Nick Raider - Presstij

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 19:45:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zagortenay

Fiyatı kaç lira olacak?

Örümcek Adam

Kedidir o isimli üye abim bana 0. Sayısını göndermişti.okudum ve çok hoş bence
yeniden ne zaman çıkacak acaba? yada eskileri satılıyormu?

DAMPYR

Alıntı yapılan: Texus - 27 Kasım, 2013, 14:11:17
Kedidir o isimli üye abim bana 0. Sayısını göndermişti.okudum ve çok hoş bence
yeniden ne zaman çıkacak acaba? yada eskileri satılıyormu?
Eski sayılarını kadıköydeki çizgi roman dükkanlarından bulma imkanın var.... ::) :D ;)

Örümcek Adam

Kadıköy çok uzakki :(

DAMPYR

Alıntı yapılan: Texus - 27 Kasım, 2013, 21:16:25
Kadıköy çok uzakki :(
Telefonları var ara sipariş ver.Kargoyla gönderirler oraya gitmene gerek yok... :D :) ;)

Örümcek Adam

V

Haydi hayırlısı..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Belki bazılarına ters gelebilir ama düzenli olarak her ay çıkmayacaksa fasikül çıkması benim için tatmin edici değil. Ayrıca neden orjinal kapak kullanılmıyor. Onu da merak ettim.

Mister NO

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Şubat, 2014, 20:54:15
   Belki bazılarına ters gelebilir ama düzenli olarak her ay çıkmayacaksa fasikül çıkması benim için tatmin edici değil. Ayrıca neden orjinal kapak kullanılmıyor. Onu da merak ettim.

Her kelimesine katılıyorum. Bu kapak olayını ben de anlamadım. Neden orijinaline sadık kalınmıyor?

DAMPYR

Ben baştan beri söylüyorum Fasikül fasikül 200 sayı allahbilir nezaman tamamlanır.düzgün yayınlanan dobişko ciltlerle bile hala kaç sayı gerilerdeyiz.bunun tamalanması için hız kesmeden devamlı yayınlanması lazım ki tamamlanabilsin... ??? ::) :-\

darkwood

Düzenli aylık yayınlanırsa fasikül cildi olarak yayınlanmasını bende tercih ederim.
Ülkemizde yayınlanan İtalyan yayınlarında yerli çizerlerin özellikle Aslan Şükür ve Samim Utkun kapaklarının bol bol kullanıldığını düşünürsek aslında kapak olayına bu kadar da takılmamak lazım.
Ama çizilen yerli kapaklar orjinalinden çok daha kötü ise o zaman orjinalinin yayınlanması daha iyi olur.
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Forumda okumuştum,Serdar Hızlı eski Ceylan'ların kapak çizerlerindenmiş.Bu diziyi almayacaktım ama şimdi sırf kapakları için alacağım.Yerli çizerlerin tarzı(tonlamalı mı denir,özel boyayla mı yapılır denir bilmiyorum) İtalyan kapak çizerlerinden farklı.Bize daha yakın sanki.

rumar80

Yerli çizerlerin kapakları yıllllar önce kullanılmıştı. Bugün Tex, Zagor vs kapaklarını Türk çizer mi çiziyor? Kızılmaske'ye böyle bir uygulama olması kabul edilebilir çünkü serinin orjinal bir fasikül/cildi yok. Bu nedenle bu savın geçersiz olduğuna inanıyorum.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Şubat, 2014, 00:23:44
Yerli çizerlerin kapakları yıllllar önce kullanılmıştı. Bugün Tex, Zagor vs kapaklarını Türk çizer mi çiziyor? Kızılmaske'ye böyle bir uygulama olması kabul edilebilir çünkü serinin orjinal bir fasikül/cildi yok. Bu nedenle bu savın geçersiz olduğuna inanıyorum.

Katılmıyorum. O dönem şimdiki gibi orjinal kapaklarla basılsaydı bu kadar seveni olmazdı Zagor'un filan. Bana göre Zagor kapakları olsun, Teks kapakları olsun (Villa dönemi hariç) kötü. Adamların Teks logosu haricinde düzgün bir logoları bile yok. Bir Tay dönemi Zagor logosuna bakın bir de şimdiki orjinaline, eski logo şahane değilse bile bundan çok çok iyi. Kapak tasarımlarının bütününe baktığımız zaman (çizimler dahil) şimdikine göre on gömlek üstünler. İyi ki yeniden çizdirmişler o zaman. Zaten Nick kapaklarının orjinalin yeniden çizimi olduğu düşünülürse hiçbirşey kaybetmiş sayılmayız.

Tabii tüm bunlar benim düşüncem...

kalidor

Aynı şeyi Judas kapakları için de söyleyebiliriz. Aslan Şükür'ün kapakları orjinalinden kat be kat daha iyi.
Crom! Ölüleri Say...