Miyazaki Animeleri

Başlatan V, 24 Aralık, 2009, 12:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Lupin III: Castle of Cagliostro-1979

Yakisikli,çapkin,centilmen hirsizimiz Arsene Lupin'in torunu Lupin III'ün

maceralarinin anlatildigi tv serisi büyük üstat Miyazaki'nin yönetiminde 71-72 yillarinda

TV serisi olarak Japon'yada yayinlanmistir.Lupin III karakteri sonraki yillarda da popülaritesini

korumustur.Mangasi,uzun metraj animeleri sinema filmleri ile varligini günümüze kadar

devam ettirebilmis basarili bir anime serisidir.Miyazaki'nin yönettigi 1979 yapimi Castle of Cagliostro eglenceli

bir seyirlik.Daha sonra Stüdyo Ghibli isimli sirketiyle büyük basarilar elde edecek olan

Miyazaki'nin bu uzun metrajini,kendi bagimsiz çalismalarindan ayri bir katogoride görmek

daha dogru olur.Sonuçta eglenceli bir seyirlik,izleyin,pisman olmazsiniz...

"İstemem,eksik olsun.."

V

PORCO ROSSO-1992

1.Dünya Savasi'nin kahraman Italyan  pilotu Porco,savas sonrasi geçimini ödül avciligiyla sürdüren bir deniz uçagi pilotudur.
Gemileri soyan korsan deniz uçaklarinin amansiz düsmani Porco'nun yüzü,savas sirasinda ugradigi büyünün etkisiyle domuza dönüs
müstür.Bir yandan rakibi korsanlar,diger yandan fasist Italyan rejimi Porca'ya rahat vermemektedirler.Porco ise domuz olmayi
Fasist olmaya tercih etmektedir...

Porco Rosso,Hayao Miyazaki'nin yazip-yönettigi bir anime.Üstadin en iyi islerinden birisi degil ama,kalitesi her zaman
kalbürüstü olan Miyazaki, hayranlarini bu kezde mutlu ediyor.Filmdeki ihtiyar kadinlardan,korsanlarin liderine kadar bir çok
karakter,Miyazaki'nin bir çok animesinde rastladigimiz degismez karakter oyunculari.Miyazaki'nin her bir filmini 10'larca kez
izlesem dahi her seferinde ayni filminde farkli ayrintilari yakaliyorum ve yönetmenin hayal gücünün zenginligi övecek kelime
bulamiyorum.Mutlaka izleyin...

"İstemem,eksik olsun.."

V

HOWL'S MOVING CASTLE

Miyazaki'nin görsel anlamda zirve yaptigi çalismasi,tablo güzelliginde kareleri,biribirinden fantastik

karakterleri,güçlü dramatik yapisiyla üstadinen iyi filmlerinden birisi.Filmin steampunk temasi,

Miyazaki'nin fantazi dünyasinin sinirlarini zorlayisinin destani adeta.Romantik müzikleri kulaklarda hos tinilar birakiyor.

Isinlanmayi saglayan kapisi ile yürüyen sato,izledikten sonra yeryüzünde sahip olmayi arzulayacaginiz en önemli

arzu nesneniz olabilir..

Mutlaka izleyin...

"İstemem,eksik olsun.."

INCI

NEFIS BIR Ç IZGI, SÜPER YORUM...HERKESE ÖNERIRIM... HEM KÜÇÜKLERE , HEM BÜYÜKLERE...

Alperen

Icinde oldukca felsefede olan bir film. Arkadaslarimin cocuklari bayiliyor Howl'un yuruyen satosuna. Butun ALtin madalyoncular seyretmeli.

hanac

Arkadaslar ilk defa bir Miyazaki filmini kesintisiz bastan sona izledim.

1997 yapimi "Prenses Mononoke".

Begendim ama çok uzundu. 2 saat 13 dk.

Bir yarim saat daha kisa olsaydi iyi olacakti.

Hadi bakalim, basladik bir kere.

Sirayla bütün Miyazaki filmlerini izleyecegim insallah.

V

Komsum Totoro'yu sona birak lütfen.Miyazaki'nin zirve filmi bence ve filmin tüm anlatim gücünü

görselliginden aliyor.

Bir kere kanina girdi mi anime hastaligi kurtulamazsin dikkat et.. ;D

"İstemem,eksik olsun.."

Alperen

Miyazaki'nin "Nausicaä of the Valley of the Wind"'ide guzel. tavsiye ederim. Ayni zamanda mangasi da var ( Ben okumadim). Animesinin bazi muzikleri hic aklimdan cikmiyor. Seyredin yani. Hosca kalin.

roy

Kesinlikle izliyin Miyazaki'nin en sevdiğim filmi. Müzikeri Alperenin dediği gibi çok güzel. en az 20 kere izledim hemde 3 dilde Japonca Türkçe İngilizce. Arada sırada TRTDE ÇIKIYO

alan ford

Miyazaki'nin bu ilk dönem sayılabilecek filmlerini ben de çok seviyorum.  Özellikle bu Rüzgarlı Vadi ve Komşum Tottoro
muhteşemler.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Hastasıyım. Kimse izlemedi mi bu harika animeyi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Komşum Totoro'ya tapıyorum resmen. En az 10 kez izlemişimdir. Küçükten büyüğe, doğa sevgisini aşılar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

alan ford

Bu arada bu film kızımın da favori filmi. Büyüyünce Nauska ya da Mononoke gibi gibi olmak istiyormuş. :)

One Piece'i ilk gördüğünde de ilk tepkisi aynı Mei'ye benziyor olmuştu :)

hanac

Hayao Miyazaki'nin oğlu da babasının izinde gidiyor.

2011 yapımı From Up on Poppy Hill, ikinci animasyonu oluyor.

http://www.imdb.com/title/tt1798188/

İlki 2006 yapımı "Tales from Earthsea" idi.

http://www.imdb.com/title/tt0495596/

Ama şimdilik babasının başarısından uzak gibi duruyor.

alan ford

İlk film Tales From Eartsea'yi seyretmiştim. Ursula LeGuin'in muhteşem ötesi romanlarından vasat bir film çıkmıştı ortaya. Le Guin'de bir söyleşide : "filmleri baba Miyazaki çekse daha mutlu olacağım" mealinde bir şeyler söylemişti ;)