Yuma Kid - Hoz Comics

Başlatan s.b, 02 Mayıs, 2009, 11:17:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Bu, omuzlarinda gizemli bir geçmisi tasiyan, ele avuca sigmaz kendine özgü adaleti olan, kötülere karsi acimasiz bir adamin, Yuma Kid'in hikayesi.

Silahini çektiginde sakasi olmayan Yuma Kid'in heyecanli ve kanli hikayesi, kervanlardan geriye sadece sararmis iskeletlerin kaldigi Gila Çölü ve Mohawk siradaglari arasinda geçer.

YUMA KID

Bu isim en azili kanun kaçaklarini bile dehsete düsürür. Çevrede tek yasam belirtisi yalniz bir kurtun ulumasi iken, kovboylar kamp atesi etrafinda sabahlara dek bu isimden bahseder.

Korkunç bir kum firtinasi sirasinda, çölü geçen Yumalar tarafindan daha çocukken bulundugunda elinde bir Wampun kemeri oldugu söylenir. Yillar önce vahsi Sierra Kanyonlari'nda kaybolan Apaçi reisi Büyük Geronimo'da da görülen kemer.

Kizilderililer onu bugüne kadar hiçbir beyazin ayak basmaya cesaret edemedigi topraklara götürdü. zamanla ona Ölüm Rüzgari adini taktilar.

Arizona'yi istila eden haydut çetelerinin Yuma Kid adini duyduklarinda titremeleri için henüz hiçbir sebep yoktu. Ta ki Ölüm Rüzgari'nin pumalariyla yasayan ihtiyar kadin wa-no-tah'i görmeye gittigi güne kadar.

Wa-no-tah'in söhreti çok büyüktü. Navajolar, Piuteler, Komançiler ve Çeyenler gibi uzak kabilelerin savasçilari da kehanetlerini dinlemek için ona gidiyordu.

Ihtiyar kadin, magaradan içeriye giren Ölüm Rüzgari'ni görüp kükreyen pumasinin sirtini sivazlayarak...

-Sakin ol oglum, sakin ol...dedi
-Huzur seninle olsun kizil halkin annesi...diye selamladi Ölüm Rüzgari
-Ölüm Rüzgari sensin degil mi?..
-Evet, bilge Wa-no-tah!..
-Otur karsima. Pumalarimdan korkma. Onlarin disleri sadece benim sözümle harekete geçer.
-Benim gözlerim hala safak sisiyle örtülü. Senin bilgeligin sonsuz. Benim için bu örtüyü kaldirabilir misin? Hayatim hep Günesle mi dolu olacak? Bana büyük gecenin gölgesinin ne zaman inecegini söyleyebilir misin?
-Ugh! Wa-no-tah senin için toprak ruhlariyla konusacak! Kizil kalpli beyaz tenlinin evladi! Kumdan bir avuç al ve kaseye at. Haydi. Cesur ol ve gözlerime bak.

Kaseye bir avuç kum atan Yuma Kid kahinin gözlerine bakmaya devam eder. Sonunda gözlerini kaçiran Wa-no-tah olur.

-Evlat! Gözlerinde ölüm görüyorum!

Kasenin içindeki kumdan sekillenen kurukafayi göstererek.

-Elinden çikan isarete bak! Bu büyük gölgenin sembolü
-Ana! Ne zaman ölecegim?
-Bana kumu atan elini göster.Woah!
-Yani.
-Ölüm isareti senin için degil evladim. Gecenin hanimi her zaman senin yaninda yürüyecek. Soguk elleriyle sana ne zaman dokunacagini göremiyorum. Ama bunu yaptiginda, pek çok insan büyük Sierra'nin diger tarafina geçmis olacak. Bu topraklardan git Ölüm Rüzgari. Büyük gecenin gölgesi her zaman pesinde olacak. Yanindakileri de ondan uzak tut. Dikkat et! Dökecegin kan seni yetistiren ve bugüne kadar av yollarinda izleyen kizil kardeslerinin kani olmasin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Bu güzelim çizgi romanı okuyan arkadaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 10 Eylül, 2013, 14:42:19
Bu güzelim çizgi romanı okuyan arkadaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Abi senden başka biri yok ki  :)

s.b

Yapma yahu. Durum çok vahim o zaman.

tommikser

Allah Allah böyle çizgi roman varmıymış.Şaşırdıııım ::) :o ;D

s.b

Birisi der "senden başka okuyan yok" diğeri der " böyle çizgi roman varmıymış.  Siz çizgi romandan ne anlarsınız? Siz ancak Superman, Örümcek ve Wolverine okursunuz. Bunlar da ne yaparlar, birisi uçar kaçar, diğeri hoplar zıplar, beriki de yuvarlanır da yuvarlanır.

tommikser

s.b

Yuma Kid abimiz iyiki bu günleri görmedi. Yoksa kahrından ölürdü.
Hatunları anladım çalkalıyorlarda o etek giymiş erkek ne yapıyor orada.

s.b

Satın almadım seçeneğini işaretleyen arkadaşlarımıza diyorum ki, çok dikkatli olun. Her an kafanıza saksı düşebilir veya ışıklarda karşıdan karşıya geçerken araba çarpabilir. Hepiniz izleniyorsunuz ona göre. Kimsenin etkisinde kalmadan rahat rahat oyunuzu kullanınız.

hanac

"Satın Almadım" seçeneğini işaretledim.

Bundan sonraki hayatımda başıma birşey gelirse sorumlusu s.b dir.  :)

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 10 Eylül, 2013, 15:55:21
"Satın Almadım" seçeneğini işaretledim.

Bundan sonraki hayatımda başıma birşey gelirse sorumlusu s.b dir.  :)

Ben size kıyamam. Size her seçenek serbest.

Mister NO

tommikser

Sami abim sen al deseydin pazar günü almaz mıydım?Senin gazınla ne Johny'ler ne kitaplar aldım bunu da alır okurdum.Keşke deseydin ed alıp okusaydım.Şimdi bir yanım eksik kaldı :'(

pizagor

Bedava verseler almam seçeneği neden yok ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Ben beğenmiştim.  Ama nesini beğenmiştim kitabın hatırlamıyorum şimdi.  :)
"İstemem,eksik olsun.."