PLANET HULK

Başlatan pizagor, 23 Kasım, 2010, 18:42:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Tamam hikaye özgün degil ama kendini okutmasini da biliyor ya... Bunda çizimlerin güzelliginin de etkisi var bana kalirsa. Çizer ekibi olarak görünen Alex Nino, Carlo Pagulayan, Marshall Rogers, Michael Avon Oeming'in gözalici bir is çikardiklarini söyleyebilirim. Ama albümde bir Michael daha geçiyor ki en çok etkilendigim sayfayi o çizmis : Arka kapagin iç kisminda Michael Turner imzali bir çizim, üzerinde de '2. Sayi Yakinda' ibaresi var... Umarim o yakin çok yakindir ve umarim 2. sayinin kapagi budur...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Daha evvel de konusmustur bütün çizgi romanlarin comics olsun fumetti olsun tekrar etme, esinleme gibi sorunlari vardir.
  Örnek isterseniz sahte Captain america, thor, teksas, zagor.
  Ölen düsmanin geri dönmesi vs.
  Eger planet Hulk'u spartacus'ten esinleniyor diye elestiriyorsak sevgili Nathan Never'a ne demeli.
  Bence sorun esinlenme ya da tekrar etme degildir, önemli olan o konuyu anlatabilme ve ufak farklar yaratabilmektir ki bunu da yazarlar çogunlukla basarabilmektedir ve Planet Hulk da bence bu konuda basarilidir.

ilke

2. sayi çok geç kalmayacaktir diye düsünüyorum. En azindan ben üstüme düseni yaptim ve çeviriyi yolladim :). Alisan 2011 basi olarak düsünüyordu yanlis hatirlamiyorsam.

Planet Hulk hikayesi benim simdeye kadar okudugum en güzel Hulk hikayelerinden biridir. Elbette esinlenmeler var fakat günümüz dünyasinda ne yazarsaniz yapin artik herkes her seyden biraz esinleniyor. Internet gibi bir paylasim araci varken, herkesin her yaptigi gözler önündeyken, bunun aksi olmasi da düsünülemez bence.

World War Hulk için, Planet Hulk'a göre biraz sönük kalmis diyebilirim. onun da zamani gelecektir diye düsünüyorum.

rumar80

World war Hulk'da en sevdigim birilerinin illuminatideki egolara dersini vermesidir.

hanac

TAMAMEN FARKLI BİR HİKAYE. TAMAMEN FARKLI BİR HULK.

SÜRGÜNE GÖNDERİLDİĞİ SAKAAR GEZEGENİNDE, SAVAŞ KARDEŞLERİ İLE O GÜNE KADAR GÖRÜLMEMİŞ OLAYLAR ZİNCİRİ BAŞLATAN YEŞİL YARA, HULK, GLADYATÖRLÜKTEN, İMPARATORLUĞA DOĞRU BİR YOLDA YÜRÜMEKTEDİR. BU YOLDA, DİKENLERDEN, IRKLAR ARASINDAKİ ANLAŞMAZLIKLARA KADAR BİR ÇOK ENGELLE KARŞILAŞACAK VE BELKİDE HAYATININ AŞKINI BULACAKTIR.

EN İYİ HULK HİKAYESİ DEVAM EDİYOR

gamlıbaykuş

Planet Hulk 2, en son ki Kadıköy toplantımızda henüz gelmemişti. Raflardaki yerini aldı mı bilen var mı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Daha ses bile yok...

pizagor

2000 adet Planet Hulk 2 albümün baskısında bir hata olmuş. Albümün Çizgiromanevlerine ulaşması bu yüzden bir miktar gecikecekmiş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

2. cilt ile ilgili gelişmeler var mı?

V

2.cilt çıktı arkadaşlar..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bugün 12.00-14.00 arası Kadıköy'de idim. Hiçbir ses yoktu Engin???????

gamlıbaykuş

Maceranın sonunu çok merak etmeye başladım. Ama daha çıkmamış demek  :'(

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Şubat, 2011, 23:51:38
   Bugün 12.00-14.00 arası Kadıköy'de idim. Hiçbir ses yoktu Engin???????

İnternet üzerinden satışa çıkarttılar ,2-3 gün oluyor.Özgür hatalı baskıdan söz etmişti.Mişel Bey'e sormak
lazım son durumu.Hatalı baskıları netten satacak değiller herhalde..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Maceranın sonu yok. Orada bitiyor, dünyada sürüyor............

Tarkan Kurt