Basılmasını İstediğiniz Mangalar?

Başlatan Blindman, 19 Ağustos, 2010, 10:20:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanmahmut

Alıntı yapılan: darbove - 08 Aralık, 2016, 00:42:14
şuan piyasaya girmek manganın ekmeğini yemek isteyenler fairy tail basmalı çünkü satıcak seri kalmamaya başladı ve küçük yaşlı kardeşlerimiz çok hypelıyor seriyi ama bana sorarsanız hangi seriler basılmalı diye vagabond,terra formars,d.gray man,hunter x hunter,noragami,blame,crows,worst vsvs uzar gider saydıklarım piyasa geliştikten sonra banko satar bu sene manga altın çağını yaşadı diyebilirim ama piyasada 3 tane manga yayıncısı varken yeni seriler pek gözükmüyor marmaranın lone wolf başlaması bazı kesimlere güzel gelebilir fakat başlamak için bana sorarsanız kötü bi seriydi birde üstüne düzensiz yayınlanması eklenince eh satıyor işte kıvamına geldi seri,saydıklarımdan bi tane shounen seriyi seçip sonra yavaş yavaş seinen girilebilirdi dolarda bu kadar yükselmişken 2018e kadar gene mangaya girmeye cesaret edecek firma göremiyorum,gerekli şeyler ve akılçelenin hangi serilere gireceğine bakıcaz

Keşke biraz imla kurallarına dikkat etsen. Bilgin var belli ki ama bu bilgiyi aktarmada sıkıntı var.  ??? Okunmuyor yazın

darbove

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 08 Aralık, 2016, 13:11:07
Keşke biraz imla kurallarına dikkat etsen. Bilgin var belli ki ama bu bilgiyi aktarmada sıkıntı var.  ??? Okunmuyor yazın
malesef öyle ya zaman olmayınca aklıma ne geldiyse yazıyorum gelecek sefer dikkat ederek aktarırım umarım
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Şubat, 2014, 11:26:24
Herkesin okumak istediği mangalar olabilir. Kim, hangi serileri Türkçe görmek istiyor yazsın. Belki yayınevleri sesimizi duyar.

ben mesela

Dragon Ball, Rurouni Kenshin, Akira, Old Boy, Cowboy Bebop ve Ghos in the Shell'in basılmasını çok istiyorum.

Son 4 seri kısa. Bence basılabilir. Dragon Ball kesinlikle basılmalı. Bleach, Naruto, One Piece ve Fairy Tail severler kesinlikle okur. Zaten daha önce tv'lerde animesi yayınlandığı için hatrı sayılır bir satış başarısına ulaşacağını düşünüyorum.

Dragon Ball, Akira ve Old Boy ile yola başladık inşallah hızlanırlar. Bu isteklerden gerçekleşenler olmaya başlamış.

nicholaihel

Alıntı yapılan: pikofarad - 06 Eylül, 2014, 14:27:22
Mangalarla aram henüz çok sıkı fıkı olmasa da her türlü Distopya tarzını sevdiğim için bu sabah Arkabahçe'nin facebook sayfasında görüp incelediğim "Ikigami: The Ultimate Limit" isimli manga oldukça ilgimi çekti. Yazar ve çizeri Motoro Mase.

Şöyle bir kapak resmi paylaşayım.

Konusuna gelirsem;

Hayatın ne kadar değerli olduğunun bilincine varılması için her gün  18 - 24 yaşları arasındaki insanların rastgele seçilerek öldürülmesini konu alıyor. Seçim gerçekleştiğinde, seçilen kişiye yaklaşan ölümleri için 24 saat önceden haber veriliyor. İşte bu 24 saat önceden yapılan uyarı "Ikigami" oluyor. Olaylar bu şekilde sürüp gidiyor.

Yaptığım araştırmalar neticesinde bu manganın 2008 yılında sonlandığını ve yayınlanan sayıların 10 ciltte toplandığını öğrendim.

Bu yüzden eğer "Ikigami: The Ultimate Limit" mangasını çevirmek isteyen bir yayınevi çıkarsa, zaten sonlanmış bir mangayı çevireceği için Türkçesinin tamamlanan yayınlar arasına katılması işten bile olmaz. ( mesajı verdim. :) )

Ayrıca 2008 yılında da mangasından uyarlama "Ikigami" adlı bir de filmi çekilmiş.  Filmin IMDb Bağlantısı

Bana göre çevrilmeye çok uygun bir Manga. :) Sizlerinde görüşlerini duymak isterim.

İkigami de Marmara'dan geldi. Tee 2014'de hayaller kurulmuş. Bende takip ediyorum.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Kasım, 2015, 10:04:27
Gyo
Uzumaki
Akira
Oldboy
Tropic of The Sea
Satoshi Kon's: Opus

Kesinlikle basılmalı. Shounen zehirlenmesi yaşadığımız şu günlerde farklı mangalar da basılmalı.

Junji Ito da epey yol aldı. Manga sektörünü nightrain itkilemiş desek yeri :)

nicholaihel

Niye bu başlığı hortlattım? Aslında kült, yetişkin işi manga aşerip internette dolaşırken bir nostalji yaptım. İsteklerde yol almışız, evet ama daha iyi olabilir. Basılanlar hızlanabilir. Ve hala bir Urasawa müjdesi alamamanın hüznü ile yutkunuyorum.