Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

Arkadaslar BLACKSAD 2 satısa sunulmustur ılgılenen arkadaslar bizden temin edebilir.

tommikser

Fiyatı ve sayfa sayısını öğrenebilir miyiz İlyas abi?

Büyülü Rüzgar

1.cıltle aynı
112 sayfa sert kapak
21 tl bende 16 tl

rumar80

Dün Taksim'de Yapı kredi yayınlarına uğrayıp Blacksad 2'yi aldım. Eve gelip hemen okudum.
İlk kitap kadar güzel. İlk macera 60'lı yıllar Amerika'sını nükleer gücün getirdiği soruları ve komünist avlarını çok güzel anlatmış.
Bu seri bizler için güzel bir kazanç. Mutlaka okunmalı

pearl jam

Ben de az önce bitirdim okumayı. Bana göre çizgi romanın zirve noktalarından biri blacksad. Her iki macarayı da çok beğendim. Çizimler zaten müthiş, bahsetmeye gerek yok. yky ye ne kadar teşekkür etsem az.. umarım bundan sonra yayınlayacakları frankofonları da orijinal boyutta basarlar.

Blacksad i de karakter olarak mister no ya benzetiyorum ben. Sanırım bu kadar sevmemde bunun da etkisi var. Kadınlarla ilişkileri, blues, jazz sevmesi, parasızlığı ve parayla olan ilişkisi ile maceraların hemen hemen mister no ile aynı dönemde geçiyor olması benzetmemin sebepleri.

çok güzel ya! herkes okusun :)

rumar80

Blacksad biraz Malta Şahin'indeki Humphrey Bogard, biraz Büyük Uyku'daki Robert Mitchum gibidir. Ama Mr No benzetmesi de uymuş. Göründüğünden daha büyük işlere giren, ama yaptığından çekinmeyen biri. Bir serseri

darkwood

Arkadaşların tavsiyesi le bende bu kitabı okudum.
Kahramanın Mister No ile olan benzerlikleri bu kitaba bencede okuma zevki katıyor.
Maceralarda fena değil, fakat  Mister No okumayı tercih ederim.  :)
Darkwood Sakinleri..

muzafferg

Ben henüz 2. cildini okuyamadım ama 1. albümüne hayran kalmış biri olarak bir çizgi roman severin kesinlikle kaçırmaması gerektiğini söyleyebilirim.Maceraların güzelliğine ek olarak çizgilerinin de gerçekten güzel olduğu su götürmez bir gerçek. :)

tommikser

Blacksad çizeriyle bir ropörtaj ve çizimlerin nasıl yapıldığına ilişkin güzel bir video

http://www.youtube.com/watch?v=9iDoTgpm3Kk&feature=related

pizagor

Bazı çizgiromanlar vardır okurun dimağından su gibi akar gider iz bırakmadan... Okurken alınan o keyfe rağmen hızlıca ayrıntılar, yavaş yavaş da ana öykü kurgusu akıldan uçar gider. En son kendinizi o kitabın kapağına bakar halde 'Ben bu çizgiromanı okudum mu okumadım mı!!!' tereddüdüyle başbaşa bulursunuz...

Bazı çizgiromanlar vardır mıhlanır kalır o gri kıvrımların labirentinde, çıkamaz dışarı... Bırakın öykünün ana hatlarını unutamamayı, haftalar - aylar sonra 'Ne lezzetli bir albümdü...' diye düşünürken hikayeyle ilgili aklınıza gelen o ufacık ayrıntılara şaşırıp kalırsınız...

Blacksad'i işte bu çıpayı atanların arasına koyuyorum ben...

Blacksad ile tanışmam 2008 Şubat'ında okurlarına yeniden merhaba diyen ve maalesef kısa süre önce sona eren bir efsaneyle, Doğan Kardeş'le ....

Blacksad üzerine içimden geldiği gibi yazdım, adresi : http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/06/blacksad.html
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Güzel yazı olmuş , kalemine sağlık Özgür. . Blacksad gerçekten unutulmayacak çizgi romanlardan. Ve evet benimde en çok sevdiğim hikaye Cehennem.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Beğendiğine çok sevindim sevgili Doğa... Blacksad gelecek için müthiş hikayeler vaadeden bir çizgiroman... İş seri üretimden çıkınca, yazarıyla çizeriyle üreticilerin üzerinde zaman baskısı olmayınca ortaya konan işler çok güzel oluyor. O yüzden Blacksad'in her albümüyle birlikte daha da güzel albümlerini okuyacağımıza inanıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Gaza getirdiniz.

Bu akşam BS 1 & 2 yi okuyacağım.  :)

pearl jam

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: pizagor - 06 Haziran, 2011, 14:44:53
Blacksad gelecek için müthiş hikayeler vaadeden bir çizgiroman... İş seri üretimden çıkınca, yazarıyla çizeriyle üreticilerin üzerinde zaman baskısı olmayınca ortaya konan işler çok güzel oluyor. O yüzden Blacksad'in her albümüyle birlikte daha da güzel albümlerini okuyacağımıza inanıyorum...

aynen katılıyorum

tommikser

Bence blogların yasaklı olduğu ülkeler göz önüne alınarak Altın Madalyon sitesinde tamamının yayınlanması lazım.Okumak isteyenlere yazık değil mi arkadaşlar?