Yuma Kid - Hoz Comics

Başlatan s.b, 02 Mayıs, 2009, 11:17:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

s.b

Alıntı yapılan: tommikser - 11 Eylül, 2013, 16:44:33
Bizim burada domatesin kilosu1-1.50 lira civarı  ;D

Buyurun işte taaa Tokat'dan domates fiyatı alıyoruz. İşte böyle azimli olmak lazım. Şimdi Tokat'a soralım "hangi çizgi romanın yayınlanmasını istersiniz" diye.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Kafalarına göre takılsınlar ;D ben de kafama göre takılıp beğendiğimi alırım beğenmediğimi almam ;)

Benim beğenilerim çoğunluğunkiyle uyuşmadığından (zevksizim sanırım) 1-2 sayı çıkarılıp unutuluyor zaten :'( dolayısıyla bir süre sonra tümden bırakırım çizgi roman almayı, mutlu mesut devam ederim yaşantıma :D paramda cebimde kalır, ohhh miss.. ;D

Şaka şaka... alınacak birkaç yayın çıkıyor arada ;D

pizagor

Sami Ağabey o kadar PR yapıyorsun ama olmuyor. Dördüncü hediye olarak mangalara ekle bu albümü en iyisi  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Eylül, 2013, 17:10:14
Sami Ağabey o kadar PR yapıyorsun ama olmuyor. Dördüncü hediye olarak mangalara ekle bu albümü en iyisi  :)

Ölürümde vermem. Yuma kid'e ihanet edemem. Onu kimselere teslim edemem.

tunaorhun

Bugün Yuma Kid'i okudum ve çok beğendim.

s.b

Alıntı yapılan: tunaorhun - 24 Ekim, 2015, 00:22:42
Bugün Yuma Kid'i okudum ve çok beğendim.

Çok beğenen yalnız ben olmadığım için memnun oldum. Teşekkür ederim.

aa

Ben de beğenenlerdenim. Ama kısa bir seri olduğu için keyif vermiyor.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Satın aldım ama okumadım diyen 2 kişi var. Halâ okumadınız mı arkadaşlar?

Mrtekin

Bir "Bonelli-Molterni" ortaklığının ürünü olan 2006 Hozcomics basım künyeli olan Yuma Kid'i, 10 yıl gecikmeli olarak, bugün tesadüf eseri ile aldım ve beğendim.

Açıkçası karakter; tip dahil; tamamen Teks'in alternatif versiyonu idi. Macerada; Teks'deki tüm klişeler fazlası ile mevcuttu.

Bir farkla ki; Molterni'nin çizimleri çok güzel, aşmış cidden.

Teks kapsamında Bonelli-Molterni ile hiç çalışmamış mı? Bileniniz var mı? Nedir ki; çalışmadı ise çok yazık olmuş.

"Teks Özel Albümleri"ni alanlar bence; Molterni'nin nefis western çizgileri hatrına, bunu da koleksiyon arşivlerine katmalı.
They drew first blood...

memospinoz

Oldukça klişe bir hikayeden yola çıkılarak yazılmış olsa da, hem dinamik çizimleriyle hem de akıcı kurgusuyla kendini okutan ve okurken sıkmayan bir albümdü. Bir şaheser olmasa da hatta hikayede derinlik aramak beyhude olsa da yine de kötü diyemem. Muhtemelen daha iyi bir kurgu ile daha uzun sürecek bir hikaye yazılabilirdi. Bu haliyle de kendini okuttu.
Yuma Kid aka Ölüm Rüzgarı sonu biraz havada kalan bir şekilde bitti. Devamı gelecekmiş hissi uyandırsa da sanırım devamı yok, varsa da ben bilmiyorum. Düzeltiden kaynaklı bir küçük hata arada canımı sıksa da başka bir hataya rastlamadım. (Komançi yerine Apaçi yazılmıştı.)

Sonuç olarak hızlı bir aksiyon arıyorsanız ya da sabun köpüğünden hallice ama iyi vakit geçirten bir eğlencelik arıyorsanız bir şans verin derim.