Martin Amca ve Yaşı

Başlatan BAHADIR, 10 Kasım, 2010, 20:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Bu konu daha önce de sanirim birkaç kez gündeme geldi...Diger çizgiroman  karakterlerine kiyasla Martin'in bir dogum günü hem de gün-ay-yil bazinda var...Martin'de ki tarih kavrami da günümüz ile dogru orantili gittiginden Yasli Martin amcamiz önümüzdeki 26 Haziranda 69 yasini bitirmis olacak...(Allah için hiç göstermiyor...)

Dylan'da günümüz Londra'sinda geçiyor ama Martin amca'ya nispeten Dylan'nin dogum tarihi belli degil...

Bir karakterin dogum tarihinin belli olmasi büyük bir handikap...

Martin ve Diana'yi gençlik pinarina artik sokmak lazim...

alan ford

Marty amca yerini biliyor zaten. Görünüse bakilirsa çaktirmadan gitmis :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Yas yetmis is bitmis oluyor yani. Ama dediginiz gibi bir macerada adi geçen ve bulunan gençlik pinarina girseler iyi olur. Çünkü bu halde biraz zorlaniyor Martin Amca.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Von Hansen kesin söylemistir.

V

Alıntı yapılan: s.b - 10 Kasım, 2010, 21:10:21
Yas yetmis is bitmis oluyor yani. Ama dediginiz gibi bir macerada adi geçen ve bulunan gençlik pinarina girseler iyi olur. Çünkü bu halde biraz zorlaniyor Martin Amca.

Martin için Diana'dan daha iyi gençlik pinari olmaz. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 10 Kasım, 2010, 23:19:44
Martin için Diana'dan daha iyi gençlik pinari olmaz. ;D

Iyi de Martin Amcamiz 69 yasindaysa Diana kaç yasinda? O yasta gençlik pinarligi mi kalir Diana'nin :)

'Sarap gibi kadin, yillandikça güzellesiyor' hipotezini dogrulayan Sophia Loren'den baska bir kanit göremedim ömrü hayatimda. Hatta o da güzellesmiyor, güzelligini korumayi basariyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Martin in yaşını en güncel şekilde takip edebileceğimiz yayını bildiğiniz gibi, yayını her ay düzenli olarak devam eden Lal yeni maceralar serisidir.
Burada Yeni Martin Mystere Sayı: 74 Ciltte "Gizemlerle Yirmi Yıl" diye bir macerası mevcuttur. Marti amcanın gizemlerle 25 yaşlarında uğraşmaya başladğını varsayarsak. Lal 74.sayıda 25+20=45 yaşında olduğunu buluruz. Bu serinin en son 104 nolu sayısı çıkmıştır.
Bu hesaba göre 104-74 = 30 yani 2,5 yıl, buna 45 de ilave edersek, 47-48 yaşında olduğunu kesin olarak tesbit edebiliriz. Bu hesabın içinde, zamanın durduğu paralel evrenlerde geçen maceralarıda dahil edilmemiştir. :D

Java'nın yaşı içinde bir başlık açmanın uygun olduğunu düşünüyorum, onun hesabı çok daha zor görünüyor.  ;D

Kaynakça; Bu bilgiler, sadece forumumuza aittir. İzin alınarak ve forum adı verilerek diğer sitelerde kaynak olarak gösterilebilir.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

martin amca'nın yaşına değil de en alttaki resime takıldım ben. çizim ve renklendirme harika olmuş, martin okuyasım geldi bir anda.

pizagor

Defalarca gördüğümüz üzere entellektüel düzeyine ya da yakışıklılığına dair övüldükçe koltukları kabaran egosantrik Martin Amca'mızın bu yaş mevzularına sıklıkla giriyor olmasının nedeni zaten karakterin bu narsizmi.

Martin amca: ikinci emekliliğe gidiyorum, 70 yaşındayım.
Genç ve çekici kız: Ay inanmıyorum, en fazla 45 derdim sizin için.
Martin amca: (egosu bir kez daha cilalanmış halde ve ağzı kulaklarında bir yüz ifadesiyle) Abartıyorsunuz canım, o kadar da değil...

Madem BAHADIR bizimle Martin Mystere'nin doğumgününü 26 Haziran olarak paylaşmış, bu başlıkta doğumgünleri bilinen çizgi kahramanlarımızı sıralasak...

BAHADIR

Martinden başka sanki zor gibi Özgür... Direk Castelli'nin ağzından verilmiş bir tarih... Başka çizgi karakterlerde rastlanması zor bir olay...:)

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 15 Mayıs, 2016, 12:35:46
Martinden başka sanki zor gibi Özgür... Direk Castelli'nin ağzından verilmiş bir tarih... Başka çizgi karakterlerde rastlanması zor bir olay...:)

İlla Bonelli karakterleri diye düşünmemiştim aslında.

kalidor

Yıllar önce yazmıştık, gözden kaçmış olmalı  ;)

3 Nisan 1953- Londra-

Kırmızı gömlek, siyah ceket, bluejean
Clarks desert marka kırmızı bağcıklı bej botlar,
1908'den kalma taklit Bodeo tabanca
Siyah tavanlı beyaz vosvos
Craven Road no:7

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6679.0.html
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Bu arada okurken aldığım notlara istinaden Kenneth Parker abimiz de 20 Kasım 1844 Buffalo, Wyoming doğumlu.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9118.msg130811.html#msg130811
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Demek ki arayınca çıkıyormuş...:)

pizagor

Soyağacı uzmanı olan kendisine sorayım: Conan'ın doğumgünü belli mi kalidor?