Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Ortalik fuar telasindan öylesine karisti ki,yeni yayinlarin bollugunda artik neyi,kimin çikarttigini bile
takip edemez olduk.10001 Roman,fuar da Greystorm'in ilk sayisini satisa sunacaklarini söyledi.
12 sayilik mini dizi Italya'da tamamlandi.1001 Roman seriyi 2'ser sayi olarak yayinlayacak.

"İstemem,eksik olsun.."

Oguz

Sirf bu çizgi romani almak için bile fuara gidilir...

Tesekkürler 1001 Roman!

Sag olasin Judas...

tamerozcan

Victoria Çagi Ingiltere'sinde geçen,
fantastik ve bilim-kurgu ögelerle
dolu ve sürükleyici bir macera...

Alisik olmadiginiz tarzda bir bas karakter...

3 orjinal sayi bir arada...15.2x21 cm ebatlarinda...
292 sayfalik bu kitap 16 TL etiket fiyatiyla piyasada...

rumar80

Toplam 12 sayi idi dogru hatirliyorsam. Son sayi Ekim'de Italya'da yayimlandi. Yayin periyodu nasil olacak?
 Bu arada karakter tip olarak biraz Dracula biraz da Mr Sinister'a benziyor bence

rumar80

Simdi Sergio Bonelli'nin sitesine baktim 12. sayi sonrasi gelecek sayi yok gözüküyor. Yani 12 sayi gibi duruyor

rumar80

Arkadaslar bugün Altan'in dükkaninda adamakilli bir alisveris yaptiktan sonra eve gelip merak ettigim Greystorm'u okudum.
 Öncelikle reklamlardan baslarsak 1001 roman gelecek ay Caravan'i ve Julia'yi çikaracakmis.
  Greystorm 12 sayilik bir mini dizi son sayisi bu ay çikti ve 240 sayfaydi. 1001 roman 3'er sayilik kitaplar halinde yayinlamayi planliyormus. Herhalde son sayiyi tek basina ayrica yayinlar.
  Açikçasi kitabi sevdim. Bundaki en önemli etken sanirim kendimi bir Jules Verne kitabinda hissetmis olmamdir. Biraz dünyalar hakiminde gibiydim, biraz Nautilus'ta, biraz arzin merkezine seyahatte. Bu da beni çocukluguma, o hayal gücünün sinir tanimadigi özgür günlere götürdü.
 Kitapta hatalar yok mu? Var. En önemlisi kapaklarin ilk sayi disinda basilmamis olmasi bir negatiflik.
 Yine de ben sevdigimi söyleyebilirim. Açikçasi Volto Nascosto'yu da sevmistim ama ben Greystorm'u daha da sevdim. Herhalde hala içimde çirpinan bir çocuk oldugu içindir.
 Iyi okumalar

BAHADIR

Kapaklar gitmis yani...1001 romana açikcasi yakismadi....Okuyucunun nabzini bu kadar tutan ve ne istedigini bilen bir yayinevinin bu kadar basit bir konuyu atlamamasi gerekiyordu...Hadi araya kapak koymuyorsun arka sayfaya at birtane hiç olmazsa...Canim sikildi simdi...

s.b

Evet size katiliyorum, kapaklar olmaliydi. Ara kapaklar hiç degilse kuse kagit olarak basilsaydi ne iyi olurdu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Fuat bey'in diger sitedeki sevindirci haberini burda paylasiyorum...

Alıntı YapGreystorm,3'er sayilik 4 ciltten olusacak.2.cilt ile birlikde ilk 6 sayinin ve 4.cilt ile birlikte son 6 sayinin kapaklari hediye edilecektir.
Kapaklar orijinal boyutlarda ve kalin karton olacak,saklama zarfiyla birlikte verilecektir.
Ayni uygulama benzer sekilde VOLTO NASCOSTO ve CARAVAN için de yapilacaktir.
Selamlar
Fuat AKTÜRE

Ama bizler kil okuyuculariz ya yine de kapak yerinde güzeldir diyesim geliyor... ;D

Tesekkürler Fuat bey...1001 Roman ve bir çizgiroman okuruna yakisir bu hareketiniz umarim birilerine örnek olur...

s.b

Arkadaslar bu müthis bir haber. Kapaklardan mahrum olmayacagiz demekki. Bu duyarliliginiz için tesekkürler Fuat Bey.

Ama bahadirin dedigi gibi "kapak yerinde güzeldir diyesim geliyor".

1001 Roman gerçekten de bu isin hakkini veriyor arkadaslar. Iyiki varsin 1001 Roman.

alan ford

Greystorm zeki ama hirsli ve acimasiz bir karakter. Hedefe kilitlendiginde gözü hiç bir seyi görmüyor. Maceraya gözü kara atiliyor.Seriyi okurken aklima sik sik Gattaca filmi geldi. Orada da iki kardesin hikayesi anlatilir. Ilk çocuk normal dogumken ,kardesi gelisen teknolojiden yararlanmis bir genetik harikasidir. Küçükten beri iki kardes yaris halindedirler ama genetik mucizesi olan her zaman kazanir. Son yüzme yarislari hariç. Bu son yüzme yarisinda ağabey nasil geri dönecegini düsünmeden açildikça açilir. Kafasinda sürekli dönüsü düsünen genetik harikasi ufaklik ise ilk defa yarisi kaybeder. Iste Greystorm bu geri dönüsü hiç düsünmeyen,nasil olsa bir yolunu bulurum, diyen ağabeyi hatirlatti bana.
Serra usta bir hikayeci bence. Temponun yavasladigi yerlerde bile insanin merakini taze tutmayi beceriyor. Nathan aleminde de sik sik Jules Verne'e gönderme yapardi ama bu sefer dogrudan selamini çakmis.Sik olmus.Çizim kismindan ben pek anlamam. Onu da baskalari degerlendirsin. Ama genel olarak ben çok sevdim. Devamini merak ve hevesle bekliyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

HacıGeraltEmmi

bugün bir solukta ilk cildi  okuyup bitirdim. kesinlikle muhtesem. hikaye de çizimler de dört dörtlük. ikinci cildini sabirsizlikla bekliyorum. Türk okuyucusu ile bulsturdugu için 1001 Roman'a sonsuz tesekkürler

alan ford

Macera ilerledikçe öykü Edgar Alan Poe'ya da ugruyacak gibi sanki. Malum ,yazar tek romani Artur Gordon Pym'in Öyküsü'nde kutuplarda yasayan eskiler'den ve kadim bir kötülükten bahseder. Poe'nun bu tek romani ne yazik ki yarim kalmistir ve tamamlamaya çalisanlardan biri de Jules Verne'dir.. Buzlar Sfenksi romani bunun üzerinedir. Poe'nun ruh ikizi saydigim Lovercraft'in  "Deliligin Daglarinda" kitabi da  Gordon Pym'in Öyküsünü tamamlama çalismasidir.(ve çok güzeldir :)) Serra'da bu sulara ugruyacak ve "Tekeli Li" ile tanistiracak gibi bizi. Dedigim gibi merak ve sabirsizlikla bekliyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Greystorm için sunu rahatlikla söyleyebilirim: mükemmel. Evet mükemmel bir çizgiroman. Üç sayi birarada olmasina ragmen bir solukta okunabiliyor.
Robert Greystorm sert ve merhametsiz biri. Belki ilerleyen sayilarda vicdansiz bile diyebilecegimiz hallerle karsilasabiliriz.
Içindeki o ses ve sesin sahibiyle olan bilinmeyen doga üstü baglantisi da çok esrarengiz.
Mutlaka alin okuyun. Bu yilin en iyi yeni çizgiromanlarindan biri.

darkwood

Bugün kadiköy e gittim.  Greystormu ve birkaç çizgiroman satin aldim. Greystorm'un, ilk sayisini hemen okudum. Jules Verne tarzi hikayesi ile gerçekten sürükleyici ve güzel bir çizgiroman çikti karsima. Arkadaslarada tavsiye ederim..
Darkwood Sakinleri..