X-Men Evreni Hakkinda Bilmek Istedikleriniz

Başlatan rumar80, 03 Kasım, 2010, 20:38:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dorukgs

insan istiyor :) çok güzeller ne yapalım :)))

ExarDarkkiller

Keşke yayınlansalar ama neredeee? En azından bir kaç sene için bunları yayınlamazlar

dorukgs

en azından arka bahçe yayıncılık Ultimate X-men e devam etse.nasıl olsa Ultimate X-men ana marvel evreninde geçmiyor ...

omega red

Alıntı yapılan: dorukgs - 16 Haziran, 2012, 16:20:21
en azından arka bahçe yayıncılık Ultimate X-men e devam etse.nasıl olsa Ultimate X-men ana marvel evreninde geçmiyor ...

ultimate evreninin kendine bile hayrı olmadı. türkiye'de devam etmesi boşuna çaba olur.

rumar80

Genç ve yeni okurları kazanmak için Marvel'ın yaptığı bir strateji, ama ben sevemedim. O yüzden de çok ta beklemiyorum.

dean

Aslında Ultimate güzel bir fikirdi, ilk cilltleri çok sağlamdı da ama sonra gel gelelim ne olduysa inanılmaz bir şekilde bozdu,okunmaz bir hale geldi hele Ultumatum hikayesi ile kendi kendini bitirdi.

dorukgs

Ben Ipod touch ı ma Marvel ın bir uygulamasını indirdim ve comicslerin timeline ları var ve orada X-men:Secret İnvaison diye ayrı bir comic de var  peki X-men hiç mi orjinal Secret İnvaison comicbook unda yok??

pukay

Alıntı yapılan: dean - 16 Haziran, 2012, 18:41:07
   Aslında Ultimate güzel bir fikirdi, ilk cilltleri çok sağlamdı da ama sonra gel gelelim ne olduysa inanılmaz bir şekilde bozdu,okunmaz bir hale geldi hele Ultumatum hikayesi ile kendi kendini bitirdi.

ilk ciltlerin yazarı yanlış hatırlamıyorsam mark millar'dı,adam ne yazsa okunuyor(nemesis derseniz bir o eh işte bence)

omega red

Alıntı yapılan: dorukgs - 19 Haziran, 2012, 00:31:21
Ben Ipod touch ı ma Marvel ın bir uygulamasını indirdim ve comicslerin timeline ları var ve orada X-men:Secret İnvaison diye ayrı bir comic de var  peki X-men hiç mi orjinal Secret İnvaison comicbook unda yok??

bu tür yıllık büyük maceralarda bir tane ana seri olur (marmara'nın çıkardığı house of m ve HOZ'un çıkardığı civil war gibi) hikayenin esas olayları bu ana kitapta toplanır ve bütün marvel evreninin kapsadığı için de her karakter ufak da olsa rol sahibi olur.

diğer yan serilerde de (hoz'un yayınladığı civil war: spider-man ve gereklişeylerin yayaınlayacağı civil war: avengers gibi) ana macera sırasında bu karakterlerin özelinde yaşananlar anlatılır.

yani eğer bir karakterin büyük macera başlığı altında bir serisi varsa hikaye içinde de küçük bile olsa yeri vardır demek oluyor.

dorukgs

X-men ile ilgili ayrıntılı bilgi isteyenler http://www.altevren.net/attachments/article/167/Marvel%20Tarihi%20III%20-%20X%20Men%20%20(2004-2012).pdf adresinden 2004 ten beri bu yana gerçekleşen X-men olaylarını okuyabilirler :)

dorukgs

dorukgs

All New X-men le ilgili kapsamlı bir bilgisi olan var mı?

dorukgs

x-men i alıp okumaya başladım ama hala bazı soru işaretlerim var.öncelikle 2001 yılında çıkan new x-men serisi okunmalı mı?ondan sonra x-men in 2004 de çıkan "x-men"adlı serisi mi okunmalı?ayrıca bunları okurken uncanny x-men e devam edilir mi ?bana biraz karışık geldi de bana bir yardımcı olabilir misiniz?

Solomon Kane

iki sorum var :
1-) arkabahçe yayıncılıktan x-men klasik seri kaç kitap çıktı?
2-) Neden kimse Magneto' nun kafasındaki zırhı psişik güçleriyle uçuramıyor? Bir sürü eşyayı yerinden oynatabiliyorlar :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

tommikser

1. sorunun cevabı 6 sayı.İkinci sayının cevabı bence kimsenin aklına gelmemesi :D