Punisher öldü. Allah rahmet eylesin.

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 16:05:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Marvel'in bence en sevimsiz ve gereksiz kahramanlarindan olan Punisher sonunda Hakkin rahmetine kavustu.   mu?
   Son yillarda Marvel evreninde Dark Reign adi ile yasanan bir macera var. Bu macerada ABD'nde süper kahramanlari denetleme ve yönetme yetkisi Norman Osborn'a verilmis durumda. Buna bozulan Punisher da Norman'a suikast girisiminde bulunur ama basarisizliga ugrar (Punisher: Dark Rign) Bu duruma sinirlenen Osborn elindeki tüm güçlerle ve Wolverine'in oglu Daken ile birlikte Punisher'a saldirir. John Romira Jr'in çizimleri ile Daken Punisher'i öldürmekle kalmaz biraz da dograr. Kitabin sonunda Daken Punisher'in parçalarini terastan disari atar.
   Aslinda bu karakterden kurtulmak için süper bir olay iken Marvel gene yapacagini yapmis ve Franken-Castle diye bir seriye baslamis. Adindan da anlasilacagi gibi Punisher Frankenstein gibi bir yaratik olarak geri dönüyor. Su evrende de bir ölen de ölü kalsin canim.
   Sevgiler

pizagor

Bir yandan yine saçmalamislar diyorum, bir yandan da Franken-Castle'daki kelime oyunu kimin aklina geldiyse kendisini takdir ediyorum...

Sirf bu 'Franken-Castle'i kullanabilmek adina ana hikayenin akisini degistirmis olabilirler diye de düsünmüyor degilim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Kasım, 2010, 16:05:00
   Marvel'in bence en sevimsiz ve gereksiz kahramanlarindan olan Punisher sonunda Hakkin rahmetine kavustu.   mu?

Sevgili Umar Abi, Punisher Marvel'ın en sevimsizi olabilir ama bence en gerçekçi karakteridir. Maskesi, pelerini ve renkli, cıvıl cıvıl, kımıl kımıl bir kostumü de yoktur. Kafayı biraz sıyırmış olmakla beraber süper güçleri olmayan  ve sadece tükenmek bilmeyen intikam peşinde koşan bir anti kahramandır.
Crom! Ölüleri Say...

V

Punisher'ın ilk göründüğü macera(Bir Örümcek Adam macerasıdır.) zamanında Bilka Örümcek Adam'da yayınlanmıştır.Bilka çevirilerinde Punisher'a "Mavi Kaplan" denilmiştir.Frank Castle'nin dramatik öyküsünü,yozlaşmış adalet sistemini okuduktan sonra sonuna kadar Frank'a hak veriyorum.Kısas hukukunun uygulanmadığı yasal sistem adil olamaz.Genelin huzuru için bireyin feda edilmesi adalet değildir benim inancıma ve ahlak anlayışıma göre.Bireysel hakların çiğnendiği durumlarda devlet ortaya çıkıp çürümüş adalet anlayışıyla affeci olamaz.Frank'ın yaptığı gibi"Hüküm verilir,infaz gecikmeden gerçekleştirilir."Gerçek "toplum sözleşmesi" böyle olmalıdır.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Punisher uzun bir süre konuk oyuncu olarak çizgi romanlarda görüldü. Hatta ilk essential cildin tamama yakını bunlarla dolu. Belli bir popülarite oluştuktan sonra önce limited seri arkasından da sürekli serisi başlamış.

hanac

kalidor

Türkiye'de Punisher Alfa'nın çıkardığı 18 fasikül ve daha sonra bu fasiküllerin ciltlendiği ve yeni maceraların yer aldığı 8 ciltle yayınlandı diye biliyorum. Daha sonra Arka Bahçe 2 bölüm halinde "Hoşgeldin Frank" adlı Garth Ennis'in yazdığı macerayı yayınladı. Atladığım var mı? 
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Punisher çizgi romanı iyi olmayabilir ama play station 2 deki oyunu süperdi yıllarca bıkmadan oynamıştım.Kahramanın geri dönmesine gelince bu satışları artırmak için yapılan bir oyun olduğunu düşünüyorum.... ;)