Deadpool...

Başlatan pizagor, 22 Kasım, 2010, 19:34:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Sevgili Ertan Dostum verdiğin nazik cevap için gerçekten çok memnun oldum.Araştırmanızın olumlu olmasını temmenni ederim.Hem iyi bir yayını bize kazandırmış hem çocukluğumuza geri dönmüş oluruz.İstanbul'a geldiğimde yüzyüze konuşup tanışmayı çok isterim.

Star Wars'ın kendi başına bir ticari sektör olduğu düşünüldüğünde telif haklarının zorlu ve ekonomil olarak yorucu olacağını tahmin ediyorum.Allah bu konuda size güç ve sabır versin.

Yalnız bir konuda sizi tebrik etmek istiyorum yayınlanması zor ama satış garantisi daha fazla olan bir yayını tercih edip biz okuyuculara iyi bir yaymla çıkattınız.Diğerlerininde bu şekilde olacağına bizi inandırdığınız için sağolun.

Uzun ömürlü bir yayıncılık hayatı dileğiyle...

Sevgiler Güneş

Jedmau

Cok tesekkur ederim. İnşallah bende sizler ile tanısıp sohbet etmek isterim. Olumlu olumsuz tüm yorum ve eleştirileriniz benim için çok değerli.

Evet Star Wars benim ilk göz ağrım. Eski maliyetler cok daha yuksekti. Şöyleki eski maliyetler ile bassaydık eğer yaklaşık 4000 adet 30tl lik çizgi roman satmamız gerekiyordu. Ama sağolsunlar jedbang.com da sattığımız star wars ürünleriden dolayı lisans ücetlerini kabul edilebilir bir noktaya getirdiler ( her nekadar hala cok yuksek olsada :) ).

Bizimde amacımız cok fazla dagılmadan belli başlıklar altında devam edebilmek. İnşallah 2011 hepimiz için düzgün gider :)

sevgiler
ertan

tommikser

Aslında tanışma faslını şöyle yapabiliriz tabii sizde müsait olursanız.Daha yeni bir toplantı yapıldı ama mesala mart veya nisan ayında hepimizin müsait olduğu bir zamanda sizin asıl yerinizde-ki dükkanınız nerede bilmiyorum ama- site arkadaşlarımla hem ziyaret hemde tanışma faslını gerçekleştirebiliriz.Tabii emiri vaki olsun istemem bu fikrimin.Sizin uygun görmeniz dahilinde böyle bir toplantı gerçekleştirmiş oluruz.Hem sizin ağzınızdan nasıl bir gelecek planınız var duymuş oluruz.

Diğer Rom olayına gelince;eğer sizin ilgi alanınıza girmiyor veya çok fazla dağılarak dikkatimizi dağıtmak istemiyoruz derseniz anlarım ve anlayışla karşılarım yalnız Sadece Rom ile ilgili bir sitedeki hoş sohbeti hepimizle paylaşmak isterim bu sohbet beni çok etkilemiştide...

Timur Tekbas
Arkadaşlar bir Türk sitesinde çok çok eski bir çizgiroman olan, kaybolan ROM'dan bahsedenler olduğunu görmek beni çok sevindirdi.... Yıllardır herkese sorar, dururum çevremde. "ROM adlı hıkayeyi bilir misiniz?" diye.
Tabii kimse yoktu. Ama çocukluğuma döndüm bu açıklamalar ve resimlerle. Gerçekten sağ olun ve Samsun'da hiç kimsenin bilmediği bu hikayenin bir fasikülünü bile bulan varsa, bana yazabilir mi acaba?

uğurhan
Ben de yıllardır her yerde arayıp durdum. Küçükken çok sevmiştim ben bu çizgi romanı en son Rom, limbo boyutunda esir olarak kalmıştı hala aklımdan çıkmamış bakın
Yazınız için çok teşekkürler, eski günlere döndüm birden

devrim gür
Küçükken beni çok etkilemişti bu çizgi roman; "sevdiklerimden biri darkon'lu mu acaba?" gibi hayaller kurardım. Çizgi roman tarihinin en trajik hallere düşmüş kahramanlarından biridir bu çok duygulu robot; belki de bu yüzden pek insan bilmez?
Nereden aklıma geldiyse Google'da arattırdım ve karşıma bu site çıktı; bu sıradışı çizgi romanı hatırlayan / hatırlatan birilerinin olması çok güzel

Özgür TAŞDEMİR
Beni çizgi roman dünyasında Gümüş Kayakçı ile birlikte etkileyen iki öyküden birisidir ROM. Torpido'yu hatırlayan var mı bilmiyorum, ama Darkonlarla savaşın en büyük kahramanlarından biriydi. Sonradan ailesiyle birlikte Darkonlar tarafından yok edildi. Çok üzülmüştüm. Tabii o zamanlar lise 1 de olduğum için neler neler kurardım kafamda. Şimdi bunları hatırlayınca dalıp gittim. Elinde sayıları olan varsa satın alabilirim.
Teşekkürler Süleyman Sönmez.

Hüseyin
Hey gidi hey! Neydi o günler... Çizgi romanların arasında en sevdiklerimin arasında ilk olarak Rom gelirdi. Bu insan-robot'un maceraları o zamanlar pek etkilerdi beni çocuktum o zamanlar ama hiç unutmam dünyalı bir kadın aşıktı Rom'a sonra o da robot oluyordu aşkından yanlış hatırlamıyorsam. Ah Rom ah ne severdik seni

Bunun gibi sayısız yazışma var.Umarım bu biraz açıklayıcı olmuştur.

Sevgiler Güneş

hanac

Bildiğim kadarı ile Ertan bey ankarada yaşıyor.

Yanlış mı biliyorum ?

rumar80

Eee Ömer Bahadır kalkıp geliyorsa, siz de bir kalkıp gidersiniz artık. Hem Ankara Tokat'a daha yakın değil mi?  ;)

tommikser

Kesin gelirim o zaman bize 5 saat Ankara hem sözümüz vardı iyi olmaz mı?

kalidor

Deadpool Şirinler'e de musallat olmuş :)

Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Süper olmuş valla  ;D

Tasslehoff

Deadpool ilk defa Şubat 1991' de The New Mutants' da ortaya çıkan çizer Rob Liefeld ve yazar Fabian Nicieza' nın yarattığı bir antikahramandır.

Wolverine' in de dahil olduğu Weapon X programının bir ürünüdür. Hiç bir gruba ait olmadan paralı asker olarak çalışmaktadır.
Deadpool' un en büyük özelliği Wolverine' inkinden daha üstün bir yenilenme/ iyileşme (regeneration) özelliği olmasıdır. Hatta bazı sayılarda kafası kesildiğinde bile geri takarak iyileştiği görülmektedir. Daha önemli bir özelliği ise Deadpool' un tam bir şizofren ve manyak olmasıdır.

Çizgiromanlarda kendi konuştuğu yetmezmiş gibi kafasındaki iki benliği ile de sürekli dialog halindedir. Daha ilginci ise bir çizgiroman karakteri olduğunu bilmektedir.

Deadpool birçok çizgiromanda konuk olarak görüldükten sonra 1993 - 1994 yıllarında kendi adıyla iki miniseri çıkmış ve ensonunda 1997 yılında kendi süresiz serisi başlamıştır. Bu dönemde Marvel dünyasında Onslaught hikayeleri anlatılmaktadır ve diğer seriler çok önemsenmemektedir.

Deadpool serisi ise tamamen bağımsızdır ve kelimenin anlamıyla kafasına göre takılmaktadır. O dönem serinin baş yazarı Joe kelly' nin sözleriyle:

"With Deadpool, we could do anything we wanted because everybody just expected the book to be cancelled every five seconds, so nobody was paying attention. And we could get away with it."

"Deadpool ile her istediğimizi yapabiliyorduk çünkü herkes serinin her an iptal edebileceğini düşünüyordu ve kimse ne yaptığımızı umursamıyordu. Yaptığımız her şeyle paçayı kurtarabiliyorduk"

Bu yazımsayesinde Deadepool komedi unsurları ve Amerikan pop kültürü referanslarına daha çok yer vermeye başladı. Kendine has komedisi sayesinde okurlar arasında bir kült oldu ve hiç bir zaman seri iptal edilmedi.

"Az önce bardaki rahatsız ve iyi, bir zaman belki yatma ihtimalim olan kızı öldürdün!"
[/b][/i]

Biri Chimichanga mı dedi? Boşver muhtemelen sadece kafatası ve beynimin iyileşme sesiydi
[/b][/i]

Hala düşündüğümde bu küçük sarı kutucuklar mı çıkıyor? "İyiyim" Ah sizi özlledim sarı kutucuklar, beraber çok eğleneceğiz.
[/b][/i]

Deadpool her zaman çok iyi çizimleri olan ve espri seviyesi çok yüksek ama psikozu da bir okadar yüksek seviyede olan bir seridir.
Deadpool' un mental rahatsızlığı nedeniyle geçmişi hakkında tam bilgi yoktur.
Ama en kabul edileni Wade Wilson adında beyin tümörlü bir askerken Weapon X programına dahil edildiği ve Wolverine' in iyileşme faktörüne maruz kaldıktan sonra akıl sağlığını yitirdiği ve sürekli yenilenme sayesinde vücudunun tersine çevrileme yaralarla dolu olduğu bilinmektedir.

X men Origins: Wolverine filminde Ryan Reynolds tarafından canlandırıldıktan sonra popülaritesi artmış ve kendi adına bir film çekilme projesi bile başlamıştır. Hatta Wolverine' in bazı kayıtlarında Deadpool' un kopuk kafasına elini uzattığı bile görülşmektedir. Raynolds Deadpool' u oynama isteğini birçok mecrada belirtse de DC tarafına geçip Green Lantern' ı canlandırdıktan sonra neler olacağı merak konusu.

Hey Ryan Reynolds ve bir Shar-Pei' ni karışımı gibi görünseydin anlardın
[/i][/b]

Deadpool Marvel' ın birçok yetenekli çizer ve yazarına ev sahipliği yapmıştır.

Bir kaçını sayacak olursak: Joe Madureira, Mark Waid, Bong Dazo,  Duane Swierczynski...

Deadpool, Wizard' ın en iyi 200 çizgiroman karakteri listesinde 182nci ve Empire dergisinin en iyi 50 çizgiroman karakteri listesinde ise 45nci sıradadır.

Deadpool serisi şu an Team Up adı verilen diğer Marvel karakterleriyle takım olma hikayeleriyle geçmektedir. Örneğin Deadpool, Hercules ile Tijuana' ya bira içmeye gider.

Çizgi roman okurken komedi, aksiyon ve deliliğin iyi bir karışımını arıyanlar için birebir...

hanac

Bu güzel tanıtım için çok teşekkürler.

JBC Yayıncılık 1 tane Deadpool albümü yayınlayacağını açıklamıştı.

Ertan Bey son durum nedir ?

tommikser

Son zamanlarda okuduğum en iyi kahraman tanıtım yazısıydı.

Jedmau

Alıntı yapılan: hanac - 02 Mart, 2011, 17:42:15
Bu güzel tanıtım için çok teşekkürler.

JBC Yayıncılık 1 tane Deadpool albümü yayınlayacağını açıklamıştı.

Ertan Bey son durum nedir ?

1 tane değil :)

umbrella ve clone savaşları bittiği gibi sene sonuna doğru yogunlaşacağız :)

tommikser

Vay canına gerçekten bu haber güzeldi. Umarım gerçekleşmesinde herhangi bir engel olmaz. Şimdiden heyecanlandım.

Bu arada Deadpool çok farklı bir karaktermiş.

pearl jam

ne umbrella academy miş arkadaş yayınlanmadı gitti :)

pizagor

imdb'den Deadpool için düşünülen vizyon tarihine bakınca moralim bozuldu... 2014 diye yazmışlar, korkarım biz de ancak o zaman görürüz bu albümü!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...