YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

YKY'nin Blacksad'in "tanitim bülteninde" yeralan 2011 yayin programina iliskin sevindirici haberler:

YKY çizgi romanlari; çizgi âleminin en gözde, en özel çizimli, en farkli anlatimli örneklerine yogunlasiyor, seçimlerini yaparken çizgi tutkunlarinin fikir ve önerilerini de dikkate aliyor.

Nesiller boyu okunacak, kitapliktan kitapliga aktarilacak yayinlarinin gerek içerik gerekse sunum açisindan kalitece yüksek, fiyatça makul olmasi için de özellikle çaba gösteriliyor.
Çizgi roman dünyasinin gözbebeklerinden, özel çizimleriyle oldugu kadar sarsan, sorgulatan içerigiyle de ses getiren Tetikçi, YKY tarafindan toplam alti albümü içeren iki kitap olarak yayimlandi. Amaç, çizgi tutkunlarinin arsivine farkli bir formatta katkida bulunmakti. Tetikçi 2, henüz yurt disinda çikmamis bir YKY tasarimi. Ilk kitabi Sular Devri ayni adli iki albümden olusan Okko 1 de yine özgün bir YKY tasarimi. Bir yandan eski çaglarin Japon kültürünü tanitirken bir yandan da okuru devi, canavari,   iblisi, cadisi, büyücüsüyle her türlü kötüye karsi mücadele eden bagimsiz samuray Okko ile yol ve mücadele arkadaslarinin yanina katan dizi nefes kesen maceralarla dolu.
2011'de yayimlanacak Okko 2 (Topraklar Devri) ve Okko 3 (Havalar  Devri) üzerinde çalisilmaya baslandi bile.

Genç Ispanyol yazar Juan Diaz Canales ile çizer Juanjo Guarnido'ya borçlu oldugumuz Blacksad, çizgi bagimlilarinin yakindan tanidigi, çizgi âleminde ayricalikli yeri olan bir dizi. YKY tarafindan kitaplastirilan ve ilk iki Blacksad albümü Gölgeler Arasinda Bir Yerde ile Arktik Irk'tan derlenen Blacsad 1, Kasim ayinda raflarda yerini aliyor. Yepyeni albüm  Cehennem, Sessizlik'in de yer alacagi Blacksad 2 ise sirasini bekliyor.

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Dogan Kardes'in bütün sayilari bende mevcut.

Sadece ilk 10 sayisini okumustum, bu yil sonunda da yayinina son veriliyor zaten.

Okko, Tetikçi ve Blacksad ile birlikte 3 ayri karakterin serisi çikti.

Sizce bir 4. sü gelir mi ?

Gelirse hangisi olur ?

V

Samuray'in sansi yüksek bence..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Çikardiklari özel Red Kit albümüyle ayni formatta bir RinTinTin albümü diyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: V - 02 Kasım, 2010, 22:05:01

Samuray'in sansi yüksek bence..

Zamanında YKY ne çıkarır demişiz ?

Engin doğru cevabı vermiş.

Bu arada YKY için bkz.

http://vagus.tv/2013/07/30/yapi-kredi-yayinlari-10-ton-kitabi-neden-cope-atti/

hanac

Sanırım yakında çıkıyor ...

gamlıbaykuş

Bu habere sevendim. Bu seriyi tamamlamayı çok istiyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

altay1944

Üzülüyorum...Fumettilere daha doğrusu siyah-beyaz basımlara öylesine dalmışım ki yky gözardı etmiş sürekli ötelemiş durmuşum.Son siparişimde yky ın çoğunu aldım.Birkaç yıl gecikmelide olsa  blacksad.samuray,tetikci albümlerini okudum.Gerek seçimler gerek kalite bakımından kimse bu yayınların eline su dökemez.Üstelik fiyat kalite oranı bakımından öylesine ucuzlarki mutlaka edinin.Bu arada hani çizgiroman satmıyor diyoruz ya adamlar ikinci baskıyı yapmışlar .Tezat yani...Teşekkürler yky.Teşekkürler Raşit ÇAVAŞ....
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Raşit Çavaş'ın epey bir süre önce YKY den ayrıldığını duyduk.

O olmadan YKY'nin devam edeceğini pek zannetmiyorum.

Bu arada belki Raşit Bey'de foruma gizli bir nickname ile üyedir  :)

Ahmet Oktay

YKY'den Hülya hanıma mail atmıştım, bugün cevap geldi.

Superman Yeni 52'yi ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz soruma eylül cevabı geldi.

Totoche, Quick & Flupke veya Jonathan Cartland gibi bir frankofon serisi yayınlamayı düşünüyor musunuz soruma da yayınevine öneri olarak sunulacağı cevabı geldi.

Özellikle Jonathan Cartland'ı yayınlarlar umarım :)

Mrtekin

Emeklerine saglık. Yky ye frankofon çok yakışır:-)
They drew first blood...

Mister NO

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 19 Ağustos, 2014, 16:18:16
Totoche, Quick & Flupke veya Jonathan Cartland gibi bir frankofon serisi yayınlamayı düşünüyor musunuz soruma da yayınevine öneri olarak sunulacağı cevabı geldi.

Yerinde tavsiyeler olmuş. Hepsi de YKY yakışır bence  :D

darkwood

YKY kalitesinde bu yayınları okumak çok keyifli olur.
Bakalım yayın planlarına alacaklar mı?
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Ahmet, selam,

Bi ilgili yetkiliye aşağıdaki serileri de önersen? Bunlarda güzel seriler, okumak gerçekten keyifli olur.

1- Blake&Mortimer,

2- The Scorpion,

3- Spooks,

4- Largo Winch,

5- IR$,

6- Orbital,

7- Red Baron,

8- Lady S.

They drew first blood...

cmkrbn

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 19 Ağustos, 2014, 16:18:16
YKY'den Hülya hanıma mail atmıştım, bugün cevap geldi.

Superman Yeni 52'yi ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz soruma eylül cevabı geldi.

Merhaba, gecikmeli de olsa cevap gelmesi sevindirici babada geç cevap vermişti :)

Ben action comics new 52 cilt 2 yi sorduğumda da eylül cevabı almıştım. Acaba eylül ayında ayrıyetten ana serininde mi ilk cildini basacaklar yoksa aynı şeyden bahsediliyor olabilir mi?