İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Günlük
                                               Kitap Fuari 1.Gün(30 Ekim 2010,Cumartesi)

Sevgili günlük bugün seninle ilk defa yazisiyoruz.Biraz geç kaldik tanismakta ama olsun.Seni geçte olsa tanidim ya bu da yeter.
         Sabah belki de bilmezsin ama Turha'dan geldim.Düsündügümden çok erken geldik.Düsünsene sabah 05:45'te duraktaydik.Zorda olsa eve girdim.Güzel bir duygu.Teyzemleri hemen uyandirdim.Ne olugunu anlamadilar.Geç bekliyorlardi biraz heyecanlandilar-heh heh-.Biraz uyuduktan sonra kahvalti için uyandim.Kahvalti ederken Umar abi aradi.Gledin mi?Hehe  geldim dedim.Bekliyorum dedi Altanin hemen çikiyorum dememle çikmam yarim saat sürdü.Ne yapalim günlük.Benden bu kadar oldu.
          Çiktiktan yarim saat sonra Kadiköy'e indim.Altan abinin orayi bilmedigimden Umar abi karsiladi.Ilk defa karsilarstik.Dünya tatlisimi biri.Insanin yanaklarini sikasi geliyordu günlük ama yapmadim.Millet yanlis anlardi kesin.Oradan Altan abinin dükkana geçtik.Dedikleri kadar varmis.O da tatli mi tatli biri.Muhabbetine doyum olmuyor gerçekten.Adami çaya boguyor bide.Sohbetimiz baya sürdü.Brosürleri aldim.Ali abi güzel is çikrmis dedim.Ne pisi pis gülüyor diye bana bakmislardir kesin.Altan abi bide kiyak geçti anlatamam.Ken Parker'in ilk 12 sayisini bana verdi.Ne mutluluktu anlatamam.Son cirildim çayimizi da içtikten sonra Altan abiden çiktik.Umar abi beni Kadiköy iskelesine birakti kendisi GON'a kaçti.Olsun bakalim diyerek kosa kosa iskeleye gittim.Oradan hizligemiyle hoooop Bakirköy'e.Hemen beni bekleyen sanki servise bindim.Gidiyoruz Tüyap'a ama günlük Tokat'a alismis aamada yapilmaz ki.Biz Amasya'a bir saatte giderken 1 saatte gittik fuara.Allah'tan servis varmis yoksa ne yapardim kim bilir.
            Sonra fuar alanina gittim.Aman Allah'im bu ne büyüklük insan kaybolur.Elimde adres var gene zor bulduk valla.2 Solan bilmemne no ara ara ki bulasin.Yürürken baktim Gerekli Seyler standi.Aha dedim buldum.Hemen tanistim Alisanla yav sen misin bu kadar yeni yayin çikaran adam gülerek ve biraz siritatarak benim dedi.Bende müthis yüce metussulah Altin Madalyon'dan Günes diyecektim ama demedim.Yoksa döverdi sanirim.Bizim brosürleri verip standi gezdikten sonra 1001 Roman'a geçtim.Ama sevgili günlük birsey diyeyim stand da neredeyse tüm kitaplar %50 indirimli.Batiracakar valla bizi.
           1001 Roman'in standina geçtim.Emre abiyle tanistim.Çikan bütün kitaplari arkasini döndügünde kokladim.Gördüyse sapik demistir kesin.Ne yapalim günlük.O kadar çekiciydi ki.Hepsini gizli gizli okssadim-he ehe he-.Fuat beyle tanistim.Tatli mi tatli birsi görsen sende bayiirsin.Stantda kitap satmama ses çikarmadi valla.O kadar çok ugrastim kineredeyse milletin bogazina yapistim.Ama iyi ki de yapismisim.Hiç bir ricami kirmadi Fuat bey sagolsun.Mesala 2 çizgi romaninda bizim sitenin reklamni seve seve yaparim dedi.Bideeee her ay yapacagimiz çizgi roman yarismasina destek olacak sagolsun.En son çikan sayilardan birer tanesini dagitacaz.Bakalim kimlere gidecek günlük.Sende benim gibi heyecanladin mi?Valla mi ?Sende bensm gibisin desen.
      Sonra kim vardi bil.Evet bildin Ömer MUZ.Imzali kitabini dagitiyordu.Nasilaldim mi?Tabii ki aldim günlük.Isteyen abilerime de aldim.Bütün gün 200 den belki fazla brosür dagittim.Marmara çizgi gene yapmis yapacagini dedim.Fuarin bomba yayini Berlin'i çikarmis.Çok begendim günlük.Okuyayim sana da anlatirim.
      Neyse sonra eve geçtim.Simdi evin sicakliginda yaziyorum.Yoruldum ve yorgunluktan uyuyacam günlük.Izninleee yarin tekrar konusuruz.Iyi geceler.   

rumar80

Sevgili günlük,
Günes'e söyle burasi Istanbul. Öyle olur olmaz yerde yanak sikilmaz.  :) Hem ben bu kadar dobis miyim?
Günes Milan'dan gelen hediyesini begendi mi?

tommikser

Sevgili günlük arada unuttugum olabilir.Umar abiye de ki yok öyle tombul falan degilsin.Yanaklari sis biraz insanin minciklayasini getiriyor.NN içinse ne kadar sevindigimi anlatamam.Koleksiyonumun en öenmli parçasi oldu simdiden.Vapurda Italyanca bagirmasam daha iyi olacakti ya neyse :D

haysat

Macera devam ediyor...
Günlük yarin bir aksilik olmazsa Günes'le beraber fuardayiz. ben kendisi ile ilk defa karsilasacagim
ama telefonda çok konusdugumuz için sanki 40 yillik dost gibiyiz. en azindan ben öyle hissediyorum..(tek tarafli duygu yorumu)
Allahdan ben fazla tombul degilim(yirtik galiba yanaklarimin sikilmasindan).umarim güzel bir gün olur. havada güzel olursa mükemmel olacak  kizlarima söz verdim onlarda yarin fuardalar.Brosür dagitacagiz diye tutturdular(gönüllü dagiticilar)yarin Günesle bol bol resim cekecegiz sizlerle paylasiriz.ve bu arada unutuyordum Istanbul'a hos geldin Günes ve Günes gibi oldun hava bu gün güzeldi en azindan...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

tommikser

Duygularimiz kesinlikle karsilikli Ali abi.Tanismakta ne kadar acele ettigimi bilsen sasirirsin.Yarin insallah çok güzel bir gün olacak.Kizlarla fuarin tozunu attiracagiz.Simdiden sabah olur diye sayiyorum saatleri...

kedidiro

samimi ve sicak günlügü düsünen de yazandan da allah razi olsun...aman devam sayenizde kitap fuarinin havasini koklamis kadar olacagiz anlasilan

tommikser

Sevgili kedidero emin ol çatlatincaya kadar yazacagim.Birde resimleri ekledim mi çatlarsin kesin-he ehe he-Yarinda devam.Istanbul'un güzel resimleriyle...

tommikser

Günlük
                                                  Kitap Fuari 2. Gün (31 Ekim 2010)

Of ooof sevgili günlük.Bugün gene çok yoruldum ama olsun.Çok güzel bir gündü.Yorgunlugumuza gerçekten degdi.Sana bastan anlatayim da meraklanma günlügüm benim.
          Sabah teyzemler evin içine yayilan mis gibi yogurtmaç kokusuyla beni uyandirdi.Ne koku ama diyerek uykudan uyandim.Saat 10:20 vapuruna yetisecektim.9'da kalkip misi gibi bir kahvalti yaptik.Varya günlük Çiko böyle kahvalti yapmamistir.Gene olan oldu günlügüm.Geç kaliyordum ama enistem merak etme delikanli ben seni atarim vapura dedi.Atladigimiz gibi arabaya tozunu aldik Istanbul'un.20 dakika da Kadiköy iskele oradan da 20 dakika da Bakirköy'deydik.Ilk defa tanisacaktik Ali abimle,heyecanda dorukta hani.Ama o ne geç kalacam Günes diyen mahçup olmus bir ses.Aman Ali abi dedim bosver ne acelemiz var.Istanbul telasta zaten.Bize gerek yok.
          Beni bakirköy'de bekle diyen Ali abiyle sonunda bulusuktuk günlük.Düsündügüm gibi güleç mi güleç bir abi.Sanki Ferri çizmis gibi.Sanki 40 yili devirmisiz gibi hissettim.Umarim o da olur günlük.
         Ali abiyle muhabbet koyulasmisken ben seni çizgi roman satilan bir yere götüreyim dedi.Tamam dedim hevesle.Sadece bakariz para mara kalmadi nasilsa diye.Gittik saga sola baktik.Efendice çiktik.Oh dedim almadim para kaldi cebimde.Ama oda ne bir köprüden geçerken bir sahaf,hadi bakalim olduk bir anda.Bakarken ne görelim,aradigim Tex'ler.1 ve 12 arasi üstüne üstlük aradigim kurban kuyusu.Kaça arkadas dedik.Tanesi 7 lira.Dondum kaldim arasan bulunmaz.Bal dök yala o kadar temiz.Son parami da bayildim gönül rahatligiyla.Eksik sayilarim artik kalmamisti neredeyse.Oradan ver elini kitap fuar günlük...
          Saat 1 gibi kitap fuarinda olduk günlügüm.Aman ne kalabalik ne kalabalik.Kitap okunmuyor diyenler bir gelse de görseydi keske.Girmeden bol bol resim çektik günlügüm.yakinda arka sayfanda eklerim albümümüze.Bir tek Umar abim yok ona hayiflaniyorum.Olsaydi keske,ama ah iste unuttum.Cuma günü insallah göreceksin günlük.Anlattigim gibi dünta tatlisi birisi.
          Içeri girdik hemen bakalim saga sola derken bizbirimizi kaybettik günlük ,o zaman Graham Bell'e dua ederek birbirimiz arayarak ulastik.Hemen Alisah'lara gittik Ali abi kitaplara bakti,ikimizin de içi gitti.Oradan da 1001 Roman'a geçtik.Ben hemen satici edasiyla geçtim arkaya.Alisinca insan ne yapsin.Hemen satmaya basladim.Yok su iyi kesin al.Bak bunu almazsan ortandan çat diye çatlarsin diye diye günlük milleti mutlu ederek soydum.Çok insanla tanistik günlük.Sonra kim aradi bil.Hanac abi.Geldim Günes beni alin.Ali abi gitti almaya.Ben birakamiyorum günlük kim gelse laf anlatiyorum.Ali abi gitti Hanac abimi almaya.Bir baktim karsidan gülümsemeseyli etrafi yakacak biri ben Hanac deyince tamam dedim hayalimde ki gibisin abi.Muhabbet koyulastikça koyulastik.Nasil olduysa bir ara,ben satis yaparken gitmisler Ali abiyle.Geldiler ki elleri dolu.Bizde soyulduk der gibi.Içimden güldüm hep ben mi olacaktim.
          Ersin beyi beklerken Fuat bey geldi.Açtim konuyu direk konunun ortasindan.Dedim ki bizim siteye birsey yok mu?Var dedi.Bak günlük simdi sende heyecanlanacaksin.Cumartesi sabah 8:30'da Ferri'nin otelinde beraber çay içecez günlük.Tüm Altin Madalyoncular olarak.Düsünsene Ferriyle çay içip imza alacak her soruyu soracagiz.Altin Madalyonculara demek lazim.Beklesinler biraz bakalim.Bizde ne karar aldik bil.Zagor tisörtleriyle gidecez yanina.Düsünsene 20 adam öyle gittigimizi ne kadar güzel degil mi?
         Sonra Ersin bey geldi.Ne kadar iyi bir insanmis görsen.Resimleri ekleyince sende seveceksin kesin.Herkese imza dagitti.Ben ne yaptim biliyor musun?Bilmezsin ama ben sana söyleyeyim.Imza verdigi herkesin resmini çektim.Bizim siteye verecegim.Sitede kalabalik olacagiz insallah.Imzalar verilirken.Ali abinin çocuklari bizim brosürleri dagitirken 3 saat geçmis anlamamisiz bile.
          Dedik gidelim.Demez olaydim.Imza isteyen isteyene.Bende çekiyorum bir yanda.En son bizimkiler dedi gidiyoruz ona göre.Bende geliyorum diyerek 30 dakika oyaladim.Zor zar çiktik.Birde elimizde kitaplar görsen gülmekten çatlarsin.
          Oradan Hanacin arabayla eve uzun bir yolculuk yaptik günlük.Simdi izninle yarin için dinleneyim,yorgunum.Daha detayli konusuruz gene.Sana iyi geceler günlügüm.

rumar80

Alıntı yapılan: gunessemerci - 31 Ekim, 2010, 21:00:18
                                                                       Günlük
                                                  Kitap Fuari 2. Gün (31 Ekim 2010)

Bir tek Umar abim yok ona hayiflaniyorum.Olsaydi keske,ama ah iste unuttum.Cuma günü insallah göreceksin günlük.Anlattigim gibi dünta tatlisi birisi.
Ahhh, ahh. Ben de o kadar isterdim ki gitmeyi, sizinle olmayi. Ama hanim sagolsun nöbet ertesi vurdu kafayi yatti. Bütün evde kizimla dün Altan'dan aldigim oyuncaklarla oynadik. Ama hastalik olmazsa Cuma Taksimdeyim günlük. Orada görüsürüz. Hem Hasan da gelecek muhabbet daha da güzel olacak

rumar80

Alıntı yapılan: gunessemerci - 31 Ekim, 2010, 21:00:18
                                                                       Cumartesi sabah 8:30'da Ferri'nin otelinde beraber çay içecez günlük.Tüm Altin Madalyoncular olarak.Düsünsene Ferriyle çay içip imza alacak her soruyu soracagiz.Altin Madalyonculara demek lazim.Beklesinler biraz bakalim.Bizde ne karar aldik bil.Zagor tisörtleriyle gidecez yanina.Düsünsene 20 adam öyle gittigimizi ne kadar güzel degil mi?

Sevgili günlük Cumartesi 8.30'da Kadiköy'de olmak için artik 6'da kalkarim da Ferri'nin oteli nerede? Biri de onu söylese, nasil gidilecegini anlatsa.   ;)
  Bir de su Zagor t-shirt'lerinden Taksim'de satilani var miydi?

aaciltan

Merhaba;
Sevgili haysat (Ali bey) ve sevgili Günes kitap fuarina gitmisler de Ali bey bana haber vermemis. Ne güzel geçmistir gününüz. Ben Ferri gününde gitmeyi düsünüyordum ama çagirsaydiniz bugün de gelirdim.
Neyse... Kismet... Altin Madalyon'daki diger arkadaslarla da Cumartesi ve Pazar günü karsilasiriz insallah

rumar80

Taksim'i unutmayin. Bütün bir ögleden sonra bizim olur.

gamlıbaykuş

Eger büyük bir terslik olmazsa ben de yarin fuara gidecegim ilk 2 gün maalesef çok istememe ragmen gidemedim. Yarin gitmeyi düsünen Altin Madalyoncularla orada bulusmak güzel olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

tommikser

Sevgili abilerim Kadiköy'de bir otel ismi sakliymis zamani gelince bize diyeceklermis.Gamlibaykus ögleden sonra orada olacagim bulusalim.1001 romanda brosür dagitiyorum haberin olsun.Ben her gün oradayim.Bana ulasabilirsiniz.Tel:0530 883 22 56