KASIM 2010..

Başlatan V, 25 Ekim, 2010, 20:48:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

EVEREST YAYINLARI:

Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari 2 / Eiffel Kulesi'nin Cini

Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari, Luc Besson tarafindan beyazperdeye aktarilan Adèle ve Canavar'dan sonra Eiffel Kulesi'nin Cini'nde son hizla devam ediyor.

Pont-Neuf Köprüsü'nde tuhaf olaylar meydana gelmektedir. Köprüye yolu düsenler gizemli bir sekilde kaybolurken Paris'te de oldukça tuhaf bir veba olayi basgöstermistir. Bu sirada gözü pek kahramanimiz Adèle bir yandan ona ihanet eden asistanlarinin, öbür yandan herkesin pesinde oldugu gizemli Asur heykelciginin izindedir. Bu Pazuzu tanrisi da neyin nesidir? Pazuzu'ya tapanlardan olusan tarikatin basinda kim vardir? Eiffel Kulesi'nin Cini'nin tüm bu olan bitenlerle baglantisi nedir?

Everest Yayinlari, usta Fransiz çizer Jacques Tardi'nin klasiklesmis çizgi dizisi, Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari'ni Türkçeye kazandirarak Çizgi'yi yükseltmeye devam ediyor. Fransiz çizgi roman dünyasinin en ünlü kahramanlarindan biri olan genç gazeteci Adèle Blanc-Sec'in maceralarinin devamini sabirsizlikla bekleyeceksiniz.

-Tanitim Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

EVEREST YAYINLARI:

Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari
3 / Deli Bilgin    

Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari, Luc Besson tarafindan beyazperdeye aktarilan Adèle ve Canavar'dan sonra Deli Bilgin'nde son hizla devam ediyor.

Adèle Blanc-Sec izlenilmektedir. Ama kim tarafindan? Adèle ve Canavar'da onu timsah havuzundan kurtaran "küçük adam" Espérandieu'nun kafasina semsiyeyi yanlislikla geçirdikten sonra Espérandieu onu gizemli bir eve götürülür. Burada bir grup entellektüel tarihöncesi yaratiklari canlandirmaya çalismaktadir. Sonuç: Konyak ile puroya düskün bir tarihöncesi insani! Bu sirada Adèle'in canina kastedenlerin sonu gelmez. Komplolar, mekanik örümcekler, heykelden canavarlar... Deli Bilgin okurlara tam Adèle'den beklenilecek bir macera söleni sunuyor!

Everest Yayinlari, usta Fransiz çizer Jacques Tardi'nin klasiklesmis çizgi dizisi, Adèle Blanc-Sec'in Olaganüstü Maceralari'ni Türkçeye kazandirarak Çizgi'yi yükseltmeye devam ediyor. Fransiz çizgi roman dünyasinin en ünlü kahramanlarindan biri olan genç gazeteci Adèle Blanc-Sec'in maceralarinin devamini sabirsizlikla bekleyeceksiniz.

-Tanitim Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

YAPI KREDI YAYINLARI:

Daltonlara Cici Baba

Çocuklara Yeni Maceralariyla Red Kit -1

Büyük ask yasayan Dalton Ana, evlenemeye karar verdigini her zamanki gibi hapishanede olan ogullarina bildirir. Daltonlar, dügüne gitmek üzere tünel kazar...

Tünelin sonunda da Red Kit'i bulurlar! Aslinda Red Kit'in kendilerini yasal izinle annelerine götürecegini böylece ögrenen Daltonlari mutlu anneleri ile sahtekâr bir cici baba adayi, Red Kit'i ise zaptedilmesi gereken bir Joe Dalton ile kanitlanmasi gereken bir sahtekârlik beklemektedir...

-Tanitim Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

YAPI KREDI YAYINLARI:

Rintintin'in Laneti
Çocuklara Yeni Maceralariyla Red Kit -2

Yolda karsilastigi Bati'nin en aptal köpegi, hatta "gölgesinden daha aptal köpek" Rintintin'i pirelerinden kurtarmak üzere en yakin kasabada konaklamaya karar veren Red Kit ile Düldül, kendilerini bir curcunanin içinde bulur! Kasabada ABD Baskan adaylarindan ikisi seçmenleriyle bulusmaktadir. Isin en kötü yani, adaylardan biri olan General Custer'da büyük bir Rintintin korkusu olmasidir. Rüyalarina girerek hepsini kâbusa çeviren köpekten kurtulmak isteyen General ile Rintintin arasinda kalan Red Kit'i zor anlar beklemektedir...

-Tanitim Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bu seriyi hiç duymamistim. Bunun hakkinda bilgisi olan var mi?

BAHADIR

Bilmek istemiyorum...Kara kara düsünüyorum...Hesap kitap yapiyorum,hepsini birden almamin imkani yok...Artik aylik düzenli çikanlari alip digerlerini periyodlarina göre bir ayar yapmak lazim...

Yukarida ki Red Kit konusunda ise "Çocuklara Yeni Maceralar" derken hedef kitlesini belirlemis diye düsünüyorum içerigi görmeden de çizgilerin daha bir animasyon vari oldugunu düsünüyorum...Insallah yaniliyorumdur...

Yoksa "Çocuklar" ibaresi kullanilarak biz hala büyüyememis olanlar mi kastediliyor...Bilmiyorum... ;)

V

YAPI KREDI YAYINLARI:

Blacksad 1

Genç Ispanyol yazar Juan Diaz Canales ile çizer Juanjo Guarnido'ya borçlu oldugumuz Blacksad, çizgi bagimlilarinin yakindan tanidigi, çizgi âleminde ayricalikli yeri olan bir dizi. YKY tarafindan kitaplastirilan ve ilk iki Blacksad albümü Gölgeler Arasinda Bir Yerde ile Arktik Irk'tan derlenen Blacsad 1, Kasim ayinda raflarda yerini aliyor.

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

GON'da orjinal baskisini görmüs içim ciz etmisti. Kismet bugüneymis. Süperrr

V

OGLAK YAYINCILIK

Altin Tex Sayi 93/Savana'da Dehset

"İstemem,eksik olsun.."

V

OGLAK YAYINCILIK

Aylik Tex Sayi 129/Kutsal Pueblo

"İstemem,eksik olsun.."

V

ÇIZGILI DÜSLER

Tolga 1/Aykutlug'un Oglu

Eski kusak arakadaslar bilir.

Çizgi roman severler için eski bir tanidik TOLGA yeniden siz degerli okuyucularla bulusacak,

1969 yilinda degerli üstad Abdullah Turhan tarafindan senaryosu yazilip ve çizilen TOLGA Kasim ayi içinde kitapçilarda yerini alacaktir.

Uzun Kiliçli Kahramanlardan olan TOLGA, Cengiz Han dönemini kapsayan süre ile Orta Asya, Çin, Hindistan ve Anadolu ile Mezopotamya'da geçen maceralari ile genis bir cografyaya yayiliyor. Cengiz Han adina hareket eden kahramanimiz, güçsüzlerin yardimina ve kötülerin pesine takilan, firsati oldugunda gönül eglendiren bir kahramandir.

Belli bir jenerasyonun takip ettigi ve begeniyle okudugu bu kahramani yeni neslinde izlemesi ve sevmesi için elimizden geleni yaptigimiza inaniyoruz.

Çizgi Düsler yayinlarindan çikacak olan TOLGA, Önder Caki ,Ilker Özer ve Mahmut Turhan in ve asil önemlisi Üstad Abdullah Turhan in olur vermesiyle yeniden hayata geçirilmistir. Hata yaptiysak simdiden af ola diyelim.

-Tanitim Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Tolga, 1001 Roman'dan bu yana Tarkan Kara Murat gibi süper yerli eserlerin gölgesinde hakettigi yeri bir türlü bulamayan 9. sanatin yüzaki eserlerimizdendir. Yeniden yayinlanmasi gerçekten heyecan verici.
Içerigini görünce yorumlarimizi yazariz ancak kapak için hemen yazalim; Baska kapak bulamadiniz mi yahu? Yayini yapan sevgili Ilker'in elinde dünya kadar eski Tolga var. Bula bula bu tuhaf Tolga kapagini mi bulmus? Alttaki tanitim resmi çok daha güzel bir kapak gibi duruyor. Begenen arkadaslara saygimla birlikte ben kapagi begenmedim arkadaslar. Ilk sayi önemlidir albenisi olmali gösterisli olmali. Böyle yasak savma türünden is olmamali. Neyse...

Tolga'miz çizgi roman dünyamiza hayirli olsun... Darisi Kara Murat'imizin basina.

Selamlar
Lami   

Tarkan Kurt

Tolga'yi henüz elime alip inceleme firsati bulamadim; fakat, Lami'nin kapakla ilgili elestirilerine katiliyorum. Sanki 60 li yillarin dergi kapaklari gibi olmus, kapaktaki Tolga çizimi mizah dergilerinden firlamis gibi, arka kapaktaki Tolga çiziminde kollari ve kalkani çok kötü durmus, tanitim bültenindeki çizimi en azindan arka kapakta kullanabilirlerdi. Yine de güzel hikayeleri ve Abdullah TURHAN'in basarili çizimleriyle Tolga'yi çiktigi sürece alacagim.

V

F.G YAYINLARI

Kumar - Uludag'da Bir Gece

Faruk Geç 1931 yilinda Adapazari'nda dogdu. Akyazi Ilkokulu'ndan sonra orta ve liseyi Galatasaray Lisesi'nde 1951' de bitirdi.
Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden 1956' da mezun oldu. Babiali'de yillar süren çalismalardan sonra "Basin Seref Karti" sahibi oldu.
Bir ara Fransa, Ingiltere ve Italya'da mesleki çalismalarda bulundu. Basinda 50 Yil, Burhan Felek Ödülü ve Iletisimler Vakfi (ILEV) 50. Yil ödülüne layik görülmüstür.

"İstemem,eksik olsun.."