Berlin - Marmara Çizgi

Başlatan kafkaesk, 29 Ekim, 2010, 20:52:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kafkaesk

Berlin Cilt 1 Marmara Çizgi etiketiyle raflardaki erini aldi.

rumar80

Sevgili Cenk,
  Açikçasi bu eseri ilk defa duyuyorum. Biraz detay verebilir misin?

V

İlke facebookta bombalamaya devam ediyor.2. sayının fotosunu eklemiş.Umarım gecikmez..

"İstemem,eksik olsun.."

ilke

Nightrain

2.kitap ne zaman yayımlanır?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

alan ford

Facebook' ta matbaa yolunda demişler. Aybaşı siparişlerimi bekleteceğim biraz. Bone 3 ,  Berlin- Duman Şehir  ve yeşil eriklerin çıkmasıyla birlikte mayıs ayını 2012'nin en güzel ayı ilan ediyorum :))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 14 Mayıs, 2012, 22:13:44
  Facebook' ta matbaa yolunda demişler. Aybaşı siparişlerimi bekleteceğim biraz. Bone 3 ,  Berlin- Duman Şehir  ve yeşil eriklerin çıkmasıyla birlikte mayıs ayını 2012'nin en güzel ayı ilan ediyorum :))

Bir an için yeşil erikleri çizgi roman zannettim  ;D

alan ford

2010 yılının en güzel çizgi romanlarından biriydi Berlin Taş Şehir. Berlin'i fon olarak değil yaşayan bir şehir olarak anlatmayı başarmış Lutes. İkinci dünya savaşının arifesinde bir şehrin havasının günden güne nasıl değiştiğini, insanların nasıl tanınmaz hale geldiğini, buna rağmen umudun nasıl ufak dokunuşlarla bile yeşerdiğini bir solukta okumuştum.  İkinci kitabı da merakla bekliyorum.

Marmara'nın ağır aksak giden üç B'sinden Bone'a kavuştuk , Berlin gelmek üzere. Bir de Borgia çıkarsa tam olacak

hanac

Forumda bilgisi yokmuş, geçte olsa ekleyeyim dedim.

Yazar: Jason Lutes

Çizer: Jason Lutes

Editör: İlke Keskin

Çeviri: Emre Yavuz

Kitap Hakkında:  Jason Lutesun bu epik tarih hikayesinin ikinci bölümünde, Weimar döneminin Berlin halkı, 1929daki kanlı 1 Mayıs gösterilerinin ardından, bazı cevapların peşine düşüyor. Berlinlilerin hayatları, birlikte kusursuz zikzaklar çizerek ilerliyor. Komünistler ve Nasyonal Sosyalistler, Yahudi olanlar ve olmayanlar arasında yükselen gerilim, 2. Dünya Savaşına da göz kırpmaya başlıyor. 1 Mayıs gösterilerinden sağ kurtulanlarla röportajlar yapmaya başlayan Kurt Severinge eşlik eden Marthe Müller, bu sayede, etrafında dönen politik çekişmelerin daha da içine girmiş oluyor. İlişkilerinin de çıkmaza girmesiyle birlikte Müller, kendini şehrin karanlık ve çürümüş gece hayatının içine kayarken buluyor. Jason Lutes, bir önceki kitabı Berlin: Taş Şehirde de yaptığı gibi bizi yaklaşmakta olan gergin bir kıyametin içine sürüklüyor.

Boyut: 150x210mm

Sayfa Sayısı: 216

Nightrain

ferzan

Kaç senedir okumadan bekletiyorum elimdeki ilk iki kitabı...Oralarda ön siparişe açıldı madem, buralarda da Marmara 2018 sonuna ya da 2019 'un ilk yarısına falan basarsa pek güzel olur...Okumayı çok istediğim ama tamamlanmadan okuyamadığım eserlerden...Arada gözüm takılıyor evde, sadece bakışıyoruz...Daha ileriye gidemedik...En fazla elini tutmuşumdur, yanağından falan öpmüşümdür hani, o kadar...Aynı çatı altındaki bu hasretlik bitsin gayri...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Bir de, 3 albümün bir arada bulunduğu özel cilt ön siparişe açılmış

ilke

3. cildin anlaşmasını Ekim'den önce yapmıyorlar. Herhalde bize gelmesi, çevrilmesi hazırlık falan, bu sene İstanbul Kitap Fuarı demek çok yanlış olmaz.

OZAN BALIM

Ben de 3. cilt gelsin hepsini bir okuyayım diyenlerdenim ama sanırım daha fazla bekletmeyeceğim. Zira en az 1 sene daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

alan ford

oooo süper haber, ilk iki cildin tadı damağımda , üçünü bir arada okurum tekrar. Hem belki marmara , essex gibi üçü bir arada baskısı da yapar. Hem bu esere hem marmaraya çok yakışır :)