hafta sonuna yetişme ihtimali var diye duydum.

hennessy

Benim imzaladığım HC versiyonunu beklediği için İlyas'ım gecikmiştir :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları