Avengers by Rumar80

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

rumar80

Benim favori ekibim Roy Thomas dönemi ekibidir. Cap, Thor, Iron Man, Vision, Hawkeye, Sacrlett Witch merkezli.

Ancak Roger Stern'ün yazıp Jıhn Buscema'nın çizdiği dönem (Ümit bilir ;)) ayrı bir güzeldir. Takımda Wasp, Captain America, Captain Marvel, Hercules, Namor ve Black Knight vardı.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Kasım, 2012, 19:00:45
   Benim favori ekibim Roy Thomas dönemi ekibidir. Cap, Thor, Iron Man, Vision, Hawkeye, Sacrlett Witch merkezli.

Ancak Roger Stern'ün yazıp Jıhn Buscema'nın çizdiği dönem (Ümit bilir ;)) ayrı bir güzeldir. Takımda Wasp, Captain America, Captain Marvel, Hercules, Namor ve Black Knight vardı.
gerçek bir dönem klasiğidir..  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

rumar80

Bu yıl içinde yeni essential çıkacakmış. Bu da yeni yazılar demek dostlar.

ümitkr

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Kasım, 2012, 19:00:45

Umar, itinayla ayakta uyunulur :(

Ben başı Dr. Druid'in çektiği yıllarla özetini çıkarmaya çalıştığım Kurt Busiek'li 1998 dizisinin ekiplerini daha çok seviyorum. Kadın ve tanınmamışların daha yoğun olduğu yıllardır, ekip, ekip uyumsuzluğu, dış sorunlar daha fazla olur çoğunlukla. Şimdilerde de The Mighty Avengers sevdiklerim arasında yerini aldı. Özellikle Ares'in üye olduğu sonrasında da Hanry Pym'in liderliğinde oluşan ekip.

Baş karakterleri ve rayında giden öyküleri sevsem de grup içinde çatışma olmaması olayları bir rutine sokuyor, sıkıcılaştırıyormuş gibi geliyor bana bir süre sonra.   

hennessy

Umar abi bir sorum olacak The Mighty Avengers Iron Man gibi kimliklerini açıklayan kişiler tarafından kurululuyor değil mi? Peki kimliklerini açıklamayanlar bir ekip kuruyorlar mı?

Ayrıca abi hikayenin başında Tony diyorki New Avengers'in son grubunu bile kader bir araya getirmişti. Bu şu an Türkçe okuduğumuz new avengers mı yoksa başkasımı?

rumar80

New Avengers kaçak grubun maceralarını anlatıyor Murat.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Haziran, 2013, 23:22:32
  New Avengers kaçak grubun maceralarını anlatıyor Murat.

doğru dersin abi iç savaşta iron man de olunca kafam karıştı biraz ok şimdi jeton düştü :)

rumar80

Avengers 188 (Ekim 1979)
Elementary, Dear Avengers (Elementler, sevgili Avengers)
Bill Mantlo/John Byrne/Dan Green

Chtonnn ile yaşadıkları macera sonrası kahramanlarımız Quicksilver'ı evine bırakmak üzere Himalayalar'a gider. Burada kahramanlarımızı ve Quicksilver'ı bir sürpriz beklemektedir: Crystal hamiledir. Kutlamalar sonrası yola çıkan kahramanlarımız Sovyet hava sahasına girip girmemeyi tartışırken araçları MIG'lerce çevrilir. Tam bu sırada MIG'lerden biri aniden yok olur ve diğerleri geri döner.
    Yaşananların nedenlerini düşünen kahramanlarımız yardım edip etmeme konusunda kararsız kalırlar. Sovyet hükümetinin tepkisinden çekinseler de yardım etmeye karar verirler. Nükleer santrala Indiklerinde kendilerini Rus askerlerince kuşatılmış bulurlar. Ancak orada bulunan bir Albay duruma engel olur ve yaşananları anlatır. İçeride bir test ters gitmiş ve insanlar ölmüştür.
    Kahramanlarımız araştırmaya çalışırken önlerini dev bir yaratık keser. Kendisine Vanadyum diyen bu yaratık Avengers'ı engellemeye çalışsa da Wonder Man'in bir yumruğu ile dağılır.
    İçeride başka element adları olan yaratıklarda karşılaşırlar. Hazırlıksız yakalandıkları için kaybetmek üzere iken geri çekilirler ama Falcon yakalanmıştır, dışarıda ise hava tersine dönmüştür. Ruslar kahramanlarımıza saldırsa da özellikle Scarlett Witch'in sayesinde dağılırlar.
   Bu sırada Wasp gelerek olayın sır perdesini aralar: elementler içeride insanları bir makinanın içine koyarak bir diğer elemente dönüştürmektedir ve sırada Falcon vardır. Rus üssünde buldukları bir lazer topu ile içeri dalan kahramanlarımız Falcon'ı kurtarır. Beast ve Ms. Marvel santralın çekirdeğini patlatırlar. Yaratıklar tamamen yok olur. Kahramanlarımız ABD'ne doğru uçmaya başlar.....

V

2 yıl aradan sonra devam ediyoruz galiba..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ras Al Ghul

çok faydalı bir başlık yeni yazıları bekliyoruz ::)

rumar80

http://goodcomics.comicbookresources.com/2013/06/30/50-greatest-avengers-stories-3-1/

En iyi 50 Avengers öyküsü bu sitede yorumlanmış. Bakalım tanıdık var mı?
Birinci sıradaki öykü benim favorimdir. Yazılarımı ve Murat'ın röportajını okuyan bilir.