1001 ROMAN - KIZILMASKE

Başlatan tamerozcan, 27 Ekim, 2010, 20:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 27 Ekim, 2010, 21:35:33
Kizilmaskenin degisik serileri için,  ayri firmalar tarafindan yayin hakki alinabilir.
Konuyu böyle düsünüp yayinevlerinin açiklamasini beklemek gerekir. Belki 2 yayinevi tarafindan iki farkli Kizilmaske serisi yayini karsimiza çikabilir.
Ortada somut birsey olmayinca, burada yazilanlar havada kaliyor. O yüzden bekleyelim görelim.

Haklisin dostum, acele etmeyelim.

Belki Demirbas orijinal 1. sayidan itibaren yayinlar, 1001 Roman da daha yeni maceralari yayinlayabilir.

V

1001 Roman yayin formati konusunda da anlasmis.Facebook sayfasinda yaptiklari açiklama söyle:

"Yaptigimiz ve imzaladigimiz resmi anlasma sonucunda bu 3 kahramanin 300 er sayfalik maceralari yayinlanmaya baslayacak."
"İstemem,eksik olsun.."

Tarkan Kurt

Aslinda 3 yayinevi olmuyormu? Geçtigimiz nisan ayinda TB Yayincilikta bir kizilmaske fasikülü yayinlamisti. Hatta yayina dobisko ciltlerle devam edecekleri söyleniyordu, sonrasinda Demirbas ve en son 1001 Romanin açiklamalari ile Kizilmaskeyi yayinlama iddiasinda olan 3 yayinevi var.  ???

tunaorhun

Bu konu bugün de açikliga kavusmadi.

SARACEN

Gunler aylari takip etti konu birakin aciga kavusmayi mesaj yazilmaz oldu. Yilbasi da gecti hala ne Kizilmaskeden ne mandrake den ne de Gordondan haber yok herkes ayni anda ben cikaracagim dedi sonra derin sessizlik. En azindan olmuyor cikaramiyoruz bosuna beklenti olusmasin dense.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

rumar80

Bu soruya tam cevabı Fuat Bey verir, ama benim duyduğum King features biraz zorluk çıkarıyormuş. Onun çözülmesine uğraşıyorlardı.
  Ama detaylara vakıf değilim.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Ocak, 2011, 23:45:35
Bu soruya tam cevabı Fuat Bey verir, ama benim duyduğum King features biraz zorluk çıkarıyormuş. Onun çözülmesine uğraşıyorlardı.
Ama detaylara vakıf değilim
.

Altan'dan duyduğum kadarı ile çizimlerin CD si için çok para istemişler.

Sonra bu parayı düşürmüşler.

Ama pazarlık hala devam ediyormuş.

Lami Tiryaki

King Features, striplerine ve sunday formlarına resmen sahaf muamelesi yapıyor. Daha öncede Kızılmaske yayınlamaya kalkışan bazı kişiler oldu ama yüksek telif nedeniyle vaz geçtiler.
KF, strip bazında telif istiyor. Bu da kitaba vurduğunuzda minimum 10.000 satışla maliyeti kurtaracak bir rakama geliyormuş. İş oldukça çatal yani.
Buna rağmen birileri bu klasikleri yayınlamayı başarırsa önce tebrik etmek sonra da elinden geldiğince satışa destek vermek gerekir.
Öyle biriktirerek almak sakıncalı olabilir, çıktığı anda almak lazım. Aksi takdirde yayıncı dayanamayabilir, bazı düzenemeler de yapılabilir.
Telifte şart koşmadılarsa orijinal yerine yerli kapak kullanılabilir mesela. Büyük boy basılıp 4strip/sayfa şeklinde basılabilir vs vs...  

Selamlar
Lami

rumar80

Destek zaten tüm yayınlarda gerekmekte, ama King features olayı başka boyuta taşımış durumda. Yazık

yalcinerol345

O zaman bu iş zor.Resmen hayal kırıklığına uğradım

rumar80

Zor ama anladığım kadarı ile imkensız değil

tommikser

Zor hemen yapılır ama imkansız zaman alır. ;D

SARACEN

Zamaninda Tay yayinlari buyuk is basarmis o zaman.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

pizagor

Alıntı yapılan: rtuzel - 05 Ocak, 2011, 00:41:01
Zamaninda Tay yayinlari buyuk is basarmis o zaman.

O zamanın şartlarıyla bugünün şartları çerçevesinde dağlar kadar fark var: çizgiroman okuru sayısı, garanti satış adetleri, belki daha düşük telif ücretleri...

Bu arada Tay telif ücretlerini ödeyen bir yayınevi miydi? Biliyorsunuz aslında tekrar bastğınızda da o sayfalar için telif ödemeniz gerekmekte...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

abselemon

Amerikan firmasını anlamıyorum, oturduğu yerden para kazancakken daha fazla daha fazla diye ondan da olacak. Bahsedilen çr'ler zamanında çok ses getirmişti. Ama şimdi o kadar alanı olmaz. Bu bilindiği halde ülkemizde satılacağını anladıkları halde neden ayak diretirler anlamıyorum.