İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

%50 den fazla indirim yaptırdık.Uçma sanatı tekrar basılacakmış ve de çizerin diğer kitaplarını da basacağız dediler.Bu kitabı almamın nedeni gözden geçirilmiş baskısıymış.İlkinde çok fazla imla hatası var dediler.

Nightrain

Uçma Sanati'ni zamaninda alamamış biri olarak harika bir haber bu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Alıntı yapılan: tommikser - 15 Kasım, 2016, 23:24:22
%50 den fazla indirim yaptırdık.Uçma sanatı tekrar basılacakmış ve de çizerin diğer kitaplarını da basacağız dediler.Bu kitabı almamın nedeni gözden geçirilmiş baskısıymış.İlkinde çok fazla imla hatası var dediler.

Sn. Pizagor'un çifte elinde patladı o zaman. ;D
They drew first blood...

peder clemente

Uçma sanatını bulamayan ve alamayanlardan biri de benim.Tekrar basılacağına sevindim.Forumda çok methedilmişti.Eser, İspanyol iç savaşı hakkında.Tam bir cehennem olan iç savaş tüm ülkelerden uzak ve sadece aynı ülkenin insanları değil tüm insanlar kardeş olsun.Uyum içinde yaşasın.

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 15 Kasım, 2016, 23:50:42
Sn. Pizagor'un çifte elinde patladı o zaman. ;D

Ahanda orijinal comics boyutlarında, orjinal baskısında mı hata varmış sayın mrtekin? Bir de ayıptır söylemesi 4 dolara almıştım. Kimde ne patlamış bu durumda?

Forum kurallarında bir yerlerde elde patlamak gibi ayıp kelimelerin ya da kelime gruplarının kullanılmaması yazıyor olmalı, sizi edebe davet ediyorum :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Kasım, 2016, 06:45:35
Ahanda orijinal comics boyutlarında, orjinal baskısında mı hata varmış sayın mrtekin? Bir de ayıptır söylemesi 4 dolara almıştım. Kimde ne patlamış bu durumda?

Forum kurallarında bir yerlerde elde patlamak gibi ayıp kelimelerin ya da kelime gruplarının kullanılmaması yazıyor olmalı, sizi edebe davet ediyorum :)

O zaman neden hayıflanıyorsunuz, Sn. Pizagor. Sorun yok o zaman.

Elinde patlamak- literal anlamda: bir şeyin (bomba) elde tutulma esnasında patlaması,
mecazi anlamda: yapılan yatırımın zamanlama hatası veya başka nedenle geri dönmemesi, başarısızlığa uğraması. (Ekşi Sözlük)

Ben genelde mecazi anlamını kastediyorum kullandığım zaman. İftira edilmemesi için de bir takım kurallar yazıyor olmalı değil mi? 😀 Ya da sizin içiniz fesat ;D

Neyse, daha ben de almadım, kapağa ısınamadım. Olabilecek en saçma kapakla piyasaya sürmüşler. Beklediğimize çok da değmedi yani.
They drew first blood...

kalidor

Kapağı ben de beğenmedim. İlk baskısının kapağı halbuki güzelmiş.
Crom! Ölüleri Say...

-brendon-

Piyasada türkçe basılmış böle bi örnek yoktu iyi olmuş, marvel i daha da iyi tanıyalım

Mrtekin

Kurma Kız ın yazarı Paolo Bey in, bir de, böyle bir kitabı çıkmış Martı dan. Aklınızda bulunsun.

They drew first blood...

Tuco Ramirez

Bu kurma kız çizgi roman değil anladığım kadarıyla. Bu kadar konuşulduğundan merak uyandı ben de. Nedir bu kitabın özelliği?

Mrtekin

Okuyanlarca çok methedilen, bol ödüllü bir distopya.

İlk baskısı tükenmiş olduğundan; Nadir'den de en az 30-35 TL bayılmamak adına, 2. baskıyı en azından 2 senedir bekliyordum.

Aramızda, Sn. Pizagor gibi bekleyemeyenler de var, tabii... ;)

Türe meraklı iseniz, kaçırmayın.

They drew first blood...

pizagor

Bitkileri ve dolayısıyla insan dahil tüm hayvanatı tehdit eden genetik mühendisliğinin müsebbibi olduğu yeni yeni hastalıklar ve yine Genetik mühendisliği sayesinde hayatta kalabilen bir insanlık. Dünyaya hükmeden genetik şirketleri. Petrolün kalmadığı bu dünyada enerji kaynağı olarak kullanılan yaylar. Yaylara enerjiyi depolayan genetiğiyle oynanmış hayvanlar. Tuhaf bir distopya Kurma Kız, sıradışı fikirlerle geliyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Versus'un kapağı daha iyiydi. Bu pek hoşuma gitmedi. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Tanıtım için çok teşekkürler. İlk kitap siparişimde bunu da listeye ekleyeceğim.

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Kasım, 2016, 14:36:47
Bitkileri ve dolayısıyla insan dahil tüm hayvanatı tehdit eden genetik mühendisliğinin müsebbibi olduğu yeni yeni hastalıklar ve yine Genetik mühendisliği sayesinde hayatta kalabilen bir insanlık. Dünyaya hükmeden genetik şirketleri. Petrolün kalmadığı bu dünyada enerji kaynağı olarak kullanılan yaylar. Yaylara enerjiyi depolayan genetiğiyle oynanmış hayvanlar. Tuhaf bir distopya Kurma Kız, sıradışı fikirlerle geliyor...

John Wyndham'ın kült Altın Çağ BK eserlerinden Triffidlerin Günü ve Krizalitler ise ayaklanıp dünyayı ele geçiren nebatat üzerine kurulu.

Bir de Krizantem Çiçekleri vardı ki... O apayrı bir mevzu...

Şunu bilin ki prensim;
Gün gelecek taytlı superherolar yükselecek
Barbar Conan'ın adı gibi namı da unutulacak
Conan diyince ise kızıl saçlı ibiş akla gelir olacak

Crom! Ölüleri Say...