1001 ROMAN - KIZILMASKE

Başlatan tamerozcan, 27 Ekim, 2010, 20:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Bazı firmaların prensiplerini aşmak zor görünüyor. Ümit'le Kaan Comics'de konuşurken muhabbeti geçmişti. DC telif konularında çok katı davranıyormuş. O nedenle Batman Türkiye'de yayınlanamıyor maalesef. Ama Marvel biraz satış gördüğünce oldukça kabul edilebilir toleranslar verdiği için memleket Marvel kaynıyor her tarafta. King Features bu açıdan DC gibi davranıyor. Para kazanma konusunda Türkiye gibi az bir satış potansiyeliyle ilgilenmemeyi de tercih ediyorlar sanırım. Kızılmaske, İskandinav ülkelerinden tutunda Hindistan'a kadar dünyanın her yerinde mükemmelen satan bir yayın. Tok satıcı gibi davranmaları bence bu yüzden.

Bir başka konu da insanların ingilizceye olan hakimiyetleri nedeniyle bu tür yayınları orijinallerinden de takip edebiliyor olmaları. Müşteri yurt dışından getirtmek ya da illegal olarak nette takip edebilir durumunda olduğundan bizde basılıp basılmadığını pekte umursamıyor.

Selamlar
Lami  

rumar80

Kapitalizmin temel noktası: Sömürebildiğin kadar sömür.

V

Bu telif konusu hakkaten karmaşık.Mesela Baykuş Kitap Killig Joke'un tekrar baskısı için ilk baskısı için ödediği
kadar tekrar telif ödemek zorunda olduğunu söylüyor.Büyük ihtimal 2. baskıyı yapmayacaklar.Elimizdekilere
sahip çıkmak en iyisi..
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Vay be, ne muhabbetler yapmışız bir zamanlar Kızılmaske için. Yok o yayınlıyordu yok bu yayınlıyordu, allem kullem işler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

demirbaş yayıncılık

Evet sami abi demirbaş hem bunlarla hemde içimizde fiyatı arttıran yayıncı geçinenlerle mücadele etti ve başardı.Şu anda herkes pahalı diyor ama ben telifimi dolarla ödüyorum telifi aldığım da dolar 1450 tl ydi nerdeyse 2000 tl den telif te ödedim yani telifim dörtte bir artı ama diğer yayıncılar gibi zamda yapmadım .

s.b

Kızılmaske, Mandrake ve Gordon'a sizin sayenizde kavuştuğumuzun farkındayız Cem bey. Bu yayınlarınız devamlı ve kaliteli olduğu sürece biz satın almaya devam edeceğiz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN