İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Arkadslar bu gün Günes'le çok hareketli bir gün yasadik. Kosturmaca içinde ama herseye ragmen güzel bir gündü.
Hasan'in gelmesi ile dahada güzel oldu.Ersin Burak'tan imzali kitaplarimizi aldik,Ömer Muz'la tanistik.
Oglak yayinlarina ugradik. ben,Hasan,Günes ve Abbas  arkadasimizla DAMYPR için bayagi savastik,sonuçlarini görecegiz.
Ümit Kireççi geldi. hos sohbet iyi bir insan.1001 Roman standdindaki hareketli saatlerden sonra,Kitaplarimizi alip Hasan,Günes ve
ben kizlarimla beraber eve döndük.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

komikadam

Çok sanslisiniz vallaa! Ben maalesef isler nedeniyle gidemedeim Kismetse yarin.. Yani pazartesi.... artikin

tommikser

Günlük
                                                       Kitap Fuari 3.Gün (1 Kasim 2010)

Sevgili günlük gene eve yeni geldim sayilir.Bugün de çok yoruldum gerçekten.Bugün bir degisiklik oldu ama.Fuara gidemedim.Hiç birsey degilde Gamlibaykus'la tanisamadigim için üzüldüm.Neyse kismetse yarin olur insallah.
            Simdi diyeceksin biliyorum sevgili günlük ne yaptinda yoruldun.Sen zannedersin ki bu çocuk hiç birsey yapmadi.Yok valla göbegim çatladi desem ama biraz da mutluluktan tabii.
            Bütün gün Kadiköyde  1001 Romanin ana dükkanindaydim ama dur dur bastan anlatayim sana sevgili günlük.Sabah erken kalktim,kahvaltimi yapip trasimi olup banyomu alip hizlica evden çiktim diyecem ama bunlar gene 12'yi buldu.Daha fazla gülüpte sinir etme beni olur mu günlük?
            Kadiköy'e ögle gibi vardim.Tam vapura binecekken bir kurt içimi kemirdi.Altan abinin yanina gitsem mi gitmesem mi?Içimde ki kurda uyup gittim.Iyi ki de gitmisim biliyor musun günlük.Altan abinin dükkanina gittim.Oraya milletin neden gittigini de anlamis oldum.O güler yüzü ve tatli dili adami baglamaya yetiyor gerçekten.Çayimi içe içe sohbetin tadini çikardik neredeyse bir saat.Oradan istersen 1001 Roman'in dükkanina git dedi.Benim de aklima yatti.Ne zaman görecegim dedim içimden vede gittim günlük.
           Sanki kendi evime gider gibi buldum yolu.Disaridan bile içeri gir ve gör der gibiydi.Içeri girince Fuat beyin güler yüzü karsiladi beni.Günescim hosgeldin dedi.Merhaba derken içimde 1001 Roman'a karsi yakinlik daha da artti.Içerisi kitaptan geçilmiyordu gerçekten.Dedim izninizle resim çekebilir miyim?Kendi dükkanin gibi düsün.Ne istersen yapabilirsin sormana gerek yok dedi.Iste bu cevaptan sonra dükkanin altini üstüne getirdim.Elimde fotograf makinesi ne kadar çekilecek yer varsa çektim.Bu arada günlük demeyi unuttum Altan abinin dükkanini da bol bol çektim.Yazimin sonunda sana gösterecegim insallah.
           Yani günlük isin mutfagini da bütün gün kokladim.Gerçekten güzeldi.Sonra da çizgi roman muhabbetleri basladi günlük.Neler olacagini birinci agizdan dinledim.Bol bol soru sorarak kafalarini agrittim.Tamer ve Emre abiye illallah getirmisimdir.
           Basladim Fuat beye soru sormaya.Neden bu Grey Storm'un kapaklarini vermediniz.Birkaç dakika önce orjinalini gördügümden sormasam çatlardim.Dedi 3 sayi daha ekonomik oluyor matbaa da,kapaklari bende istemiyorum kaybetmeyi ama fuardan dolayi vakit olmadi ayri ayri barasak içine koyacaktik.Diger sayida hepsini veririz artik dedi.Bende oh dedim insan baston söylemez mi bizde çatlayacaktik valla.Kapak hastasi insanlar olarak.Sonra baska bir konuya sinsice girdim günlük.Eee dedim simdi Mandrake,Kizilmaske,Gordon geliyor bunlarin kapaklari ne olacak peki?Sorumun muzipligini anlayan Fuat abi beni soke eden bir cevap verdi günlük.Kapaklari ASLAN SÜKÜR'e çizdireceklermis.Duydun mu Tay kapaklari gibi olacak çizgi romanlarimiz.Cevaptan sonra dondum kaldim zaten.Dedim valla simdi mutluluktan bayilacam.Hiç dedim bunun orjinalini gördünüz mü kapaklarin.Demeye kalmadi özel bir klasörü varmis.Çikardi asagidan vede bana uzatti.Ne göreyim günlük Mister No ve Mandrake'nin orjinal guaj boyali çalismalari.Sanirim yarim saat elimden birakmadim.Ne kadar güzel bir haber degil mi sevgili günlük.Sonra da kim geldi biliyor musun günlük aklina gelmez.Talat GÜRELI geldi.Sevgili Hizirbeyimiz.Olçukça sevimli dünya tatlisi ve bu kadar mütevazi bir insan sanirim zor bulunur.Çok hos ve uzun bir sohbet yaptik.Sagolsun Fuat bey ikimizi de alarak yemege götürdü.Güzel sohbetimize orada devam ettik.
      .Daha bir sürü sey konusuldu ama kusura bakma hem yorgunum hem teyzem mis gibi kestane kizartti onu yiyecem.Son bombami da vereyim sana gideyim kestanemi yemege.Aslinda iki bomba.Nathan Never da 300 kisi alacak kisi olduk mu sadece bize özel bile çikarabilirlermis.Düsünsene NN sonunda bizlerle.En son bomba ise çizgili düselerden geldi.Tolga çikti simdi elimde resmini az sonra sana gösteririm.Iyi geceler sevgili günlük...

tunaorhun

Sayin Günes Semerci bu müjdeli haberler için size ve tabi ki Fuat Bey'e çok tesekkürler.

tommikser

Talat GÜRELI

aaciltan

Çok güzel haberler arka arkaya geliyor. Bir sürü bomba patliyor her gün...
Eskiden böyle günlerin hayalini yasardik, simdi de bütün bunlara nasil para yetistirecegiz diye düsünüyoruz....
Ortaya çok ciddi rakamlar çikiyor arkadaslar...
Allah hepimizin yardimcisi olsun

darkwood

Fuar dan arka arkaya gelen bu yeni haberler çok güzel. Yeni çizgiromanlar, Dampyr çalismalarinin tam gaz devam etmesi v.s.
Fuara gitmek için Cumartesiye sunun surasinda kaç gün kaldi. Gel 5 gün gel.  :o
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Çok güzel haberler, :) Tolga'nin çikmis olmasi da ayri bir güzel haber. Yeni yayinlar bir an önce Izmir'e gelse de alsak.

ümitkr

Dün ambalajindan çikan ilk "Cennetteki Yabancilar"i alma sansini yakaladim. Muhtesem bir duygu. Hani "bir gün param olsa batmak için basardim ben bunun türkçesini" dedigim çizgi romanlardan bu ve simdi satsin diye ugrasacaklarimdan. Tanistigim ve az sohbet edebildigim arkadaslara selamlar.

emre ozdamarlar

Gunes hikaye de, fotograflar da harika!
Cok sagolasin.

rumar80

Alıntı yapılan: gunessemerci - 01 Kasım, 2010, 22:50:22
                                                              Nathan Never da 300 kisi alacak kisi olduk mu sadece bize özel bile çikarabilirlermis.

Daha forumumuzun üye sayisi 300'ü bulamamisken, Dampyr için daha 200 imza toplayamamisken Nathan' i okumak yerine rüyamizda görürüz artik.  ???

tommikser

Günlük

Kitap Fuari 4. Gün (2 Kasim 2010)

Sevgili günlük; sana bugün uzun uzun birseyler yazmak isterdim ama yazacak birsey yok. Neden dersen fuar durgundu. Sanirim haftaiçi diye.

Biraz geç gittim.Aslinda geç gittigim iyi olmus. Istanbul'un biraz tadini çikardim. Sahaflari gezdim. Eski kitaplardan aldim. Iyi oldu anlayacagin.

Aslinda bomba haberlerim var ama yazma dedi sevgili arkadaslarim. Ben duyunca bayilacaktim. Yakinda bana açikla dediklerinde ilk sana açiklayacagim. Sende benim gibi kesin bayilacaksin eminim.

Kayinbiraderim Hasan ile Taksim'de bulusup birseyler yedik. Simdi evde X-Files izleyecez. Yorgunumda yarin belki gitmem fuara hava o kadar güzel ki Istanbul'da insan Orhan Veli'yi anliyor.

Ah ahhhh beni bu güzel havalar mahvetti....

rumar80

Sevgili günlük
  Günes'e söyle biraz dinlensin, fuar fuar diye diye Istanbul'u göremeyecek.

Çiksin dolassin Istanbul'u yasasin

komikadam

Bu gün yani sali günü tüyap fuarini bol bol gezdim. karikatürist ve yazar dostlarim Kemal Gönen,Ahmet Gülüm ve Özgür Erkök'te fuardaydilar. Bu arada Günes Semerci ile de tanisma imkânimiz oldu.  Pazartesi günü Ümit Kireçci dostumla da karsilamistim. Ayaküstü bir kaç kelam etme ssanimiz oldu. Umarim Cumartesi günü de böyle dolu dolu geçer...

tommikser

Sevgili günlük, komikadamla tanistigimi söylemeyi unuttum kusuruma bakma ve de yorgunluguma ver. Bugün de güzel bir gündü.