Yuma Kid - Hoz Comics

Başlatan s.b, 02 Mayıs, 2009, 11:17:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Tek sevdiğim tarafı Yuma söızcüğü bana Lary Yumayı hatırlatıyor.bunu ise hiç okumadım.... ??? :P ::)

caretta

Sami Bey siz de benim gibi sıkı bir Teks okurusunuz.

Pumalı büyücü kızılderili kadın size Teks'in hangi macerasını anımsattı?

yunusmeyra

Giovanni Luigi Bonelli yani "baba" bonelli'nin bir çizgi romanıdır..başarılı çizer ise "usta" moliterni'dir ki biz onu yine ülkemizin bir diğer bahtsız yayını "bob kroket"ten (bahtsız dedim çünkü büyük boy ve güzel ciltli ve 1.hamur kağıda baskılı bu yayın hak ettiği ilgiyi bir türlü görememiştir diye düşünürüm,hali hazırda baskılarını piyasada bulabilirsiniz) hatırlıyoruz..
  "baba" bonelli'nin teks v.s. da kullandığı pek çok fikir ve hikaye anlatma tekniği "yuma kid"de mevcuttur..kurgu ve kareleme tekniği,hikayenin kişi ve mekanları size klasik gelebilir ancak kendi türünde baştan sona soluksuz okutabilen bir tarzı yakalamıştır..kuşkusuz bunda 50-60'lı yılların westernlerindeki havayı ve akıcı senaryo anlatımını yakalamış çizer moliterni ve orjinal çizimlerinin etkisi büyüktür.. sayfalarda "bant tipi" görselleri koyan arkadaşların altını çizdiği "yuma kid" daha eski ve başka bir yayındır..hoz'un yayını olan ise benim bildiğim 70'li yıllarda hazırlanan bir çizgi romandır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

haysat

Aldım,okudum ,beğendim..

Alın,okuyun,kesin beğenirsiniz....

Zaten resimler her şeyi anlatıyor........
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

Alıntı yapılan: caretta - 11 Eylül, 2013, 00:07:37
Sami Bey siz de benim gibi sıkı bir Teks okurusunuz.Pumalı büyücü kızılderili kadın size Teks'in hangi macerasını anımsattı?

Atilla Bey beni affedin ama hatırlayamadım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Zhenda Sami Bey. Altın Tex 70-72.sayılar. Teks'in kayınpederi Kırmızı Ok'tan Sagua isimli oğlu olan büyücü.

Macera sonunda Kit'i uçuruma atacakken kendisi düşer. Sonra başka bir macerada geri döner.

s.b

Alıntı yapılan: caretta - 11 Eylül, 2013, 09:12:15
Zhenda Sami Bey.Altın Tex 70-72.sayılar.Teks'in kayınpederi Kırmızı Ok'tan Sagua isimli oğlu olan büyücü.Macera
sonunda Kit'i uçuruma atacakken kendisi düşer.Sonra başka bir macerada geri döner.

Abiciğim sizi tebrik ediyorum. İnanın o kadar karman çorman bir şekilde bir sürü çizgi romanı okuyorum ki, akılda bir şey kalmıyor.

rumar80

Alıntı yapılan: caretta - 11 Eylül, 2013, 09:12:15
Zhenda Sami Bey.Altın Tex 70-72.sayılar.Teks'in kayınpederi Kırmızı Ok'tan Sagua isimli oğlu olan büyücü.Macera
sonunda Kit'i uçuruma atacakken kendisi düşer.Sonra başka bir macerada geri döner.

Döndüğü macera da Galaksi yayınları tarafından yarısından başlanılarak çıkarılmıştır.

caretta

Yuma Kit'ten Teks'e atlayıverdik!

Teks'de üç kızılderili büyücü kadınlı macera okudum. Mah-Shai,Mitla ve Zhenda.
Her üçü de puma veya kurt gibi vahşi hayvanlara hükmedebiliyorlardı.
Genç olan ikisi yılan tarafından sokularak ölüyorlardı. Bir tek kocakarı Zhenda sağ kaldı.
Mah-Shai Altın Seri 47-48, Mitla da Altın Seri 135-137.sayılarda karşımıza çıkıyorlardı.

Rumar dostumun dediği gibi Zhenda'nın ikinci zuhuru Galaksi tarafından başlangıcı olmadan abuk bir şekilde yayınlanmıştı.

s.b

Tarkan abi sizin dediğiniz doğrudur. O eski yuma sarışın kızıl arası bir tip. Bizim Yuma ise esmer.

s.b

Şu andaki durum. Oy verenler 23 eşsiz insan.

Beğendim.                                  3 (13%)

Beğenmedim.                             1 (4.3%)

Çok beğendim.                           1 (4.3%)

Satın aldım ama okumadım.       1 (4.3%)

Satın almadım.                         17 (73.9%)

Bu şartlar altında çizgi roman yayınlayan arkadaşlarımızı tebrik etmek ve bağrımıza basmak gerekiyor.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 11 Eylül, 2013, 16:25:31
Bu şartlar altında çizgi roman yayınlayan arkadaşlarımızı tebrik etmek ve bağrımıza basmak gerekiyor.

O zaman yayıncı her istediğini yayınlamayacak.

Biraz da kamuoyu yoklaması yapacak, satar mı satmaz mı diye.  :)

s.b

Yayıncı kime ne soracak efendim? Sorulacak okur mu var? Bir sürü ihtiyar. Teksas, Tommiks ve Tex'den başka bir şey okumamış insanlara ne soracaksınız? Domatesin kilosu kaç para biliyor musunuz siz? bilmiyorsunuz işte. O halde sizede bir şey sorulmaz.

hanac

Sakin olun Sami Bey.

Seymen EFEM dinleyin, rahatlayın.  :)

tommikser

Bizim burada domatesin kilosu1-1.50 lira civarı  ;D