Star Wars : Klon Savaslari 7

Başlatan Jedmau, 08 Kasım, 2010, 15:42:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle sorularınıza cevap vereyim.

1- Klon savaşları bana birşey olmadığı sürece tamamlanacak. 7nin baskısı bitiyor ve şu an 8 in grafik işler yapılıyor. 1 ay ara ile ikiside çıkacak.

2- Bazı yerlerde serinin fiyatlarının düşmesi o bazı yerler ile alakalı bir durum. Aslında bu şekilde düşürülen fiyatlara karşı çok ciddi yaptırımlarımız var. En kısa zamanda o bazı yerleri öğrenip gerekli ricalarda bulunacağız. Bizim ne maddi ne manevi olarak bir sorunumuz yok. Aslada gecikmelerin nedeni ne maddi ne manevi sebeplerdir.

Şu an Istanbuldayım ve burda olmamın sebebi yeni sayının baskısıdır.

Bir kaç konuda sizlere açıklama yapmak istiyorum.

İlk romanımız 30 gün gecenin satış rakamları tahminimizin çok altındaydı. Tabiki işe ilk girişimimiz olan bu kitap için tahminlerimiz çok yüksekti doğal olarak. Eğer bu işleri satış adedi için yapsaydık 2008 de bu işe son vermiş olurduk. 900 küsür adet son satışlar dahil 30 gün gece tirajı budur. Star warsa başladığımızda bu rakam çok daha düşüktü.

Daha önce bu forumda ve başka bir forumda satış rakamlarını sizler ile paylaşmıştım. hatırlar veya kontrol ederseniz rakamların günümüz için ne kadar yüksek olduğunu görürsünüz. Bunları yineleme sebebim tamamen piyasada dönen art niyetli dedikodulardır. Okuyucuların yanlış yönlendirilmesine izin veremem. Kusura bakmayın o yüzden bunları tekrar söylemek zorunda kalıyorum.

Çok samimi bir şekilde fikrimi ve gecikme nedenlerini açıklamak istiyorum. Şu an 10 renkli grafik romanı aynı anda piyasaya sürecek hem maddi hem manevi gücümüz var. Bunu böbürlenmek için değil sadece dışarıda konuşulan bazı densiz lafların aslını bilmeniz için yazıyorum.

2010 Eylül ayından itibaren çok büyük bir proje ile uğraşıyorum , hem Türkiye'deki çizgi roman piyasası hemde başka konularda çok önemli bir gelişme olarak nitelendirdiğim proje zamanımın çok büyük bir kısmını alıyor malesef.Ama şunuda eklemek isterimki gecikmeler sadece bu proje nedei ile değil benim şahsi bir düşüncem olan nedenlerden de gecikti. Bunlardan ilki eski sayıların satış rakamlarının biraz daha toparlanıp doğru zamanda son dokunuşu yapıp seriyi finallemek istemem , ikincisi ile piyasadaki yayın bolluğu ve karmaşası içinde yeni çıkıcak yayınların okuyucuların cebini daha fazla yormamasıdır.

Çoğu arkadaşım bana bu konuda hak vermediklerini bildirdiler. Düşüncemin yanlış olduğunu söyleyip yeni sayı eskileri de sattırır dediler. Ben kendi yolumu denedim ve kendi düşünceme göre haklı çıktım.

Tek üzüntüm sizleri bu kendi düşüncem ile yapılan gecikmelere projeninde eklenip daha uzun bir perioda yayılmasından dolayı verdiğim uzun gecikmedir. Bende bu kadar yayınların sekteye uğrayacağını hesaplayamadım. Sizlerden özür dilerim.

Yukarda bahsettiğim gibi , 7 baskısı biter bitmez bandrol için uğraşacağım. En kısa zamanda bitceğini düşünüyorum. Sonra 8 ve 9 basıp seriyi bitirip. Dark Times'a başlıyacağız.

Bu arada Umbrella Academyde çıkıcak.

Tekrar kusura bakmayın. Yanlış bir şey yazdıysam affola ama bazı dedikodular çok canıı sıkıyor.

Sevgiler
Ertan

rumar80

İçten açıklamalarınız için teşekkürler Sevgili Ertan.
   Bugüne kadar forum içindeki katkılarınız (zamanında bilgilendirme, sponsorluk, anketimizin duyurulması) ile bize bu işe ne kadar gönülden sarıldığınızı gösterdiniz.
   Umarım en kısa zamanda burada Klon savaşları 7 ve diğerleri hakkında doya doya tartışırız.
   Sevgiler

hanac

Bu açıklamalar için çok teşekkürler.

9 sayı için bir karton kutu düşünür müsünüz ?

Jedmau

Asıl ben size sizler gibi değerli arkadaşlar ile tanışmayı , okurlarımız ile iletişime geçebilme şansı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Evet Karton kutu düşünüyoruz. Gerekli izinleri alabilirsek çok güzel olur.

Sevgiler
Ertan

alan ford

Umarım alabilirsiniz izinleri. Bu kutu olayını çok sevdim ben.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hanac - 03 Mayıs, 2011, 22:27:49
Bu açıklamar için çok teşekkürler.

9 sayı için bir karton kutu düşünür müsünüz ?

Karton kutu fikri çok güzel, harika olur.

pearl jam

Ertan beyi verdiği cevap için çok takdir ettim. Yayınevi sahipleri eleştiri ile karşılaştıklarında "siz ne biliyorsunuz ki" dercesine cevaplar veriyorlar genelde. Ertan bey  hem içtenlikle özeleştirisini yapmış hem de genelleme yapmadan son derece zarif bir üslupla söylemek istediklerini söylemiş.

Bunları söylemek de gereksiz belki ama nedense bir türlü "velinimet" olamadığımız şu ortamda işi doğru yapanları da onore etmek lazım diye düşünüyorum.

Çılgın projeyi :) de çok merak ettim bu arada.

Jedmau

Alıntı yapılan: pearljam - 03 Mayıs, 2011, 23:33:57

Çılgın projeyi :) de çok merak ettim bu arada.

İstanbul'u 7'ye bölecek kanallar açıcam :)

Şaka bir yana yine ilk sizlerin haberi olacak

Sevgiler & Teşekkürler
Ertan

miles

Merhaba;
Açıklama için çok teşekkürler uzun zamandır klon savaşlarından ses seda çıkmadığından merak etmiştim,açıklamanızla içime esmen su serptiniz.Özellikle seriyi bitirmek için yaptığınız gayretler(talep azlığına rağmen) için çok teşekkürederim.Üstüne yeni serinin başlamasıda ayrı bir güzel haber benim için.İyi yayınlar dilerim... 

hennessy

Sayın Ertan bey ile bugün tanıştım ve samimi konuşması ve söyledikleri hakketten hoşuma gitti. Ayrıca SW seferlere yakında sıkı bir seri ile geliyor yani istesem anca bu seriyi isterdim dark times geliyor nihayet huzura ereceğim ayrıca dergide geliyor star wars fanından güzel cevaplar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Alıntı yapılan: Jedmau - 03 Mayıs, 2011, 22:18:58

2- Bazı yerlerde serinin fiyatlarının düşmesi o bazı yerler ile alakalı bir durum. Aslında bu şekilde düşürülen fiyatlara karşı çok ciddi yaptırımlarımız var. En kısa zamanda o bazı yerleri öğrenip gerekli ricalarda bulunacağız.

Aman bu açıklamayı rekabet kurumu duymasın. Yanlış biliyorsam düzeltin, üretici ya da distribütör sadece fiyat tavsiyesinde bulunabilir, son satıcının ürünü istediği fiyattan satma hakkı saklıdır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Mayıs, 2011, 15:28:26
Alıntı yapılan: Jedmau - 03 Mayıs, 2011, 22:18:58

2- Bazı yerlerde serinin fiyatlarının düşmesi o bazı yerler ile alakalı bir durum. Aslında bu şekilde düşürülen fiyatlara karşı çok ciddi yaptırımlarımız var. En kısa zamanda o bazı yerleri öğrenip gerekli ricalarda bulunacağız.

Aman bu açıklamayı rekabet kurumu duymasın. Yanlış biliyorsam düzeltin, üretici ya da distribütör sadece fiyat tavsiyesinde bulunabilir, son satıcının ürünü istediği fiyattan satma hakkı saklıdır.

İndirimi yapan yer ile görüşrüm , sonucunda kendiside dostum. kampanya yapmak istemiş , elinde cok fazla yok sanırım. Neyse olan olmuş , bundan sonra daha dikkatli olunması gerekir.

Jedmau

Ufak bir iç sayfa çalışması :)

tommikser

Gerçekten mükemmel bir çizim insanın içini titretmeye yetiyor...

Jedmau

evet bu serinin çizimlerini bende çok seviyorum , ayrıca bu sayıdan itibaren olan çizimlerin çoğu bu şekilde

dark times serisinde de bu şekilde devam ediyor.