NARUTO - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan Alperen, 18 Eylül, 2010, 15:35:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alperen

Arkadaslar ben Naruto animesini cok seviyorum. Mangasindan geri oldugu icin sabredemeyip bir gun mangasina da baslayacagim. Naruto guzeldir. Tavsiye ederim.

roy

Ben Naruto'nun ilk 9 cildini okudum baya güzeldi ama anime olarak One piece daha güzel bence.

V

Naruto ve One Piece iyi tercihler olmuş.Warcraft'ın da devamını bekliyoruz.Naruto'nun 9.cildine başlamıştım.
Almayı düşünürüm yine de..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

One Piece için sorduklarımı Naruto için yineleyeyim...

Naruto'nun boyut - sayfa sayısı - orijinali gibi tersten başlayan bir yayın formatı olup olmadığı hakkında bilgi alabilir miyiz? Ve bununla birlikte yayın periyodu nasıl olacak acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

HacıGeraltEmmi

Naruto'yu bugün aldım. Öncelikle bizim alışık olmadığımız bir ebat olduğunu gördüm. Manga cahili biri olarak şaşırmam doğaldır, aslında orjinal ebatında basılmış yani. Ama animesini seven biri olarak mangayı da seveceğimden eminim. Sadece japonya da 14 milyonun üstünde satmış bir eser neticede, bunca insanın bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Bende bıraktığı ilk izlenim olumlu. Bakısı iyi, çizimler gayet hoş, eğlenceli bir şey olduğu kesin. Okuduktan sonra asıl değerlendirmemi yazacağım. Alalım, okuyalım, okutalım  :)

tommikser

Sabah sabah bir itkileyeyim sizi. Nasıl olacak derseniz, vessellam başlayalım söze...

Ne demiş Einstein amcam ön yargıyı yok etmek atomu parçalamaktan zor. Valla zor ama imkansız değil. Atom parçalandığına göre bu da yapılabilir.

Dün akşam okumaya başladığım bir kitapla beraber bu sözü hatırladım ve kendimden utandım. Sanırım bende de var bu ön yargıdan. Ama o kadar çok değilmiş ki onun sözünü dinlemedim.

Dün Naruto'yu okumaya başladım. O kadar garip geldi ki anlatamam size. Bir kere herşey ters geliyor size. Arkadaş kitaba tersten okunmaya başlanır mı ? Sanki eski Osmanlıca metin okuyorum zannettim kendimi. Herşey sağdan sağdan devam ediyor. Okurken adamın kafası karışıyor gerçekten.

Yalnız insan okurken okurken bu ön yargıdan kurtuluyor.Bunun için kendinize biraz zaman vermeye çalışın ve de kitabı hemen elinizden bırakmayın.

Sonra bu Japonlar ilginç insanlar demeye devam ediyorsunuz. Zagor'da gördüğümüz arada sırada efektler her karede var. Biz arada Rummbleeeee falan görüp aha yağmur geliyor deriz ve bunu anlarız. Ama adamlar iyice abartmış kısık gözle bakmaya bile bir efekt koymuşlar. Ama bunu o japon yazısıyla koyunca sayfanın içinde o kadar güzel görünüyor ki size anlatamam. Ama buna da alışmak için kendinize zaman verin. Her efektin aynı bakışlarda ve hareketlerde bile aynı anlama gelmesine karşın yazımının farklı olması da Japoncanın efeket ve dil konusunda muazzam olduğunu gösteriyor bize.

Zamanla Naruto o kadar tatlı bir kahraman olarak görünüyor ki size anlatamam. Bir çizgi roman bu kadar insanı gülme krizine sokabilir. Karın kaslarımı-hafif göbek bağlasa da- 15 indeki one piece'e alıştırmaya başladım şimdiden.

Bence bu kitaba iyi bir şans verin alışınca çok hoşunuza gidecek emin olabilirsiniz. Ben Einstein amcama şans verdim haklıymış dedim. O yüzden ön yargılarınızı dolaba asarak bir kitap okumaya başlayın. Bir de karın kaslarınıza sahip çıkın mazallah kramp falan girebilir...

HacıGeraltEmmi

Uzumaki Naruto!
Kahraman!
Çocuk! Normalin üstünde!
Aslında içinde dokuz kuyruklu tilki var!
Biraz yaramaz!
Ninja!
Daha değil!
Okulunda okuyor, yakında mezun olacak.
Kendine has No Jutsu'su var!
Biraz sexi, insanın burnunu kanatan cinsten.
Sakura'ya aşık!
Sakura'nın gönlü ise Sasuka'da!
Aksiyonu bol, romantik komedisi var!
İhanet var! Yanında vefa!
Çıktığı hafta aldım, okudum. Hemde nasıl okumak, deli gibi yürüyen ölüleri bekleyen biri olarak onu bekletip Naruto okudum. aslında okumadım, seyrettim. Film gibi! Japonlara özgü, biraz uçuk kaçık! Ama eğlence garantisi var! Aslında planım biraz sayfaları karıştırıp çizimlerine bakmak sonra rafa kaldırıp okunma sırasını bekleyenler arasına eklemekti. Fazla değil üç sayfasını okuyun, sonra elinizden bırakamayacaksınız! Ben devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim. Bu güzel eseri bize kazandıran Gerekli Şeyler'i gönülden kutlarım.

yalcinerol345

Okuması biraz zordu.Yalınayak Gen arasında okudum ve devamını almaya karar verdim.
Hatta artık diğer mangaları da takip edeceğim.Yalınayak Gen ve Naruta okuduğum ilk mangalardı.Öğrendim ki ,manga bambaşka bir dünyaymış.

HacıGeraltEmmi

Benim ilk okuduğum manga Naruto! Dünyadaki milyonlar boşuna hayran değilmiş. Yalınayak Gen okumadım ama listeme aldım. One Piece merakla bekliyorum. Bundan sonra ille de manga derim  ;D

Şöyle bir çıkarım yapsam yanlış olmaz herhalde. Naruto; okur profili bakımından Red Kit gibi sanırım. Küçük büyük her yaşa hitap eden bir eser.

darkwood

Bizim kız vasıtasıyla, zaten arada manga çizgiromanlar okuyordum.  :)
Bu kitabıda onun için satın almıştım.
Fakat biraz merak edip karıştırınca, hiç kimseye kaptırmadan ilk ben okumaya karar verdim.
Naruto'yu okurken evdekilerin şaşkın bakışları altında; bol bol kahkaha atıp, gerçekten çok keyif aldım.
Arşivimize yeni bir seri daha katılıyor hadi hayılı olsun.  ;D
Darkwood Sakinleri..

hennessy

bunca yorumdan sonra hafta sonu alacağım kitap listesine eklenmiştir Naruto okuyup yorumumu yaparım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Benim de tereddütlerim vardı ama artık bitti.

Kesinlikle alacağım.