Ken Parker uzerine bir soru

Başlatan emre ozdamarlar, 06 Kasım, 2010, 18:35:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Ken Parker'in kac sayidan olustugunu ve Turkiye'de kimler tarafindan yayinlandigini merak ediyorum.
Misal eskiden Alaska adiyla ciktigi zaman hepsi yayinlanmis mydi?
Rodeo veya Parantez'in cikardiklari falan derken baya kafam karisti benim. Bi el atabilecek olan varsa cok makbule gecer.

hudaverdi

bildigim kadari ile yanitlayayim...tay yayinlarinda degisik zamanlarda 3 seri olarak yayinlandi.2.ve 3. serilerde tekrarlar da ilk kez yayinlanan maceralarda vardi.yani 3 seriyide piyasadan topalrsaniz bazilari elinizde tek sayi bazilari tekrar sayi olarak blunacaktir.italya da yayinlanan 2 macera grev ve adah bu serilerde hiç bir zaman yayinlanmadi.
   en sagliklisi bizde önce parantez,sonra da kaldigi yerden devam eden rodeo serisini takip etmektir.düzgün ve kronolojik seri budur.ama rodeo düzensiz periyotlarla basiyor,serinin tam olarak bitmesi uzun sürecek gibi....bu seriyi topladiniz diyelim,yeni sayilar basilmadigi içinde krize girdiniz varsayalim,biraz arastirarak serinin devamini eski baski tay edisyonlari ile tamamlayabilirsiniz(adah ve grev hariç tabii).
     birde ana seri italya da bitince biraz daha farkli ve büyük boy sayilabilecek bir ken parker magazin serisi daha yayinlanmis italya da....tay yayinlari bu seriden hiç bir sayi yayinlamadi.rodeo ise su ana dek 8 sayi yayinladi.(raflarda büyük boy ve albenili ciltleri ile kendini gösterir.)
        tay serileri kaç sayi yayinlandi,hangileri tekrar,hangileri tek,orijinal seri kaç sayidir,magazin seri kaç sayi biraz arastirinca bulmak mümkün,fakat su an aklimda degiller.bilen arkadaslar belki daha ayrintili yazarlar....
   sevgilerimle

Tarkan Kurt

Asagidaki konunun ekinde Lami Tiryaki'nin hazirladigi bir liste var o sana yardimci olacaktir.
http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1213.0.html

emre ozdamarlar

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ediyorum arkadaslar.

alan ford

Ken parker Rodeo külliyatını okuyorum bu aralar. 37. kitaba kadar geldim. Bir Haberin Öyküsü daha önce Tay yayınları tarafından Cellat , Aksoy tarafından Yargı adıyla yayımlanmıştı.  Üç farklı yayınevi , üç farklı çevirmen ( Rodeo'da bu sayıdan itibaren çevirmenliği Murat Mıhçıoğlu devralıyor Ay Barka'dan) üç farklı başlık. Orijinal adı Cronaca İtalyanca'da Haber demekmiş bu arada. 

Neyse ben sorUma geçeyim. 36. cildin arka kapağında  "nefes... düş....sessizlik....ve renk ! " başlığıyla Ken'in en ayrıksı kitabı geri sayımda denmiş.  2008'den beri geri sayımda olması uzak ihtimal. Acaba neden vazgeçildi bu yayından , bilgisi olan var mı  ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

drfuhrer

arkadaşım ken parker'ın toplam ana hikaye sayısı:59'dur...özel,büyük albüm v.s gibi yan hikayeleri saymazsak tabii..59 sayıyı tamamladın mı arşivin tam olur ken parker için

alan ford

59'luk seriden değil adı geçen kitap.  Emin değilim ama büyük ihtimalle " Os Cervos" macerası .20 sayfalık , renkli , yazısız bir Ken albümü. Keşke basılsa.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tuco Ramirez

Ken Parker'ın renkli sayısı çeşitli dergilerde değişik zamanlarda basılmış genelde söz olmayan kısa maceraların toplandığı sayıdır.
Ken Parker'ın yeniden basım ediyonlarından birinde  (İtalya'da) 59 luk ana seriye ek olarak Rodeonun Özel seri 1.sayıda yayınladığı sayı 60. sayı olarak; Rodeonun Özel 2 ve 3.sayısı tek albümde 61. sayı olarak ve işte bu bahsettiğimiz bizde yayınlanmayan renkli sayı ise 62. sayı olarak yayınlanmıştır.
Bir de 36 sayı süren Ken Parker Magazine'de 48 sayfalık maceralar vardır ki bunun ilk 5 tanesi Rodeo Özel serinin 4-8 arası sayılarına denk gelmektedir.

sefik

Su anda elimde okuycak hic cr kalmadi , Cin'de olunca kitaplarinin hepsini getiremiyosun tabii,ama bi aksilik olmazsa haftaya Ken Parkerlar elimde olucak,inanilmaz bir sabirsizlikla bekliyorum,en bastan baslayip ilk okudugumda aldigim tadi alacagima emin oldugum bu guzel kahramani.
Ken Parker candir

sefik

Bi onceki mesajim 99. mesajimmis,yatmadan once 100ler kulubune girip oyle yatiym bari ;D